Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a szituációban? Munkaügyi kérdés.

Figyelt kérdés
1 éve jöttem el a munkahelyemről, októberben született a kislányom. Szerettem ott dolgozni, szívesen visszamentem volna 10 órában dolgozni, kisegíteni, amikor a párom otthon van a lányunkkal, nem is okozott volna gondot. A pénz is jól jött volna. Azóta viszont főnökváltás volt, ő nem ismer, nem tudja, hogy dolgozom. Mielőtt eljöttem, egy csaj visszajött, neki is született előbb babája, onnan jött vissza dolgozni. Én előtte őt nem ismertem. Egy hónapig dolgoztunk csak együtt. Ezalatt láttam rajta, hogy nem szimpatizál velem, szerintem azért, mert ő csak a minimumot akarta mindig megcsinálni, én viszont szeretek mindent úgy csinálni, ahogy kell, a régi főnök meg is mondta négyszemközt, hogy ő elég hanyagul dolgozik. Én erre nem mondtam semmit. Tőlem aztán mindenki úgy dolgozik, ahogy akar, de nekem kellett őt újra betanítani, mert elég sok újdonság volt, nem főnökösködtem, csak mondtam, hogy ezt is meg kéne csinálni, meg azt is. A lényeg, hogy ma beszéltem az egyik kollégával, aki mondta, hogy ez a csaj azt mondta az új főnöknek, hogy ha engem visszahív, akkor ő felmond. Mivel elég sok embert lecseréltek, és tudom, hogy abba a munkába beletanulni minimum 3 hónap, így most értettem meg, miért nem hívott az új főnök vissza minimim részmunkaidőre. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. aug. 19. 11:09
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ha az lett volna se lenne hozzá köze.
2019. aug. 19. 13:42
 22/46 anonim ***** válasza:
90%

És hogy terveznéd bizonyítani, hogy négyszemközt miket mond a főnöknek? Valószínűleg a főnök védeni fogja veled szemben.

De így vagy úgy ez veszett ügy.

Ha visszavesznek, mert a bíróság úgy dönt, akkor találnak majd mást, ami miatt elküldhetnek.

2019. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Itt az a lényeg (kicsit túlfutottuk a dolgokat), hogy visszamennék hétvégente 10 órában dolgozni egy évre, de ez a majom miatt nem hívnak vissza, mert akkor nem lesz elég emberük hét közben. Ti tényleg semmit nem tennétek? Most akkor tekintsünk el attól, hogy feljelenthetném, amit írtam már előbb is, hogy nem fogom megtenni.
2019. aug. 19. 13:46
 24/46 A kérdező kommentje:
Meg egyébként nem négyszemközt mondta, hanem van rá tanú.
2019. aug. 19. 13:47
 25/46 anonim ***** válasza:
85%

Mit tudnál tenni? Megvárod a munkaidő végét és megvered?

Én nem alacsonyodnék le a szintjére. Van annyi önbecsülésem, hogy emelt fővel távozzak.


Amúgy beszéltél az új főnökkel? Vagy egyből elkezdtél bosszút forralni, mert a kolléganőd azt mondta, hogy....

2019. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
73%
de, akinek nincs takargatniavlója, annak nincs baja a drogteszttel. Elég sok helyen mindennapos pl a szonda is.
2019. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
88%
Na figyelj, te liba: nem miatta nem hívnak vissza, hanem azért, mert nekik nem egy hétvégén 10 órát pöffeszkedő valaki kell, hanem egy heti 40 órát dolgozó ember. Ennyi.
2019. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Mondjuk írnék neki és megkérdezném, hogy mi olyat tettem vagy mondtam, ami miatt így alámtesz? Ez gerinctelenség. Mondjuk mikor még dolgoztam, akkor is hangoztatta a "ha nem így lesz meg nem úgy lesz, akkor..." dolgait, de nem gondoltam volna, hogy így hátba támad. Az új főnökkel ma beszéltem, meglátjuk, mi lesz. De akkor még nem tudtam, hogy ez a kedves hölgy miket mondott.
2019. aug. 19. 13:58
 29/46 A kérdező kommentje:
De kell nekik 10 órás is, te nagyon okos, meg kell nekik 40 órás is. Te már csak tudod, hogy kell-e nekik a 10 órás, vagy sem. A 10 órást úgy kell összevakarni, mert alig akar valaki minden vasárnap dolgozni.
2019. aug. 19. 14:00
 30/46 anonim ***** válasza:
68%
Írj neki, ha lelkednek jót tesz. De ha olyan ember, mint amilyennek itt lefestetted, kétlem, hogy érdekelné.
2019. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!