Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a szituációban? Munkaügyi kérdés.

Figyelt kérdés
1 éve jöttem el a munkahelyemről, októberben született a kislányom. Szerettem ott dolgozni, szívesen visszamentem volna 10 órában dolgozni, kisegíteni, amikor a párom otthon van a lányunkkal, nem is okozott volna gondot. A pénz is jól jött volna. Azóta viszont főnökváltás volt, ő nem ismer, nem tudja, hogy dolgozom. Mielőtt eljöttem, egy csaj visszajött, neki is született előbb babája, onnan jött vissza dolgozni. Én előtte őt nem ismertem. Egy hónapig dolgoztunk csak együtt. Ezalatt láttam rajta, hogy nem szimpatizál velem, szerintem azért, mert ő csak a minimumot akarta mindig megcsinálni, én viszont szeretek mindent úgy csinálni, ahogy kell, a régi főnök meg is mondta négyszemközt, hogy ő elég hanyagul dolgozik. Én erre nem mondtam semmit. Tőlem aztán mindenki úgy dolgozik, ahogy akar, de nekem kellett őt újra betanítani, mert elég sok újdonság volt, nem főnökösködtem, csak mondtam, hogy ezt is meg kéne csinálni, meg azt is. A lényeg, hogy ma beszéltem az egyik kollégával, aki mondta, hogy ez a csaj azt mondta az új főnöknek, hogy ha engem visszahív, akkor ő felmond. Mivel elég sok embert lecseréltek, és tudom, hogy abba a munkába beletanulni minimum 3 hónap, így most értettem meg, miért nem hívott az új főnök vissza minimim részmunkaidőre. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. aug. 19. 11:09
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
74%

Tudtommal ez teljesen mindegy. Nincs olyan, hogy teljes munkaidőben kell visszamenned.

Alapesetben közlöd a munkáltatóval, hogy x időpontban 10 órában szeretnél visszamenni Elternteilzeit-ban (vagy annyi időben, amivel nem léped túl a megengedett plusz bevételi határt), és ők meg alapesetben elfogadják. Nincs itt semmi "Julcsi nem szeretné" meg egyéb opció. A te visszatérésed semmiben nem függ a kolléganőd szeszélyeitől.


De amint javasoltam: nem Julcsival kell emailben veszekedni, hanem kérsz egy időpontot az Arbeiterkammer-nél, vázolod a helyzetet, ők meg elmondják, mik a lehetőségeid.

Én nem látok itt semmi problémát, max annyit, hogy nem vagy tisztában a helyzeteddel.

2019. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Elterntteilzeitba csak az mehet, ahol többen dolgoznak, mint 20 fő, nálunk ez nem játszik, mert a max létszám eddig a 8 fő volt, ebben benne voltak a 10 órások is. De mindegy, hagyjuk, csak engem akarsz kifigurázni meg fogyatékosnak beállítani, holott én semmi rosszat nem tettem, nem én vagyok a gerinctelen a történetben. Annyi a bűnöm, hogy nem akarom szó nélkül tűrni, hogy eltiporjon egy ilyen köcsög p.
2019. aug. 20. 20:54
 43/46 A kérdező kommentje:
Ja, és Elternteilzeitba az megy, akinek lejárt a Karenz. Nekem meg addig van még egy év.
2019. aug. 20. 20:55
 44/46 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem így van, de mindegy. Ne hallgass akkor senkire, ne is járj utána. Majd akkor a kolléganőd eldönti, hogy te dolgozhatsz-e.


Én nem írok többet, van nekem ennél jobb dolgom is. Te meg veszekedj Julcsival emailben, hátha megengedi, hogy dolgozz.

2019. aug. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

"Elternteilzeit ist ein gesetzlich geregelter Anspruch auf Herabsetzung der bisherigen Arbeitszeit oder auf Änderung der Lage der bisherigen Arbeitszeit. Dieser Anspruch gilt nur für Eltern, die mit dem Kind im gemeinsamen Haushalt leben beziehungsweise die Obsorge für das Kind innehaben.


Zusätzlich hängt der Anspruch auf Elternteilzeit von der Betriebsgröße und von der Dauer der Betriebszugehörigkeit ab.


Wer hat Anspruch auf Elternteilzeit?


Gesetzlicher Anspruch auf Elternteilzeit besteht bis zum Ablauf des 7. Lebensjahres des Kindes, für jene Arbeitnehmer/-innen, die


- in einem Betrieb mit mehr als 20 Arbeitnehmer/-innen beschäftigt sind UND

- deren Arbeitsverhältnis zu ihrem Arbeitgeber/ihrer Arbeitgeberin bereits 3 Jahre ununterbrochen gedauert hat UND

- die mit dem Kind im gemeinsamen Haushalt leben (oder die Obsorge für das Kind haben)."


Ez az Arbeiterkammer oldaláról van, biztosan le tudod fordítani magadnak, de ha TE azt mondod, nem így van, akkor elfogadom, hogy TE hozod a törvébyeket Ausztriában. Ebben az esetben kérlek, hogy írásban szólítsd fel az AK-t, hogy legyenek olyan kedvesek és ne hirdessék a téves infókat! Köszi!

2019. aug. 21. 08:12
 46/46 anonim ***** válasza:
90%

Én csak azt nem értem, hogy miért engem támadsz ilyen hangnemben, amikor én vagyok eddig az egyetlen, aki érdemben hozzá tudott szólni a kérdésedhez. Az meg, hogy csepegteted az infót, nem az én hibám.


Egyébként én erre gondoltam, biztos tudod értelmezni:

Für Kleinbetriebe


Diese Arbeitnehmer können zwar eine Teilzeitbeschäftigung längstens bis zum vierten Geburtstag des Kindes beantragen, der Wunsch kann aber vom Dienstgeber aus sachlichen Gründen abgelehnt werden. Bei einer Nichteinigung ist bei den Kleinbetrieben der Dienstnehmer gezwungen, den Rechtsweg einzuschlagen.


Tehát te is kérheted, csak nem feltétlenül kapod meg automatikusan. Kérted?

Küldtél írásban valamit, és azt válaszolták, hogy nem?

Azt mondta a főnök, hogy nem jöhetsz, mert Julcsi nem szeretné?


Mondd már el rendesen, hogy mi a helyzet,mert így az sem tud segíteni, aki akarna (bár nem tudom, miért akarok, ha ilyen okoskodó hangnemben írsz vissza).

2019. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!