Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló nem kap SZJA...

Egyedülálló nem kap SZJA visszetérítést?

Figyelt kérdés
Tavaly májusig gyeden voltam, majd onnantól dolgoztam. A párom végig dolgozott tavaly. Nekem a nevemre jön a családi pótlék, 13.700 ft mert egyedülálló vagyok, nem vagyunk házasok. A gyerek után a férjem veszi igénybe a havi 10000 ft kedvezményt, neki leadtuk a VISSZADO nyilatkozatot. Se ő, sem én nem kaptam pénzt a mai napig sem. Nav elérhetetlen. Mi lehet az oka?
2022. febr. 16. 17:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell semmilyen okirat az élettársságról ez kamu.
2022. febr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve, ha ő is nő :D
2022. febr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg ennyire nehéz megérteni, hogy az az egyedülálló, aki egy fizetésből ( esetleg plusz gyerektartás) egyedül neveli a gyereket?

5 oldalon keresztül magyarázzák és akkor sem érted meg.

2022. febr. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 A kérdező kommentje:
De értem.. ki mondta hogy nem???? Attól még az ügyintéző is így töltette velem.
2022. febr. 17. 07:16
 45/87 anonim ***** válasza:
87%

Te tényleg buta vagy....


Ha együtt éltek, élettárs. Mert az életed társa 🤦‍♀️ ha már papír is van róla, akkor BEJEGYZETT élettárs.

Ilyen alapfogalmakkal azért nem lenne rossz tisztában lenni. Jó hogy nem azt mondod, az a férfi, aki velünk lakik 🤦‍♀️

2022. febr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 A kérdező kommentje:

Huu ennyi értetlen embert....


Nem én nem értem, hanem azt mondom amit az ÜGYINTÉZŐ mondott nekem a kormányablakban mikor igényeltem.


És mint látod nem csak nekem mondták azt, mert a 39-ben másoltam egy tegnapi kommentet, ahol egy hölgy ugyanezt mondta, hogy vele is így töltették ki.


Ennyire nehéz ezt felfogni?? Én eddig is tudtam hogy az élettársam, de mivel így kérték hogy töltsem ki, így töltettem.. Neked ha egy hivatal valamit kér x módon akkor te nem úgy csinálod?

2022. febr. 17. 08:36
 47/87 A kérdező kommentje:

De el van intézve, ma reggel beszéltem velük, postai úton elég beküldeni egy sima nyilatkozatot, hogy mióta élünk együtt lakcímkártya másolattal, és addig visszamenőleg (2020 október) vissza kell fizetnem a különbözetet ami összesen 27000 ft, és utána mehetek a NAV-hoz az adóbevallással. Leírtam, hátha valakinek jól jön majd még.


Köszi a sok negatív hozzáállást.

2022. febr. 17. 08:53
 48/87 A kérdező kommentje:

#35 Köszi a rossz kívánságokat, a rosszindulat visszaszál...

Mint látod úgy lett, ahogy hoxán írták, ennyi az egész, nyilatkozat, visszafizetem azt a kis különbözetet és el van intézve.

2022. febr. 17. 08:58
 49/87 A kérdező kommentje:
Igénybe vettem kb összesen pár tízezer ft-ot jogosulatlanul X év alatt, azt is azért mert úgy töltöttem ki a papírt ahogy a Mariska kérte anno a kormányablakban, egy életmentő császár után nem sokkal kisebb gondom is nagyobb volt mint ez, kitöltöttem ahogy kérte az ügyintéző leadtam kész, mellette meg befizet a férjem is meg én is annyi adót havonta mint sokan egy év alatt se, és úgy csináltok mintha valami milliós SZÁNDÉKOS adócsalásaim lennének. Szánalom mennyi rosszindulatú ember..
2022. febr. 17. 09:02
 50/87 anonim ***** válasza:
91%

Én eddig nem válaszoltam ugyan és egyetértek azzal is, hogy itt sokszor veri a biztit a válaszadók stílusa, de azért azt is tegyük hozzá, hogy elég kuszán fogalmaztad meg a kérdésedet, ami alapján igencsak az jön le, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. Egyedülállóként veszed igénybe a csp-t, vagyis laikus feltételezés, hogy egyedülálló vagy. Aztán leírod, hogy nem vagytok házasok a pároddal, tehát VAN párod. Aztán leírod, hogy a férjed veszi igénybe az adókedvezményt, aki egyébként az exed is lehetne, de már a kommentekből derül ki, hogy a gyerek apjával élsz együtt és rá gondoltál, ő veszi igénybe a kedvezményt, aki tulajdonképpen nem is a férjed. Én egy türelmes léleknek tartom magam, de már a második oldalon felment bennem is a pumpa, hogy józan ember képtelen értelmesen elsőre megfogalmazni az élethelyzetét és ezáltal a kérdését, hiszen ezek azért elég fontos részletek a válaszhoz. Szóval azért minden éremnek két oldala van.

Mindenesetre, örülök, hogy sikerül elintézni és így talán nem is úszik semmi, meg bünti sem lesz.

2022. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!