Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hete tudom hogy nem lehet...

Egy hete tudom hogy nem lehet gyerekem, hogy fogadjam el?

Figyelt kérdés

Napok óta csak úgy birok elaludni ha alkoholt iszok :( és nyugtatót szedek. Nem birom magam túl tenni rajta. Az volt mindenen álmom hogy anyuka lehessek de ezt 29 évesen megtudni hogy nem lehet gyerekem szörnyű. Autoimmun betegség miatt szóval lombik sem jöhet szóba.

Semmi más értelmét nem látom az életemnek. Csak a férjem miatt nem lettem még öngyilkos.

Nincs kiút úgy érzem. Nem birok enni nem birok aludni. Dolgozni se birok nincs erőm,nem telnek a napok :(


2019. aug. 5. 10:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad lombik nem jöhet szóba. Most meg már túl vagy három lombikon is? Akkor eddig szóba jöhetett csak most már nem? Mindegy... Ha a maradék 2 lombik már valamiért nem lehetséges, akkor valóban örökbe kell fogadni. Van időd akár kétszer is sorbaállni babáért.
2019. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

Könnyű úgy ítélkezni, hogy az ember nincs hasonló cipőben.Már a hasában van vagy épp a kiságyában alszik a gyerek.Megtapasztalta milyen az mikor 9 hónapig a hasába növekszik,érzi a rúgásait megszülte így vagy úgy ,tehát teljes testi valóságában megéli vagy megélte a babával az anyasággá válást.Aki azt mondja, hogy ez az anyává válás egyenesen arányos azzal, aki kap egy babát akiről lemondtak az hazudik.Lehet majd megszeretni és felnevelni az örökbe fogadott gyereket ugyan úgy, mintha a sajátja volna, de nyilván a kérdező pillanatnyilag azt látja amit feljebb leírtam.Biológiai értelemben nem fog anyává válni.Lelkileg pedig anyává válhat ha örökbe fogadnak.


Kérdező.Ne mérgezd magad a piával, meg a gyógyszerekkel.Keress egy pszichológust szedd össze magad aztán járjátok körül a dolgokat még egyszer.Kérj másodvéleményt és ha tényleg nem lehet lombik kezdjétek el az örökbefogadási procedúrát.Lehet hosszú idő lesz, de lesz babátok.Vagy így vagy úgy.

2019. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

DE, lehet gyereked! Nem a te DNS-edet fogja örökölni, de meggyőződésem szerint az anyaságnak nem is ez a lényege. Biológiai értelemben "saját" gyerekem van, de nem attól az enyém, hogy én szültem. A terhességem eleje pokoli volt, ettől eltekintve számomra a terhesség és a szülés is csak egy érdekes élmény volt ahhoz képest, ami azután jött. A lényeg és a gyerekvállalás legnehezebb és egyben legszebb része ezután jön.

A családunkban két öribaba is van, és mindenki pont ugyanúgy szereti őket, mint az én gyerekemet. Az anyaság és a kötődés nem a biológián múlik.


Természetes, hogy most össze vagy omolva, de ez el fog múlni, és idővel rájössz majd, hogy milyen csodálatos dolog az örökbefogadás.


Nekem nem lesz több gyerekem, egyfelől mert sem terhes nem szeretnék lenni még egyszer, sem a szülést nem akarom átélni újra, ezen felül anyagilag sem engedhetünk meg még egy gyereket. Viszont ha nem úgy állnák, ahogy, nagyon valószínű, hogy örökbe fogadnék még egy vagy két babát. Pontosan azért, mert tudom, hogy a sajátomat sem azért szeretem, mert én szültem, hanem az összes többi miatt.

2019. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Akkor úgy írom hogy több lombik nem jöhet szóba...

Mivel nincs értelme már. Mikor elkezdtük a lombikozást a betegségről még nem tudtunk az közbe derült ki....

2019. aug. 5. 14:57
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Akkor marad az orokbefogadas. Átlagosan két év alatt sikerül babát kapnia a családoknak. Két év nem olyan sok idő, ha visszagondolsz mióta is próbálkoztok. Persze sajnáld magad kicsit, de aztán téssel szépen felállni és előre nézni.
2019. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
5 éve várjuk a csodát :(
2019. aug. 5. 21:44
 17/17 anonim ***** válasza:
Semmi gond, normális, hogy szomorú vagy. Csak ne ragadj bele. Kérd szakember segítséget ha egyedül nem megy. Dr meglátod csodálatos édesanyja leszel egy gyereknek, aki nem kellett a szülőanyjának. Adj egy kis időt magatoknak. Aztán lásd meg a fényt az alagút végén, meg mindig nagyon fiatal vagy.
2019. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!