Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van nekem egy 6...

Anyukák! Van nekem egy 6 hónapos babám és kicsit gond van az evéssel mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy szopos baba és esténként nem elég neki a tejci, tápszert kellett neki adnom

Ezzel semmi gond.

Az a baj hohy napközben alig szopik és a hozzátáplálás is nagyon nehezen megy neki, nem nagyon akar enni sem sőt a tápszer sem megy neki, annyira örülök neki ha 100 ml eszik meg egy evésre.....

Na de a hozzátáplásra fintorog és nem kell neki a gyümölcs sem és a zöldség sem. Probáltam már neki olyant adni ami kivsit édeskés de az sem megy 1-2 kanálall tovább .

Kétségbe vagyok esve hogy miért csinálja ezt??

A védőnöm szerint ezt majd elnövi.

Se a spenót sem a sóska , répa krumpli nem megy hányingere van ökölödik..... És már semmit nem tudok kitalálni hogy mit tegyek vele. A cicit is akkor fogadja el mikor anyira éhes de nincs a cicimen 2 percet és ennyi....

Aki tud az nekem segítsen ilyen térben. A negatív bunkó emberek azok ne válaszoljanak. Köszönöm


2019. szept. 10. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Az 1-2 kanál első napokban elég is.Nem azonnal eszik meg egy adag kaját.Ha nincs gond az adott zöldséggel gyümölccsel, tehát nem fáj tőle a hasa, nem fogja meg a hasát, nem lesz hasmenése tőle, nem üti ki a bőrét akkor apránként emeled az adagját, ahogy neki jól esik és engedi.
2019. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem üti ki semmi nem fáj a pocakja sem..... Hát lehet ebben igazad van köszönöm a segítséged...

És akkor még egy kérdésem lenne..

Napközben alszik a fiam 10-25 perceket és ennél többet nem. Éjjel alszik kb 3-4 órát föl kel enni vissza alszik, de napközben nem is alszik olyan sokat így egybeszámolva napközben alszik 3 órát

Miért lehet ez így?

2019. szept. 10. 11:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől van a kevés alvás.Nekünk annak idején azt mondták a gyors mozgásfejlődés és a fogcsírák mozgása miatt.Miénk is csak 20-30 perceket aludt napközben.Ha amúgy jókedvű ébredés után, nem nyűgösködik akkor valószínűleg elég neki az az alvásmennyiség.Esetleg próbáld visszaaltatni azonnal, mikor felébred, hátha sikerül.Javarészt anyatejes a babád, az szerintem az ő korában teljesen rendben van, ha éjjel egyszer felébred még kajálni.
2019. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Súlyáról nem írsz a gyereknek, azt sem, hogy mióta tart ez az egész.


Ha a gyerek keveset evett eddig is akkor most sem elvárható sok étel. Ha a súlya rendszeresen gyarapszik, vagy is kicsi de a gyarapodás a percentilen normál akkor nincs mit aggodni, ö ilyen lesz.


Ha ez most nem rég kezdödött, és a súlya is vissza esett, vagy nagy változás van a súlyában akkor mindenképpen orvoshoz kell menni.


Ami tuti, hogy 6 hósan a gyerekek utálnak minden olyat amiben valami van. Vizezd fel jól a teljesen péppé fözött répát és úgy add neki. Répát és krumplit próbáljál csak neki adni, ne próbálgass mindent össze vissza.


Sepnótto sóskát még 6 hósan nem is szoktak adni.

2019. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát 9 és fél kg

Hát nekem a gyerekorvos azt mondta hogy most van szüksége a vitamnira ha spenót meg sóskát adok. Szóval ő utána csinálok mindent

2019. szept. 10. 12:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a gyerek, aki 6 honaposan 9,5 kiló biztos nem eszik keveset...
2019. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Spenot? Sonka? 6 hónapos (többnyire) anyatejes babának?


Mikor kezdted a hozzataplalast? H

2019. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Azért a sóskán ,spenóton kívül sok minden másban van vitamin.Sőt a sóskát, spenótot nem is szabad sűrűn adni a babának.Illetve később kellene bevezetni.Tettem be egy hozzátáplálási táblázatot, van még sok neten nézegess körül kicsit, mert a dokitok vagy viccből mondta vagy nincs a szakmája magaslatán.

2019. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát a dr nő szerint adjam neki a sóskát meg a spenótot mert "igyényli a vasat"

Én ő utána mondom!

Hát én öszintén megmondom hogy a dr nő mondta hogy 4 hónaposan kedjem a hozzátáplálást, mert egy idő után nem fog mindent megenni.. Ő mondta

És ne döljek be a netnek ennyit mondott

2019. szept. 10. 16:47
 10/10 A kérdező kommentje:

Szóval én nagyon buta vagyok ezek szerint

Hát sajnálom ha butának néztek.... Első baba és nem segített nekem senki sem. Anyósom is csak azt hajtogatja hogy nem vagyok jó anya!!

Azért nem mert mikor jön hozzánk anyós vagy mikor mi megyünk hozzá akkor meg síratja a fiam és akkor mondja hogy nem vagyok jó anya 😫

És ezt el hieti nekem!

A védönöm is csak azt hajtogatja hogy adjak neki "spenótot meg sóskát"

Szóval nagyon nem tudom most mit csináljak

Meg azt mondják hogy a 9,5 kg az kevés

De én annyira nem vagyok" hülye" hogy az " kevés lenne"

2019. szept. 10. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!