Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki menni dolgozni Ausztriába...

Ki menni dolgozni Ausztriába úgy hogy az 1 éves kisbabám a nagyszüleim felügyeletére hagyom. Anyaként, megtehetem?

Figyelt kérdés

Muszáj. Kell a pénz nem kválkodni megyek ki hanem a vendéglátásba a bátyámhoz.

Édesanyám édesapám felügyelné addig idehaza a családi birtokunkon nevelkedne. Nem tudom megoldani most hogy kivigyem hisz elsőként ki kell próbálnom hogy mennyire viselne meg a kisbabám hiánya és persze a munka hogy menne. Exem akivel szakítottam csapodár szélhámos, tudtommal különböző tudatmódosító szerek hatása alatt él. Tehát rá semmiben nem számíthatok nem alapozok arra a 30 ezerre. Illetve ahhoz hogy önálló egzisztenciát teremtsek, önállósítsam magam a gyerekkel a szüleimtől, magyarul saját életet teremtsek majd neki idehaza vagy ott kint ahhoz bizony nem egy 120 ezres fizu kell.

Hanem lehetőleg viszonylag gyorsan több százezer. Természetesen tisztességes úton.

Tudom az ősanyák ne is írjanak hogy nekem ott a helyem a gyerek mellett mert ez igaz, csak nem pénz nélkül és jelenleg ha kiakarok törni a saját magam által épített "börtönből" és anyagi függetlenséget teremteni a lányommal kettesben ez a perspektíva maradt.


2019. aug. 22. 20:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Az apjához semmiképp nem kerülne hisz az is készül valamerre kiballagni bár nem érdekel hova megy.
2019. aug. 22. 21:23
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Tehát az olyan ne is írjon aki másképp gondolkozik mint te. De akkor miért is tetted fel a kérdést?

Távol állok az ősanyaságtól, de az ki van csukva, nincs az az opció ami arra vinne, hogy hagyjam el egy szezonra az 1éves gyerekem. Mint ahogy írták is megoldás a bölcsi. Nem halok éhen. Félre tenni meg nagyobb korában is tudsz. Amikor pedig az apukával együtt voltál nem gondolkoztál azon, ha együtt is maradtok pl akkor egy drogos mellett milyen lesz gyereket nevelni? De mint ahogy írtam is... Egyik meggondolatlan döntés után nem hoznám a másikat.

2019. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

De rá vagyunk szorulva anyagilag és mondom nekem az nem életcél hogy a szüleim "nyakán" nevelem a gyerekem. Van akinek ez egy kényelmes megoldás és elvan benne mint hal a vizbem de én ennél kicsit többet akarok az életről külön élni és anyagi függetlenséget.

Érdekes, ha egy apa megy ki az valahogy nem kavar ekkora port pedig a mai modern világban ahol nemi egyenlőség van az apa anya szerep is meg osztott.

2019. aug. 22. 21:28
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Oké... Én még inkább élnék anyám nyakán, mint hogy anyám nyakára szüljek. Azért van egy kis különbség. Ha apuka megy ki dolgozni az abban más mert általában anyuka a gyerekkel van. A tiédnek meg a szepa közepén se anyja se apja nem lesz... Max pár ezerje anyukának
2019. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%

Huhh ez így tényleg gáz. Kár volt fiatalon szülni egy drogosnak

Szegény baba

Persze amúgy hagyd ott

Szerintem náluk amúgy is jobb helyen lesz. Good luck

2019. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Én a kérdésedre válaszolva azt írnám, hogy te azt teszel amit szeretnél.Egy szezonmunka alatt nem keresel annyit, hogy anyagi függetlenségre tegyél szert, meg többet tudj annyival adni a gyerekednek.Viszont ahogy valaki írta, se anyja, se apja nem lesz szegénynek hirtelen.Ha 3 hónapra mennél vagy fél évre annyi idő alatt a 0-ról nem szeded össze magad.Mondom úgy, hogy évekig külföldön éltem, nem bulikáztam, nem szórtam a pénzt csak a mindennapi normális dolgokra költöttem, mégis évekig tartott mire azt mondtam, hogy tőke van a hátam mögött.Mindezt úgy, hogy tényleg jól kerestem.Nem mennék a helyedbe.Vagy ha igen, akkor majd egyszer együtt a gyerekemmel.De ez én vagyok.
2019. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

"Érdekes, ha egy apa megy ki az valahogy nem kavar ekkora port"


De, ugyanolyan, ugyanúgy rossz ötlet.

Én biztosan nem mennék, nem hagynám itt őket. Vagy jönnének ők is és a feleségem is.

Sokszor napközben már nagyon hiányoznak a gyerekeim. Pedig reggel és délután látom őket. El nem tudom képzelni te hogy bírod ki.

