Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a szituációban? Munkaügyi kérdés.

Figyelt kérdés
1 éve jöttem el a munkahelyemről, októberben született a kislányom. Szerettem ott dolgozni, szívesen visszamentem volna 10 órában dolgozni, kisegíteni, amikor a párom otthon van a lányunkkal, nem is okozott volna gondot. A pénz is jól jött volna. Azóta viszont főnökváltás volt, ő nem ismer, nem tudja, hogy dolgozom. Mielőtt eljöttem, egy csaj visszajött, neki is született előbb babája, onnan jött vissza dolgozni. Én előtte őt nem ismertem. Egy hónapig dolgoztunk csak együtt. Ezalatt láttam rajta, hogy nem szimpatizál velem, szerintem azért, mert ő csak a minimumot akarta mindig megcsinálni, én viszont szeretek mindent úgy csinálni, ahogy kell, a régi főnök meg is mondta négyszemközt, hogy ő elég hanyagul dolgozik. Én erre nem mondtam semmit. Tőlem aztán mindenki úgy dolgozik, ahogy akar, de nekem kellett őt újra betanítani, mert elég sok újdonság volt, nem főnökösködtem, csak mondtam, hogy ezt is meg kéne csinálni, meg azt is. A lényeg, hogy ma beszéltem az egyik kollégával, aki mondta, hogy ez a csaj azt mondta az új főnöknek, hogy ha engem visszahív, akkor ő felmond. Mivel elég sok embert lecseréltek, és tudom, hogy abba a munkába beletanulni minimum 3 hónap, így most értettem meg, miért nem hívott az új főnök vissza minimim részmunkaidőre. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. aug. 19. 11:09
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
78%

67%os honnan a fenéből vetted te a munkahelyi zaklatást?


Olvasd már el, maga a kérdező írta...

2019. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Igen, mert ha kell neki egy 10 órás, akkor nyilván nem engem fognak visszahívni ismeretlenül, ha ennek keretében elveszítenek egy 40 órást.
2019. aug. 19. 13:30
 13/46 anonim ***** válasza:
90%

#9 hol olvastál rágalmazást?

A régi főnök jegyezte meg, hogy hanyagul dolgozott.

Ha odamegyek a főnökhöz és azt mondom, hogy nem tudok együtt dolgozni a kérdezővel és inkább másik munkahely után nézek, az nem rágalmazás és nem is zaklatás.

Jobb lenne, ha harapni lehetne a levegőt???

2019. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Úgyhogy nincs miért magamba szállni, én pillanatnyilag hátrányból indulok, mivel 40 órában nem tudnék visszamenni, de ő még a 10et is megakadályozza a fenyegetőzésével.
2019. aug. 19. 13:32
 15/46 A kérdező kommentje:
Nem, a régi főnök mondta nekem, hogy a csaj hanyagul dolgozik, amire én nem mondtam semmit. De mivel a régi főnök elment, ezért nem foglalkozott azzal, hogy mást vegyen fel helyette. Egyébként meg egy új srácot már kirúgatott ez a csaj, mert azt mondta róla, hogy biztos drogos, és csináltassanak vele drog tesztet.
2019. aug. 19. 13:36
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

#14 ebben mi a fenyegetés? Ha azt mondaná, hogy bepereli a céget, ha téged visszavesznek, az lenne fenyegetés.

De az, hogy ő felmond, ahhoz szíve joga. A főnök mondhatja neki azt is, hogy "Auf wiedersehen!"

2019. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
ÉS nyilván valóban narkós is volt az illető, ha kirúgták, hol a probléma?
2019. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként meg egy új srácot már kirúgatott ez a csaj, mert azt mondta róla, hogy biztos drogos, és csináltassanak vele drog tesztet."


Ez aljas, de te emiatt sem perelheted, mivel semmi közöd hozzá. Ha rólad állítja, akkor minden további nélkül perelj!

2019. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Figyi, ha visszamennék 10 órában dolgozni, akkor max kéthetente egy napot kéne velem együtt dolgoznia, de akkor sem tök ugyanazt csinálnánk. Csak f.sik a szája, hogy akkor mikor én már visszamennék teljes munkarendben, akkor őt elküldenék, mert nem dolgozik rendesen.
2019. aug. 19. 13:41
 20/46 A kérdező kommentje:
Nem volt narkós, csak épelmejű ember nem marad olyan helyen, ahol ilyet követelnek tőle.
2019. aug. 19. 13:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!