Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, ha egy férjes nő nem akar gyermeket vállalni? (Nem anyagi vagy egészségi okokról van szó. )

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 13:25
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
54%

59%-os az, hogy te nem tudsz szöveget értelmezni és azt a mérhetetlen frusztrációt, ami láthatóan benned lakozik, itt éled ki és másokra akarod kivetíteni, az a te egyéni szoc.problád. Ahogy az is, hogy minden egyes dolgot, ami nem pozitívumként szolgál a csodálatos gyermekáldás mellett, te személyes sértésnek veszel. Pszichológust pedig a válaszaid alapján neked nyugodt szívvel javasolnék.

Újra elmondom, mert láthatóan nem bírod felfogni: SENKI nem sertegette a gyerekeseket!! Tényeket közöltünk. Tény az, hogy az alvást jó időre el lehet felejteni. Tény az, hogy bizony-bizony egy kisgyerek néha (vagy nem is olyan néha) fülsiketítő sírásba tud kezdeni. Vitathatatlan tény, hogy rengeteg pénzbe kerül, ahogy az is, hogy sok stresszel és idegeskedéssel jár. Aki ezeken megsértődik, az az ő baja.

Én láttam eleget testközelből, hogy milyen az élet egy gyerekkel + soha nem rajongtam értük, számomra teher, az eddigi életem megszünése, a szabadságom feláldozása és a környezetemben is alig akad pozitív példa, ahol ne válás lett volna a történet vége.

Itt se mi voltunk, akik belekötöttek a gyerekesekbe, akik más életében vajkaltak, nem mi vontunk kérdőre 2 anyukát is, hogy mit gyakorizik este 10-kor és miért hisztizik, ugyebar! Leírtuk a mi nézőpontunkat, ennyi! Mert ez volt a kérdés. Az, hogy neked nem tetszik, azt játsszd le magadban. Mert az a hiszti és vergődés, amit lenyomsz egyre szánalmasabb. Olyat akarsz belemagyarazni a kommentekbe, ami NINCS.... Itt is megkaptuk, hogy igen is furcsa, aki nem szül, mondjon bárki bármit, és igen is az a normális, ha az ember gyereket vállal. Ja és az örök kedvenc: aki nem szül, magányos venember lesz, aki a kutyát sem fog érdekelni.

Tehát továbbra sem mi gyermektelenek szólógattunk be, hanem épp fordítva, csak tovabb kéne látni az orrodnál, ahelyett hogy itt toporzekolsz amiért másnak nem élete vágya gyereket csinálni...!

És egyébként neked mi a franc közöd van ahhoz, ki mikor gyakorizik? :D Pofám leszakad. Majd legközelebb szerintem engedélyt fognak kérni tőled a kedves anyukák, hogy mikor Gyk-zhatnak, nehogy szó érje a ház elejét...:D

2019. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
57%
Jesszus, mindjárt agyvérzést kapsz! Szaladj árulkodni a gyerekmentes övezetbe, ott kitombolhatod magad!
2019. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként meg teljesen egyértelmű, hogy mivel a kérdező semmit nem reagál, ez a mindennapos "ne szülj gyereket" kampány. Unalmas már, mindig ugyanazok görcsölnek, ugyanazokkal az "érvekkel".
2019. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
55%
Az is mindent elárul a jellemedről, hogy törölteted a neked nem tetsző válaszokat...
2019. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
68%

Én nem töröltetek semmit, nyilván a moderátoroknak is van szemük és a kritikán aluli, primitív suttyó stílust ők sem díjazzák.

Egyébként a te jellemedről árulkodnak csak igazán a hsz-id, de lefőképp ami törlésre került. Kár, hogy nem maradt itt, legalább láthatná mindenki a primkó modorodat.

Van olyan ismerősöm, aki mindenen felkapja a vizet és konkrétan idegbeteg, saját bevallása szerint is, de hozzád képest még ő is lópikula. Tudod a stílus maga az ember. :)

2019. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy vállalt véleményét megosztotta a többiekkel. A saját véleményem e témáról a következő: Én nem használnám a normális szót a gyermekvállalásra, mert láthatólag vannak, akik szerint nem ez a normális. Ezen a végtelenségig el lehetne vitázni, hogy mik a szépségei, és mik a nehézségei a gyermekvállalásnak, illetve, hogy melyek vannak túlsúlyban. Viszont függetlenül mindenfajta társadalmi elvárástól, vallási előírástól stb., akár tetszik, akár nem, mégiscsak arra való a légzőrendszerünk, hogy lélegezzünk, arra az emésztőrendszerünk, hogy emésszünk, arra a mozgatórendszerünk, hogy mozoghassunk és arra a szaporítórendszerünk, hogy szaporodjunk, hogy gyermeke(ke)t nemzzünk.
2019. aug. 7. 17:14
 37/40 anonim ***** válasza:
88%
És a szabad akaratunk mire való? Nem véletlenül arra, hogy döntéseket hozzunk?
2019. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem állítottam, hogy kötelező lenne gyermeket vállalni, csupán azt, hogy az a természetes, hogy használjuk a szaporítórendszerünket.

Mint ahogy arra sem kötelezhet bennünket senki, hogy járjunk, de attól még arra való a mozgatórendszerünk.

2019. aug. 7. 17:59
 39/40 anonim ***** válasza:
66%
Akkor ezt majd mondd meg az itt rinyáló, 10. lombikra ácsingózó életcél nélküli wannabe momzilláknak, hogy genetikailag mekkora selejtek, mert a szaporítószerveik nem működnek.
2019. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Az esetek túlnyomó többségében nem az ő szervezetük van „hibásan legyártva”, hanem szintén mi emberek tehetünk róla, hogy egészségtelen életmóddal, szennyezettséggel, stresszel tesszük tönkre magunkat. Továbbá -úgy gondolom- nem szép gúnyolódni azon embertársainkon, akik gyermeket szeretnének, annak ellenére, hogy egy adott pillanatban a szervezetük talán nincs a megfelelő állapotban.
2019. aug. 7. 18:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!