Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl fiatal vagyok a gyerekváll...

Túl fiatal vagyok a gyerekvállaláshoz, viszont nem tudom kiverni a fejemből a gondolatot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 leszek a jövő hónapban, a párom 18 tavasszal. Igen, nagyon fiatalok vagyunk. 4 testvérem van, szinte 3-at én neveltem fel. Elkezdett már 13-14 éves koromban foglalkoztatni az anyaság és egyre jobban azt érzem, hogy nagyon szeretnék saját pici babát. Viszont nekem még ott van 2 év gimi, szeretnék egyetemre menni. A barátomnak 2-3 éven belűl 2 szakmája is lesz. Később lenne biztos anyagi háttér, moszt viszont csak a szüleinkre tudunk támaszkodni, ha összejönne. Nem fog, hisz szedem a tablettát. De nem tudo kiverni a fejemből a baba gondolatát. Gondoltam arra is, hogy nem tudnánk neki eleinte mindent megadni, hisz nem lenne annyi keresetünk eleinte, suliba járnánk mind a ketten. Segítsetek könyörgöm!

2019. szept. 5. 17:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is pont így éreztem már 15-16 évesen. Az érzés még nem baj! Az a lényeg, hogy belátod, hogy most még nem lehet. Beszélgess erről a pároddal, hogy mikor lehet majd, ő mikor szeretné stb.


Pár évet még mindenképp várjatok, ne csak a babával, hanem a döntéssel is, hogy mikorra tervezitek, mert az ember értékrendje érlelődik az életkorral. Egzisztenciális szempontból jobb később, de biológiai szempontból meg hamarabb, mert nagyobb az egészséges babák aránya. Ha elég stabil a kapcsolatotok, akkor azt is megfontolhatjátok, hogy már az egyetem alatt legyen meg az első baba (ennek előnyei és hátrányai is vannak, csak akkor válasszátok ezt az opciót, ha meg tudjátok oldani mellette neked az egyetemet). Gondoljátok át az összes lehetőséget, az előnyeiket és hátrányaikat, aztán döntsetek, hogy mi legyen a terv.


Persze ha közben kiderül, hogy mégse ez a fiú a te legjobb férj-jelölted, akkor az keresztülhúzza a dolgot, de ez a világ rendje (persze csak akkor fér bele ez, ha még a baba előtt gondoljátok meg magatokat.)

2019. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

1) 16 éves vagy. Tudom, ez önmagában nem jelent semmit, de


2) Egy túlidealizált kép él benned a gyereknevelésről. Igen, segítettél nevelni a testvéreidet, de attól ők még nem a saját gyerekeid. Egészen más a dolog, amikor neked kell hajnali 3-kor kelni :)


3) Aranyos, amit írsz, de igen kicsi a valószínűsége, hogy tényleg a mostani pároddal éled le az életed. Sokminden történhet, ami megingathatja a kapcsolatotokat, főleg így fiatalon.


4) Az exiztenciális szilárdság nagyon fontos. Nemcsak a pénz, hanem hogy te magad is egy kerek egész ember legyél, ne egy depressziós, beteg roncs (csak egy példát mondok).


5-7 év múlva mehet a dolog :)

2019. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem halok bele, de nagynénémékkel lakom, most született meg az unokahúgom nem rég és mikor látom, hogy milyen "anyai tevékenységeket" csinál és engem is elkap ilyenkor az ösztön, hogy de lennék anyuka
2019. szept. 5. 18:27
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

Én a házasságot vártam ennyi idős koromtól. De tudtam, hogy eljön majd az ideje. Most a huszonéveim közepe felé el is jött.

Megéri kivàrni ezeket és nem siettetni a dolgokat. 17 vagy. Tanulj, bulizz, randizzatok, legyél a barátnőiddel stb. Tényleg nincs itt még az ideje.

A gyereknek is jobb, ha megfelelő környezetbe, felkészült szülőkhöz születik.

Hidd el, sokat fogtok érni pár év alatt a barátoddal. Ráadásul az anyagi stabilitás is sokat fog változni.

Élvezzétek a kamasz éveket még, tényleg eljön majd az ideje a baba témának is. Hamar eltelik az a pár év.

2019. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%
17 éves, a pasija 18. Lattam en mar ilyet, sok ismerősöm van aki csinált egy szakmát, lepottyantott egy gyereket, a pasija tartja el őket es a szuleiknel laknak. Az en parom ennel kicsit okosabb. Meg csak 20 eves, de tudja hogy nem lehet. Akar saját, nem lepukkant autot, egy szep hazat, es hogy legyen penzunk felnevelni minden jóban egy gyereket. Ez most meg nincs. En hiaba akarok gyereket, ha tudom hogy nem lehet. Igenis korai 17 évesen már ezen jaratnia egesz nap a fejét, mert egyszer csak "hupsz" elfelejtettem be venni a tabit, es ott a gyerek. Inkabb kerje szakember segítséget akkor már. Es foleg ha ilyen kerdeseket tesz fel hogy "dehat miert vagyok gyerekes?". Mert epp 17 sincs es gyakorira irja ki a bánatát hogy mar gyereket akar, es semmi masra nem tud gondolni.
2019. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Tudok másra is gondolni, de elég sokszor jut ez eszembe
2019. szept. 5. 18:40
 17/28 anonim ***** válasza:
68%
Kit neveltél te fel, ha 17 vagy? Ha van is kistesód nem te nevelted fel 😃fingod nincs a gyerek nevelésről...
2019. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért megnyugtatlak. 16-17 évesen jöttünk össze. Hatalmas szerelem volt. Sokat tervezgettük a jövőnket, beszélgettünk a gyerekvállalásról. Aztán jött mindkettőnknek az egyetem, utána egyéb nehézségek, de végül 23-24 évesen összeházasodtunk és 25-26 évesen gyerekünk lett. Most "dolgozunk" a következőn. Szóval mindent elérhettek amit akartok, csak győzzétek kivárni :-)
2019. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
Az normális dolog, hogy gondolsz az anyaságra, de ha ennyire megvisel, ott már komoly gondok lehetnek. Nekem még 20 évesen sem fordult meg a fejemben a gyerekvállalás. Jó, nem vagyunk egyformák, de te még tényleg gyerek vagy ehhez. Talán jól írják a többiek és keresned kellene egy pszichológust.
2019. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Miért kéne pszihologus? Mert hamar szeretnék babát?
2019. szept. 5. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!