2019. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

A szezonmunka ideje alatt az a gyerek elfelejt téged. Most értem én, hogy ki akarsz törni, de így konkrétan a szüleidnek szültél, nem magadnak.

Ha milliókat is ajánlanának 1 hétre sem hagynám itthon a gyerekem, nemhogy egy szezonra. Nekem ennyit nem ér...

2019. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
61%

aki írta, hogy képezze tovább magát..hát nem tudom , de ebben az országban szerintem nem olyan egyszerű.

Tanuljon szakmát? havi átlag 15-20 ezer és semmi garancia hogy jobban fog vele keresni.

Menjen egyetemre? Ha felveszik államira akkor is dolgoznia kell mellette szóval se ideje se energiája nem maradna a gyermekre.

Nem olyan egyszerű ám továbbtanulni , fejleszteni magad.

Én is megcsináltam a nyelvvizsgát csak úgy a saját magam örömére az összes pénzem amit félrerakhatnék iskolára költöm már évek óta.

Tippeljek mennyivel keresek többet? Hát egyelőre nem sokkal.

Nyilván egy idő után megtérülhet , de én értem hogy a hölgy nem lát semmi kiutat. Viszont van olyan ismerősöm aki egy sima érettségivel +egy szakmával 300 ezer körül keres, egy sima call centeresként kezdte.

Hát nem tudom , hogy ebben az országban hogy lehet kicsit önállósulni , többet keresni , jobb világot , saját lakást teremteni ha nincs az embernek egy kis segítsége.

Most ok rendben van , hogy az ember pont egy ilyennek szült, de ebbe sem feltétlen láthattok bele.

lehet hogy már kiesett volna az időből és azt mondta, most vagy soha .

Higgyétek el ismerek olyan nőt aki mai napig gyűlöli az összes férfit mert anno éveket vesztegetett egy férfira és nem lett gyermekük.

És bizony bizony ha egy nő kiesik az időből akkor nincs mit tenni.

Akkor majd jönnek a tanácsok hogy jajj úristen 35 felett megnő az esélye a betegségeknek , riogatnak összevissza.

Hát nem tudom.

De a lényeg a lényeg, ha most kimész és otthon hagyod a gyermeket akkor óriási szeparációs szorongás fogja érni, és lehetséges, hogy soha nem heveri ki.

Teljesen el fog távolodni tőled és bizony ez lehetséges, hogy helyrehozhatatlan seb lenne számára.

Nem hinné az ember de ha utána olvasol szakirodalomban már egy pár hetes kórházi távollét is bizony ahol anyukájától el van választva is komoly traumát okoz a gyermeknek ami később felnőtt korár is kihat.

Úgyhogy én azt mondom, ha meg tudod oldani, hogy kividd magaddal akkor tedd meg így, vagy ha ez semmiképp nem megoldható akkor maradj még és próbálkozz olyan állással ahol jól fizetnek. Bár őszintén fogalmam nincs hogy lehet ilyet találni, mert ehhez a jó álláshoz is kellett tanulni és képezni magát annak a bizonyos leányzónak és gondolom az sem volt ingyen,szóval megint energia, pénz amiből amúgy sincs sok és az eredmény nem garantált...

Hát nagyon nehéz kedves kérdező , de maradj a gyermekkel bárhogy is lesz az lesz a legjobb döntés.

Ha nem így teszel meg fogod bánni.

Sok sikert azért nektek és kívánom , hogy találj hamar valamilyen megoldást..:)

Nem vagy erről gonosz ember, hogy jobb életet akarsz magatoknak de sajnos nem lesz könnyű és hiba lenne elhagyni őt pár hónapra is..és igen..én is szezonoztam és bizony csak ha évekig spórolnál és kinn lennék jönne össze egy kisebb lakásra való, addigra a gyermek iskolába menne, és jóformán anya nélkül nőne fel.

Meg kell ezt gondolni.

2019. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán értem... Nem akarsz a szüleid nyakán élősködni, de a gyereked lepasszolod nekik. Akkor tehát mégis élősködsz. Vagyis egy végtelen gyereket passzolsz le a pénz miatt, aki semmiről nem tehet. Amikor szültél nem jutott eszedbe,hogy minden pénzbe kerül? Nem vagyok ősanya,de inkább élek normális anyagi környezetben, mint itthagyjam a gyerekem a pénz miatt.... Mégis mond meg mivel lesz jobb ha idénymunka után hazajössz? Több pénzed lesz? Vagy mit gondolsz abból majd évekig el fogtok élni luxusban?Akkor azzal nől az egzisztenciád? Okosabb tanultabb leszel?

A gyereknek nem a luxusra van szüksége hanem az anyjára, ha már az apja nincs mellette. De Neked hiába irunk bármit is. Teis ugyan ugy "lemondasz"róla azzal hogy a szüleid aláirnak minden papirt hogy velük lehessen..

2019. aug. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!