Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló nem kap SZJA...

Egyedülálló nem kap SZJA visszetérítést?

Figyelt kérdés
Tavaly májusig gyeden voltam, majd onnantól dolgoztam. A párom végig dolgozott tavaly. Nekem a nevemre jön a családi pótlék, 13.700 ft mert egyedülálló vagyok, nem vagyunk házasok. A gyerek után a férjem veszi igénybe a havi 10000 ft kedvezményt, neki leadtuk a VISSZADO nyilatkozatot. Se ő, sem én nem kaptam pénzt a mai napig sem. Nav elérhetetlen. Mi lehet az oka?
2022. febr. 16. 17:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, ha a gyerek apjával együtt voltál már a gyerek születésétől kezdve mi a fészkes fenéért igényeltél egyedülálló csp-t? Nem hallottál még olyanról, hogy élettársak nevelnek együtt gyereket?

Már mindegy, ez a hiba 809 ezer ftotokba került. És amit nyertél az egyedülálló csp, mindössze 18 ezer ft. Tanulópénz!

2022. febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 A kérdező kommentje:
Akkor ha bead adóbevallást a 809 ezer ft visszaigényléssel gondolom akkor sem fogják kifizetni?
2022. febr. 16. 21:35
 33/87 A kérdező kommentje:
#31 Igen, az, hiába kárörvend itt mindenki, eret azért nem fogok magamon várni, elrontottam anno az igénylést, ez van.
2022. febr. 16. 21:36
 34/87 A kérdező kommentje:

"Évekre visszamenőleg lehet ezen módosítani, sőt kell is (aki érintett) Mivel a nav 5 évre visszamenőleg vizsgálódhat. Az 5 év előttiek elévülnek. Különbözetet visszafizetni és úgy már rendben van. Ez a legfrissebb infom egy navos ügyintéző és egy kormány hivatali ügyintézőtől, aki a családi pótlékokkal foglalkozik. Akinek van ügyfél kapuja, intézheti epapíron is. A határozatban majd megírják, mennyi az annyi, aztán ha úgy alakul hogy magas az összeg részletfizetést is lehet kérni. Illetve fontos még, hogy a MÁK a tárgy hó elsejei állapotot veszit figyelembe és utólagosan folyósít.


Szerintem elég korrekt hozzáállás. Ezen kívül a híresztelésekkel ellentétben nincs büntetés meg kamatos kamat... Remélem tudtam segíteni."



Azt írjak hoxan hogy ha lemondom a 13700as csaladit, visszafizetem x évre a havi 1500 különbözetet utána tudja igényelni.

2022. febr. 16. 21:59
 35/87 anonim ***** válasza:
100%
tudod mit? csináld. hidd el annak akit idéztél, ő írta egyedül, hogy lehet. remélem meg is büntetnek, ezek után
2022. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
100%
Mást is igényeltél egyedülállóként?
2022. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 A kérdező kommentje:

Nem igényeltem mást.


Nem ő írta egyedül, rengetegen írták ugyanezt, hogy önellenőrzéssel lehet módosítani visszamenőleg, nem csak mi jártunk így, legalább 15 ilyet olvastam az elmúlt 2 napot visszaolvasva SZJAs fórumban, holnap be is nyújtom a nyilatkozatot a jogosulatlan családi pótlék igénybevételről és visszafizetem azt a pár 10 ezret.

2022. febr. 16. 22:45
 38/87 A kérdező kommentje:

Mi mást lehetne amúgy is igényelni? Családi pótlékon kívül más nem jár.

Gyedet, gyest kaptam de ott nincs ilyen hogy hogyan kérem, az nekem járt. Semmi mást nem kapunk, kaptunk soha az államtól.

2022. febr. 16. 22:47
 39/87 A kérdező kommentje:

Tessék, más is ezt írja:


"Mert ugye ha élettárs, akkor mutassak szerződést... Ha férj, akkor házasságit. De 15 éve együtt élünk.


Minek nevezzem? Nem a férjem, nem az élettársam.. A párom. Együtt neveljük a gyereket egy háztartásban. Akkor mikor szülés után igényeltem kérdezték, hofy férj, élettárs? Nem a párom. Így egyedülállóként írták be..."


UGYANEZT ÍRTAM ÉN IS AZ ELSŐ OLDALON, HOGY A KORMÁNYABLAKBAN IGÉNYELTEM ANNO ÉS MÉG EGYÜTT SEM ÉLTÜNK ÍGY AZT MONDTÁK EZ AZ OPCIÓ VAN, ÍGY KELL IGÉNYELNI MERT SE FÉRJ, SE ÉLETTÁRS.

2022. febr. 16. 22:56
 40/87 A kérdező kommentje:
Ha férjre akarom módosítani akkor házassági anyakönyvit kér, ha élettársa akkor hivatalos élettársi okiratot. De bemegyek személyesen, mondják el hogy kell akkor igényelni ha nekem "csak" egy párom van.
2022. febr. 16. 23:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!