Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukak, hova...

Kisgyermekes anyukak, hova mentetek el dolgozni gyed/gyes után?

Figyelt kérdés

Nemsokára lejár a gyedem, aztan csak gyest kapok de muszáj itthon maradnom a gyerekkel végig, mert nincs kire bízni, böli sincs a közelben...

Gyárba várnak vissza 3 műszakba de így nem fogok tudni elmenni, férjem 2 műszakba dolgozik. Ki hogyan oldotta meg, milyen munkát végeztek, hánytól hányig?


2019. aug. 4. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A fiam 4 éves korában tudtam elmenni dolgozni, mivel amikor a kisfiam 3 éves lett, óvodás, mindenki a családból dolgozott, aki a legkésőbb ment dolgozni, az is reggel 6-kor már elment otthonról, más családtagok meg másik településen éltek, ovi nálunk meg csak 7-kor volt legkorábban is, helyben semmilyen munkalehetőség nincs, csak a 25 km-re lévő városba, ahová viszont 7 előtt már el kell utazni busszal, hogy odaérjen az ember munkakezdésre. Tehát a fiunk 4 éves korában lett az egyik nagymama munkanélküli, aki így vállalta a kisfiunkat, így visszamehettem dolgozni. Reggel fél 7-kor megyek el itthonról és negyed 6 után érek haza. Állami cégnél adminisztratív munkát végzek. Maga a munkaidőm fél 8-től 4-ig tart, de a tömegközlekedés miatt így indulok el itthonról és ekkor érek haza. Ha nem lenne nagymama, valószínűleg helyben közmunkát végeznék, hiába van iskolám, jó végzettségem, de nem tudnám megoldani. A férjem is hajnalban már elmegy dolgozni.
2019. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Hu hat ez igy nagyon nehéz. Ezért vagyok kiborulva a magyar szaporítási politikán. Előbb kellene feltételeket teremteni. Pl elég bölcsi helyet. De sajnos a bosszankodás rajtad nem segít. Tapasztalatom szerint a szakban járó szülők azt szoktak csinálni hogy váltó szakot vállalnak. Reggeles az egyik, délutános a másik. Ez 3 és 2 szakkal gondolom nem mindig jön ki jól 😩 esetleg a férjeddel kellene egy helyre kerülnöd váltóban. Vagy neki mennie oda ahol te dolgoztál.
2019. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Házi gondozó vagyok 8-16ig.
2019. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Online networkerkent dolgozom itthonrol. :) csak internet es laptop/szamitogep kell hozza. Ha erdekel a lehetoseg szivesen elmeselem privatban. Szep estet! :)
2019. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
9-17 között dolgoztam első évben egy telefonos ügyfélszolgálaton. A meló rengeteg volt, kikészültem, ráadásul semmiről nem tudtam, ami az oviban történt, minden szülőire el kellett kéredzkednem, hogy odaérjek, és a gyerekek megkattantak a hiányomtól. Következő szeptembertől átmentem 6 órában asszisztensnek egy kisebb céghez. Zongorázni lehet a különbséget a családom hangulatában.
2019. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Azt nem értem hogy ezen miért mindig az utolsó pillanatban gondolkodnak el a nők. Volt legalább 9 hónapod + 2 éved agyalni rajta.
2019. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Mert mondjuk ennyivel előtte meg még nem lehet tudni?! Még a mostani munkahelyem se tudja hogy oda vissza fogok tudni menni vagy se, nemhogy egy olyan munkahely ahol meg soha nem is dolgoztam?! Ezt hogy gondolod? Vagy pl most terhes vagyok. Honnan tudjam hogy két év múlva beveszik e a gyereket a bölcsibe?! De most komolyan nagyon érdekel. Hogyan kell ezt jól csinálni kedves utolsó?
2019. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanoda mentem dolgozni,ahol előtte.

Nagyon kiszámíthatatlan,össze-vissza a munkarend,ráadásul később még egy napi 2*1 óra utazást (minimum) is bevállaltam a havi 19-21 naphoz.Napi 9-15 óra maga a teljes munkaidő.

Segítség nagyon kevés van,dolgozik minden nagymama és nem egy városban élünk.

A gyerkőc 1 éves korában cseréltük meg és apuka maradt gyeden.Aztán kezdte a kicsi a családi napközit.


Nálunk a férjem váltott: Ő most napi bejelentéssel dolgozik,ugyanott,ahol eddig,de nem éri meg őt 6 órában sem bejelenteni,mert annyit nem tud menni mindig.

Ez addig lesz így,amíg a gyerek egy picit nem lesz nagyobb,mert most még sokat beteges.

Na meg addig,amíg én nem tudok alakítani valahogy a munkaidőn,vagy a munkahelyen.Most nagyon rajta vagyok mert így aludni sem tudok rendesen.

2019. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Úgy, hogy amikor elmész szülni tisztázod a munkahelyeden hogy várnak-e vissza és megfelel-e nekik a bölcsibarát munkarend. Ha meg olyan munkahelyed van, hogy annyira bizonytalan, hogy azt se tudják állni fog-e még 2 év múlva, akkor onnan eleve nem szabad szülni menni, keresni kell biztosabbat. Vagy apukával megbeszélni még terhesség előtt/alatt, hogy mire lehet számítani. Bölcsibe ha a lehető leghamarabb jelentkeztek, akkor nincs olyan hogy nem veszik be. Én is bementem már beiratkozás előtt egy évvel, hogy számítsanak ránk. Aztán ahogy telik az idő szintén kommunikálni kell a munkahelyeddel folyamatosan, hogy várnak-e vissza.


Ehelyett legtöbbször az történik, hogy anyuka elmegy táppénzre terhesség alatt, onnantól kezdve lexarja magas ívbe a jövőt, majd hirtelen utolsó pillanatban pislog mint hal a szatyorban hogy jajj most mi lesz.

2019. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szépen hangzik. Az én munkahelyem állni fog 2 múlva de az én pozíciómból 1db van. Amit ertelem-szeruen be fognak tölteni. Azaz valószínű abba nem tudom visszamenni. Hogy másik mi lesz 2 év múlva azt ugye nem tudja neked a leghiperbiztosabb ceg se megmondani. És lehet hogy lesz "valami" ami nekem nem fog tetszeni. A bölcsis dolog oke. Ki fogom próbálni hogy egy évvel korábban jelentkezünk.
2019. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!