Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Baba születése után milyen...

Baba születése után milyen támogatások vehetők igénybe?

Figyelt kérdés

Igazából arra vagyok kiváncsi hogy különböző támogatásokkal havonta mennyire jöttök ki? Azt tudom hogy nem vagyok jogosult a gyedre és csedre. Gyes és családi jár csak? Vagy van még valami ami alanyi jogon jár? Az egyszeri támogatásként pedig van a baba kötvény és az anyasági támogatás. Vagy ezeken kívül is van valami? Vagy régebben volt ez a "szocpol" ez még most is úgy működik hogy 3 gyermeket vállalok akkor kapok x összeget? Ha igen ez mennyi??

Olvasgattam utánna de mégiscsak saját tapasztalatokra és konkrét összegekre lennék kiváncsi.

Köszönöm a segítőkész válaszokat.



2017. ápr. 21. 18:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
61%
Jaa hogy turizmust végeztél..akkor mivel ezzel a büfészakkal úgyse fogsz sosem elhelyezkedni még a megélhetési gyerekszülés a legjobb választás. Meg ha fősulis lennél, tudhatnád hogy járna a főiskolás gyed.... És mi vagyunk undorítóak? Ki szül segélyre meg a pasija pénzére? Azért egy diplomástól már más életszemléletet várna az ember én úgy gondolom...
2017. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
16%
Megtudhatnàm miért lett lepintozva hogy csalàdi adókedvezmény és első hàzasok kedvezménye nem vehető igénybe egyszerre? Vagy az egyik vagy a màsik.
2017. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
50%
Eleinte sehol sem.irta h neki nincs mas jovedelme vagy nem vettem észre. A masik h én is mindent igénybe vettem ami olyan.. azért van h igényeljük. Nem szégyen!
2017. ápr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 mi a fene ***** válasza:
48%
Mért kell bántani, kérdezett vmit, ennyi. Hogy a szülei vagy a pasija, férje tartja el, kinek mi köze hozzá.Kinek adjon a szülő, ha nem a gyerekének. Szüljön csak most fiatalon, mielőtt a taposómalom beszippanantaná. A munka megvárja.Régi mondás, "nincs olyan kevés, amit ne lehetne beosztani, és olyan sok, hogy ne lehetne elkölteni".Én igazat adok a kérdezőnek, 24 évesen egyáltalán nincs korán szülni. hajrá !
2017. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
#22-es. De igen, igénybe vehető a kettő egyszerre. Én is úgy tudtam hogy nem, de pár hónapja végeztem mérlegképes könyvelőit, szóval biztosra állithatom hogy mindkettő igényelhető.
2017. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
47%
24es, igazad van 24 évesen nem korai szülni, HA nem az állambácsira vállal valaki gyereket mint a kérdező. Neki fenemód kényelmes hogy eltartatja magát ez igaz,de ha a pasija lelép mert talál jobbat, akkor mit csinál? Visszaköltözik a szülei nyakára és folytatja az ddigi ingyenélést?nem is értem miért jár állami pénz olyannak aki életében két szalmaszálat se tett keresztbe csak kivett a közösből mindig.
2017. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%

Azért kérdező nem rosszindulatról van szó. De azért igen bátor vagy, hogy csupán a gyesre szülni akarsz 3 gyereket. Nem a karrierizmusról van szó, de nem árt ha a nő is meg tud állni a lábán, nem csak a férfire támaszkodva. Most ok, férjed dolgozik, eltart. És ha ne adj isten szétmentek? Sajnos nem ritka eset, és akkor hirtelen nehéz helyzetbe kerülsz. Nem egy ilyen kérdésbe botlottam már itt is bele. Jó persze az ember nem úgy kezd bele a családalapításba hogy lehet jövőre válunk, de akkor sem célszerű ilyen kiszolgáltatott helyzetbe hoznod magad.

A CSOK meg felújításra, bővítésre nem egy nagy összeg 3 gyerek esetén sem, nektek jóval többel hozzá kell járulnotok.

2017. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem MOST írják a válaszolók, hogy mindenki tartsa meg a véleményét magának, és válaszoljon a kérdésre!


Ja, ez nem az abortusz rovat? Akkor a véleményesek mehetnek oda, itt meg adjunk SEGÍTŐKÉSZ válaszokat.


Szerintem, a magyar politika vagy jog rovatban biztos tárgyilagos válaszokat kapnál. Kár, hogy én nem vagyok szakértő.

2017. ápr. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
49%
Ha van egy dolgozó apa, és ráadásul már házat is tudtak venni, akkor nem éppen az állam nyakára szül. Azért mindenki felveszi, azt amit a kétszép szeméért adnak, ő miért lenne más. Amúgy se neki adják, hanem a gyereknek. Az meg, hogy mit csinál, ha egyedül marad, mit zavar itt bárkit. Nem a mi gondunk lesz, hanem az övé.
2017. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Most már egyszerre igényelhető a családi kedvezmény és az első házasok kedvezménye. És még vissza is lehet igényelni tavalyról, és azt hiszem tavaly előttről is önellenőrzéssel.
2017. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!