Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a szituációban? Munkaügyi kérdés.

Figyelt kérdés
1 éve jöttem el a munkahelyemről, októberben született a kislányom. Szerettem ott dolgozni, szívesen visszamentem volna 10 órában dolgozni, kisegíteni, amikor a párom otthon van a lányunkkal, nem is okozott volna gondot. A pénz is jól jött volna. Azóta viszont főnökváltás volt, ő nem ismer, nem tudja, hogy dolgozom. Mielőtt eljöttem, egy csaj visszajött, neki is született előbb babája, onnan jött vissza dolgozni. Én előtte őt nem ismertem. Egy hónapig dolgoztunk csak együtt. Ezalatt láttam rajta, hogy nem szimpatizál velem, szerintem azért, mert ő csak a minimumot akarta mindig megcsinálni, én viszont szeretek mindent úgy csinálni, ahogy kell, a régi főnök meg is mondta négyszemközt, hogy ő elég hanyagul dolgozik. Én erre nem mondtam semmit. Tőlem aztán mindenki úgy dolgozik, ahogy akar, de nekem kellett őt újra betanítani, mert elég sok újdonság volt, nem főnökösködtem, csak mondtam, hogy ezt is meg kéne csinálni, meg azt is. A lényeg, hogy ma beszéltem az egyik kollégával, aki mondta, hogy ez a csaj azt mondta az új főnöknek, hogy ha engem visszahív, akkor ő felmond. Mivel elég sok embert lecseréltek, és tudom, hogy abba a munkába beletanulni minimum 3 hónap, így most értettem meg, miért nem hívott az új főnök vissza minimim részmunkaidőre. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. aug. 19. 11:09
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Mert az épp nem derül ki....
2019. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Ezzel az egésszel. Számonkérnétek a nőt, vagy nem szólnátok semmit, esetleg visszaadnátok neki valahogyan (Ausztriában élünk, ilyenért akár fel is jelenthetném munkaügyin, mert tilos), akár ki is rugathatnám, de azt mondjuk nem szeretném, nem vagyok olyan, mint ő.
2019. aug. 19. 12:05
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Mi a jo égért jelentened fel? Olvasd már el hogy mit írtál, mert totál értelmetlen. Kölcsönösen nem kedveltek egymást és ő felmondása, ha te vissza mennél. Ebben konkrétan mi az, ami miatt fel lehetne JELENTENI?
2019. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Azért, mert ilyet nem lehet itt csinálni, mert persze, ő van most előnyben, mert engem meg a munkamorálomat az új főnök nem ismeri, de mivel engem csak 10 órában vehetne most vissza, viszont akkor veszítene egy 40 órás melóst, ezért nyilván nem fog kockáztatni. Ez itt munkahelyi zaklatásnak minősül. Lehet Magyarországon nem, de itt igen. Egyébként leginkább az zavar az egészben, hogy tudja jól, hiszen neki is van kisgyereke, hogy nem olyan egyszerű a kettőt összeegyeztetni és nekem ezzel a "megélhetésemet fenyegeti". Tök aljas húzás. Megérdemelné, de valószínűleg nem fogok lépéseket tenni, de akkor is megérdemelné, szerintem.
2019. aug. 19. 12:31
 5/46 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy direkt visszamegyek valahogy csakazértis, aztán jól aláteszek, még nem tudom.
2019. aug. 19. 12:31
 6/46 anonim ***** válasza:
96%
Baxus, komolyan nem értelek. Mi a jó ég munkahelyi zaklatás abban, hogy ha te visszamész dolgozni, akkor ő felmond?????
2019. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Jó ha te nem érted, az nem az én bajom. Ellehetetleníti számomra azt, hogy korábban visszamenjek dolgozni. Ennyi.
2019. aug. 19. 12:50
 8/46 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem ebben mi a munkahelyi zaklatás.

Ő felmond, ha te visszamész. Ez egy kijelentés, amit a főnök mérlegel és eldönti mi a jobb a cégnek. Akár dönthet a te javadra is.

A munkahelyi zaklatás az lenne, ha valótlan dolgokat állítana és amiatt veszítenéd el a munkád.

2019. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
18%
67%os honnan a fenéből vetted te a munkahelyi zaklatást? A nő hazugságokat mondott a kérdezőről az új főnöknek, meg azzal fenyegetőzött hogy felmond ha a kérdezőt visszaveszik, ami etikátlan mert egyfajta rágalmazás, és ezért a kérdező feljelentheti a munkaügyi bíróságon.
2019. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen magamba szállnék, uyganis úgy tűnik, nem véletlen, hogy inkább őt akarják, nem téged.
2019. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!