Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki menni dolgozni Ausztriába...

Ki menni dolgozni Ausztriába úgy hogy az 1 éves kisbabám a nagyszüleim felügyeletére hagyom. Anyaként, megtehetem?

Figyelt kérdés

Muszáj. Kell a pénz nem kválkodni megyek ki hanem a vendéglátásba a bátyámhoz.

Édesanyám édesapám felügyelné addig idehaza a családi birtokunkon nevelkedne. Nem tudom megoldani most hogy kivigyem hisz elsőként ki kell próbálnom hogy mennyire viselne meg a kisbabám hiánya és persze a munka hogy menne. Exem akivel szakítottam csapodár szélhámos, tudtommal különböző tudatmódosító szerek hatása alatt él. Tehát rá semmiben nem számíthatok nem alapozok arra a 30 ezerre. Illetve ahhoz hogy önálló egzisztenciát teremtsek, önállósítsam magam a gyerekkel a szüleimtől, magyarul saját életet teremtsek majd neki idehaza vagy ott kint ahhoz bizony nem egy 120 ezres fizu kell.

Hanem lehetőleg viszonylag gyorsan több százezer. Természetesen tisztességes úton.

Tudom az ősanyák ne is írjanak hogy nekem ott a helyem a gyerek mellett mert ez igaz, csak nem pénz nélkül és jelenleg ha kiakarok törni a saját magam által épített "börtönből" és anyagi függetlenséget teremteni a lányommal kettesben ez a perspektíva maradt.


2019. aug. 22. 20:53
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
82%

Nem hagynám itt.


Mellesleg mikor vállaltad a gyereked, mire alapoztál?

GYES-re, családira? Abból fogod magatokat eltartani?

2019. aug. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
1 eves gyereked most fog egyre jobban nyitni a vilag fele. Egyre jobban tudja majd az anya jelenteset. Elmehetsz kulfoldre, de a gyerek elfelejt. Hiaba lenne pl videochat te csak egy par perces kep lennel neki.
2019. aug. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
88%

A szüleidnek sokkal nagyobb teher és áldozat, ha fel kell nevelniük az unokát. Gondolom, lesz nagyszülői Gyed, ennek is nézz utána, hogy ez után hogy alakul anyukád nyugdíja. Ha már nyugdíjas, akkor meg elég idős. Rettentően megterhelő egy 60 körüli embernek, ha esténként kelni kell, nappal se tud pihenni, és futkoshat egy totyogós után. Akkor is, ha fitt és egészséges.

Ez mennyivel jobb, mint a "nyakukon lakni"? Gondolom, te se örökké akarsz ott élni.

Ha esetleg egyik nagyszülőt éri valami, akkor mi lesz?


A másik: olvass utána, hogy mi a szeparációs szorongás! Lehet, hogy te azt hiszed, hogy egy szezon nem gáz, a kicsi jól ellesz. De egy életre szóló kötődési problémákat okozhatsz.

Nyugodtan le lehet ezért ősanyázni, mert valaki olvas a gyerekek testi-lelki fejlődéséről, de én meg kötelezővé tennék egy ilyen tanfolyamot a terhesség alatt!


Anyagilag rajtad az segítene, ha keresel munkát. Nem külföldön, hanem itthon.

Nem tudom, merre laktok. Ennek hiányában konkrét céget nehéz javasolni.

Rengeteg babás anya dolgozik ingatlanirodában, mobil bankárként (Fundamenta, Cofidis, Provident), szórólapozik, takarít, stb. Ez mind kötetlen munkaidős, van ahol a kicsit is tudod vinni magaddal.


Azt meg tudtad akkor is, hogy az apuka milyen, elvégre te választottad, te döntöttél úgy, hogy ilyen körülmények közé, csak a gyes-re szülsz egy gyereket. Ha nem tudsz róla gondoskodni, akkor jobban jár, ha inkább lemondasz róla.

2019. aug. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Oké, most kimész szezon munkára, jó. De komolyan azt gondolod, hogy egy szezon alatt te majd rongyosra keresed magadat? Ott is élned kell, lakni valahol, enni, ruházkodni... Nyilván illene pénzt is hazaküldeni a szüleidnek, hiszen lesznek bőven költségeik a te babáddal! Vagy hogy gondoltad? Kimész, nekik 0 pénz, oldják meg ahogy akarják, te meg élsz mint hála vízben, aztán ha úgy gondolod haza jössz, ha meg nem, akkor nem?! Vagy ha kint történik veled valami? Szerintem gondold ezt még jól át!
2019. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!