Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egy szülő csak hébe hóba...

Egy szülő csak hébe hóba hordja óvodába az 5 éves hiperaktív viselkedés zavaros gyermekét. Ilyen esetben jogos, ha jelentjük?

Figyelt kérdés
Vagy miben tudnánk tudnánk a gyerekét segíteni? Nem szeretek beleszolni dolgokba, de itt muszáj. Úgy hallottam a családi pótlékot is megvonhatják ha nem viszi oviba, iskolába. Mert azt nyilván felveszi utána.

2018. jan. 3. 08:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
93%

Én tényleg 1 óvónő vagyok! Amíg viszi szépen az igazolást a szülő addig igazából semmi beleszólásod nincs. Az én csoportom elég nagy létszámú csoport. Sok a hiperaktív gyerekem. És Isten bocsássa meg nekem de még örülök is ha olykor olykor nem jön egy igazán hiperaktív gyerek óvodába . Ez nem csak nekem jó de a többi gyerkőcnek is akik sokszor veszélyben vannak 1-1 gyerek miatt. (A szaladásukkal ugrálásukkal fellökik a másikat, zavarja őket a játékukban stb.)

Persze szép és jó hogy plusz embert kapunk az ilyen problémás gyerek mellé, de ilyen csak a mesekönyvben van. Mi pl. tök egyedül vagyunk a csoporttal reggel 7től 10:30 ig amíg a társunk meg nem érkezik.

Ezek szerint a szülőnek nem probléma a saját gyereke ha otthon tartja. Nálunk az a jellemző, hogy alig várják a szülők, hogy beadhassák a gyereket oviba mert otthon nem bírnak velük. Ha tehették volna karácsonykor is behozták volna oviba őket. :(

2018. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
61%

Én meg pont azt látom,hogy mivel ingyenes az étkezés,ki se húzzák a gyereket...pedig nem járatja a szülő,csak ímmel-ámmal...az óvónők örülnek,hogy nincs ott a gyerek,mert nem szeretik. Már nagycsoportos,semmi rendszert nem tanul,fejlesztésre hordja az anyja amúgy,mert ilyen-olyan elmaradásai vannak a gyereknek (mozgás főleg). A többi gyerek se szereti,nem barátkoznak vele,mert egyrészt beképzelt,másrészt nagyon ügyetlen (rossz párosítás)...

Szóval örülnek,ha nincs ott,nemhogy még jelentenék..

2018. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
61%
Én egyáltalán nem jártam óvodába, mert anyu otthon volt, falun nőttem fel, volt elég pajtásom és nem is volt rá szükség. Ma már tényleg minden szarból prblémát csinálnak az emberek
2018. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem viszi biztos megvan az oka, nem kell feljelenti inkább beszélni vele és megtudni az okot
2018. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban óvónő vagy miért itt kérdezel, elvileg ismeritek a jogszabályokat, mikor mennyit hiányozhat, mit lehet tenni... családlátogatás stb. Esetleg meg lehetne kérdezni mikor megy, hogy hol volt, hozott-e igazolást...
2022. jún. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
69%
23 igen így lenne jó ma is, sokkal jobb lenne minden. Régen sokkal több boldog gyerek volt, és sok tisztességes felnőtt.
2022. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!