Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egy szülő csak hébe hóba...

Egy szülő csak hébe hóba hordja óvodába az 5 éves hiperaktív viselkedés zavaros gyermekét. Ilyen esetben jogos, ha jelentjük?

Figyelt kérdés
Vagy miben tudnánk tudnánk a gyerekét segíteni? Nem szeretek beleszolni dolgokba, de itt muszáj. Úgy hallottam a családi pótlékot is megvonhatják ha nem viszi oviba, iskolába. Mert azt nyilván felveszi utána.

2018. jan. 3. 08:12
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
4 óra/nap minimum kötelező! Hivatalosan még nem történt a bejelentés, mert ahhoz több dolog kell. Tapasztalatok érdekeltek volna, nem az hogy ki mit hisz
2018. jan. 3. 08:52
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem viszi? Mivel igazolja?

Az enyém nem hiperaktív, de szintén csak hébe-hóba jár óvodába, mert állandóan beteg. Rám is kb úgy néznek, mintha én tehetnék róla. Aki beviszi betegen a gyereket az röhög a markába, mi meg ugyanazzal a betegséggel kórházba kerülünk. Aztán megkérdezik miért nem mentünk, talán elaludtunk reggel? Marhára segítőkész hozzáállás.

2018. jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%
A fiam is hiányzik minden pénteken az oviból a fejlesztés miatt. A másik fele, ha tényleg óvodapedagógus lennél, tisztában lennél a dolgokkal és nem csak úgy hallanál dolgokat. Az óvodák többsége 0 azaz 0 fejlesztést tud adni, a magán fejlesztések pedig sok esetben délelőtt vannak.
2018. jan. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Valoban, kötelező -kár higy azt nem tudod, ovodapedagogus létére, hogy a szulo kérésére mégsem az. Sőt, olyan is van, hígy magantanuloi státuszba kéri a gyereket, így csak alkalmanként megy oviba.


Gondolom azért nem viszi folyamatosan, mert a szülők rendesen betamadták gyereket meg őt

2018. jan. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
Egy óvoda pedagógus majd itt kérdezősködik tapasztalat után,mert a munkája során még biztos nem találkozott ilyennel.Hihető.
2018. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%

A fiam ADHD-s, refluxos és enyhe Aspergeres. Tudod milyen fejlesztést kapott oviban? Semmilyet! Arra se figyeltek oda, hogy reggel 8 és délután 4 között nem evett és nem ivott egy kortyot sem.

Többek között ezért is "lógott" sokat. Két nap ovi, aztán két hét otthon. Betegen.

2018. jan. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

Szeptemberbe lett óvodás a lányom. Január van és ha intenziven 3 hetet volt sokat mondok, pedig nem hiperaktív. Állandóan beteg. Most is. Tegnap voltunk orvosnál.

Kb. szólok az óvónőnek hogy nem megy mert beteg és kész. Elkell fogadni. Ugyan úgy azt is ha valakit azért nem visznek mert hiperaktív és más elfoglaltságra járatják.

Kb. neked addig semmi közöd míg ez az időszak levan igazolva vagy a felettesed máshogy nem határoz.

2018. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%

Az ország szégyene, ha egy óvodapedagógus, a gyakorikérdéseken kérdezi meg, hogy mit csináljon a munkahelyén…


Én nővér vagyok, majd legközelebb én is itt fogom kérdezni, hogy a 23-as szobában lévő 83 éves férfi betegnek mennyi intulint adjak ma. Cukrász Panna majd megmondja választ.

2018. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
89%
Mókás vagy ugye tudod ? Ha valóban óvodapedagógus lennél tisztában lennél az SNI s gyerekkel . Az öcsém az .. Csak mondom.. az oviban kb ugyanez volt a felállás de ott az óvónők probáltak segiteni és beszállni a fejlesztésbe nem csak jelentgetni akarták. Volt olyan ,hogy 3 hétig nem volt oviban mert mütétre kellett vinni aztán másik két hét a fejlesztések illetve felmérések stb.de senkinek nem jutott ez eszébe mivel tisztában voltak a helyzettel. Te szimplán irigy vagy a családi miatt és fogalmad sincs milyen egy SNIs kisgyerek ...
2018. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%

1es vagyok

Így meg gázabb a kérdésed.. hogy pedagógus vagy..

2018. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!