Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl fiatal vagyok a gyerekváll...

Túl fiatal vagyok a gyerekvállaláshoz, viszont nem tudom kiverni a fejemből a gondolatot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 leszek a jövő hónapban, a párom 18 tavasszal. Igen, nagyon fiatalok vagyunk. 4 testvérem van, szinte 3-at én neveltem fel. Elkezdett már 13-14 éves koromban foglalkoztatni az anyaság és egyre jobban azt érzem, hogy nagyon szeretnék saját pici babát. Viszont nekem még ott van 2 év gimi, szeretnék egyetemre menni. A barátomnak 2-3 éven belűl 2 szakmája is lesz. Később lenne biztos anyagi háttér, moszt viszont csak a szüleinkre tudunk támaszkodni, ha összejönne. Nem fog, hisz szedem a tablettát. De nem tudo kiverni a fejemből a baba gondolatát. Gondoltam arra is, hogy nem tudnánk neki eleinte mindent megadni, hisz nem lenne annyi keresetünk eleinte, suliba járnánk mind a ketten. Segítsetek könyörgöm!

2019. szept. 5. 17:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél egy kiskutyát... Lehet róla gondoskodni, lehet szeretgetni, nevelgetni, de nem akkora felelősség, mint egy baba.
2019. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonló gondolatokkal küzdök évek óta (ha lehet ezt így fogalmazni), én 19 éves vagyok 5 éve vagyunk együtt a barátommal. Nekem az segít, hogy tudom, hogy sokkal jobb lesz átélni a babával járó pozitív dolgokat, hogy beszéltünk róla előtte, és őszinte öröm és nyugalomba tudna érkezni majd, 3-4 év múlva. Én egy hét múlva fogok egyébként pszichológushoz menni emiatt, mert úgy gondolom, hogy amíg én nem láttam át és küzdöttem meg az akár tudat alatti családi mintáimmal, addig nem vághatok bele egy új élet nevelésébe. Ha úgy tetszik akkor ez egy olyan lépés, amit a születendő babámért már most meg tudok tenni (és te is meg tudsz), hogy egy lelkileg egészséges anyukája legyen. Remélem segítettem, szép napot!
2019. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
17%
Naja. BABÁT én is szeretnék. Kicsik, aranyosak, cukik, tele vannak szeretettel, ártatlanok. Aztán hiphop megnônek, és egyszercsak ott áll elôtted egy térdedig érô töpörített hisztis kamasz. Na, ilyenbôl elég a meglévô kettô.
2019. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
71%
Még 30 éve az volt a gyakoribb, hogy huszonegykét évesen szültek a nők. Most, ha valaki azt mondja, hogy fiatalon szeretne gyereket, pszichológust javasolnak neki. Pedig van még olyan, aki fiatalon megérett a gyerekvállalásra, csak ezt ma már nehéz elhinni.
2019. szept. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha most született az unokatesód akkor vedd ki a részed a segítségből :) feltételezem amúgy is így teszel, emelett akár menj el szabadidőd egy részében gyerekekre vigyázni, hátha valamennyire ki tudod elégíteni a gondoskodás iránti vágyadat :)
2019. szept. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
A gondoskodásból amennyire tudom, kiveszem a részem. De én szoptatni is szeretném, de nem a sajátom. Ezért is szeretnék sajátot, mert azt érzem készen állok rá, hogy anya legyek
2019. szept. 7. 10:03
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha még nincs úton a baba, akkor várjatok vele.
2019. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vállaljatok gyereket mit érdekel ez minket. Más kérdés hogy kereken 0 egzisztenciátok van jelenleg.

Lehet a szülőknél lakni gyerekkel, de nem lehet azt sem évekig húzni. Lehet a szüleidnek egyáltalán nincs kedve folyamat a gyerekre figyelni amíg te tanulsz a pasid meg dolgozik, elvégre nekik is vannak terveik a saját életükkel.

Lakhatás mindenképpen meg lenne oldva? Kocsi van? Fogtok annyit keresni hogy mindent meg tudjatok adni a gyereknek (kaja, lakhatás, ruházkodás, iskolaszer, számítógép (igen erre ma már szükség van)) de ezek mellett azért marad elég pénzetek magatokra is? Van reális jövőképetek a következő 20 évre? Mert ugye egy baba az minimum 20 éves terv. Egyáltalán hol akartok lenni 20 év múlva az életben? Ezek érdekében jelenleg mit tesztek? Ha egyszer megjött onnantól minden felelősség rajtatok lesz.

Hidd el, egyetem után bőven ráér a családalapítás. Addig még nagyon sok dolog fog veled (veletek) történni. Szeress még egy kis szabadságot magadnak, mert ha most bevállalod legközelebb 20-22 év múlva lehetsz ismét teljesen a magad ura.

Kis túlzással de tönkre is vághatod az életed a mai világban egy korai gyerekkel. A CSOK pedig csak akkor éri meg ha mind a két szülő keresőképes és jól is keresnek. Másképpen csak a minimumot kapjátok meg amivel nem sokra mentek.

Apropó: mit szeretnétek dolgozni? Melyik városban? Van ott elég munkalehetőség?


Vannak bőven kérdések amire választ kell adnotok magatoknak mielőtt bevállaltok egy babát. Ha sikerrel akarjátok venni az akadályokat akkor a mai világban CSAK racionális alapokon szabad családot alapítani.

2019. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!