Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nálunk van olyan hogy...

Csak nálunk van olyan hogy mintha csak az anya dolga lenne minden? Másoknál ez hogy van?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit panaszkodásnak fog hangani, de lehet hogy kicsit az is. Jól esik kiírni magamból.


Szóval. Akárhova elmegyünk hármasban, mindig én szaladgálok utána meg minden. Elmegyünk vendégségbe férjem csak leül és beszélget. Én játszom, szaladok a gyerek után. Elmegyünk állatkertbe pl férjem egyszer utána megy azután megint én szaladgálok. Már nincs kedvem elmenni sehova.

Itthon egyszer sem esett meg hogy véletlenül is össze szedje a gyerek után a játékokat. Ha épp házimunkát végzek akkor sem eteti meg vagy csereli ki a pelust, nekem kell megállnom és megcsinálni. Ha véletlen nagyon rámszakadt már a házimunka megkérem, hogy vigye le a játszóra, ahh olyan nincs. Ha megy valahova boltba vagy akármi és megkérem, hogy vigye magával nagy duzzogásba kezd. Éjszaka sosem kelt hozzá de ezt nem is várom el hisz tényleg sokat dolgozik. De amikor itthon van csak telefonon játszik.

Az a legnagyobb problémám, hogy fáradt vagyok. 1 éve egyszer sem aludtam 3 óránál többet egyhuzamban és már csak ha ezekre a kis időkre magával vinné az is sokat segítene. De ő ezt nem érti meg. Mintha csak az én kötelességem lenne folyton ellátni, szórakoztatni.


2019. szept. 11. 00:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is teljesen meg van osztva minden, kiveve az ejszakak mert azok az enyemek. Amig fozok es itthon van jatszik vele, ha elmegyunk valahova o is szalad utana. A hazimunkaban is mindig segit, nem kell neki erte szolni.

A gyereket mellesleg ketten vallaltatok, ideje osszekapd magad es szolj neki, hogy ez igy nem oke.

2019. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Akármilyen hihetetlen de amikor ketten laktunk a 2 szobás albiban, minden vasárnap megfőzött és kiporszívózott. Ruháit elpakolta, kiteregetett.

Gyerek születése után költöztünk a saját házba, ezt viszont egyszerűen nem tudom rendbe tartani egyedül.

Eredetileg ő volt az aki gyereket akart, most mégis úgy érzem csak én szeretem.

2019. szept. 11. 08:34
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
Meg kéne beszélned ezt vele. Lehet, úgy tűnik, hogy kiadod a feladatot, de a férfiaknak sokszor eszébe sem jut azt megcsinálnk amire te azt hiszed, jogy egyértelmű. Nem kell lebszni, de megmondhatod neki, hogy most szeretnél pihenni, meg amit ide leírtál.
2019. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem te jobban akartad mint ő, vagy ő meg nem állt készen. Nem érdekli a dolog. Millió egy ilyen eset van.
2019. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nalunk is ez a helyzet,de en mar tobb mint masfel eve nem aludtam at ejszakat.

A ferjem sem csinal meg magatol semmit sem,meg ha megkerem is nehezere esik.Csak en latom el a gyerekunket, pedig o akarta jobban, es minden ramszakad.Nagyon rossz alvo,ejszaka nagyon sokszor kel,nappal sem alszik max 30-40percet,de az se mindig.En mar belefaradtam,hogy szolitgassam,,allandoan ossze veszunk ezen,mindig a fejemhez vagja,hogy o mennyit dolgozik(vallalkozo),allandoan uton van,nekem csak az a dolgom,hogy gyereket neveljek.Egyszeruen nem erti meg,hogy teljesen kivagyok merulve.Es meg neki all fejjebb,mikor idegbeteg vagyok,vagy elmondom,hogy lehetne vele,etethetne,pelenkazhatna.A kapcsolatunk teljesen megromlott,en ebbol a ferfibol kiszerettem ez miatt.Nem tarsam egyszeruen.Allandoan fontolgatom,hogy elhagyom,de hat akkor is magamra leszek utalva,mert igy sincs semmi segitsegem.

Es rajottem,hogy o valojaban elotte is ilyen ember volt,csak en ezt nem vettem eszre.Es csak magamat okolhatom ezert,mert buta es vak voltam.Sajnalom,hogy te is ebben a helyzetben vagy,tanacsot nem tudok adni,de teljesen aterzem a helyzeted.

2019. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

14-es, ha én akartam volna jobban akkor nem könyörgött volna 3 évig. Én voltam bizonytalan. Ennek ellenére nem bántam meg mert tényleg nagyon szeretem a kislányom. Inkább bánt az, hogy ő oda volt érte most meg semmi.

15-ös,sajnálom hogy neked is ezt kell átélned. Lehet hogy nálunk is az volt hogy csak nem vettem észre hogy ilyen volt.

2019. szept. 11. 12:00
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

És próbáltál vele erről beszélni? Hogy korábban közösen csináltatok a házimunkát, most meg minden rád szakadt?

Vagy kérdezted tőle, hogy miért a telefont nyomkodja, ahelyett, hogy foglalkozna a gyereketekkel?

Fel kell rá hívnod a figyelmed, hogy megváltozott és nem vagy így boldog. A gyerekkel is hazavágja a viszonyát. Tapasztalat, hogy ha a gyerek érzi, hogy nem kíváncsi rá a szülő, minden más fontosabb nála, akkor egyfajta falat húznak egymás közé. A gyerek nem fog benne úgy bízni, mint benned. Nem fog hozzá fordulni később a gondjaival, örömével stb..

Miért menne hozzá, ha annyit lát belőle, hogy telefonozik és szarik mindenre otthon?

Szóval én beszélnék vele, felnyitnám a szemét.

2019. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: éppen erre gondoltam én is. Már kezdődött is ez a helyzet. Ugye normális esetben a gyerek egész nap az anyját látja akkor ráun és ha apa haza ér ő a sztár. Nálunk nem. Max annyi van hogy elé szalad mikor haza ér. Aztán inkább hozzám jön oda.

Teljesen igazad van, beszélni fogok vele!

2019. szept. 11. 13:13
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem számít a dolgok előtti hozzáállás, a legtöbben úgy vannak, hogy na, lefutom a maratont, aztán kiszállnak 10 méternél.


A nehézségek miatti meghátrálás nem függ a kezdeti lelkesedés mértékétől.


Fogalmam sincs, miért gondolják, hogy aki szülő akar lenni, jó szülő lesz, amikor az emberek a szilveszteri, de még a házassági fogadalmat sem tudják betartani.


Régen is ilyen volt, a millió melóból vállalt egy csipettel, a többit lepasszolta az albizásnál, most mégtöbb meló van, mégtöbb nehézség, mégtöbbet passzol le.


Te beérted a csipettel és még elismerően is nyilatkozol róla..


Ez a pasi ilyen, nem fog változni, sok ember ilyen, nem csak férfiak.


A férfiak nem külön faj, pont annyian tudják, mit kell tenniük, mint ahány nő, képesek is lennének rá, csak nem mind akarja(mint ahogy nőkből is van gyerekével nem foglalkozó, párját szenvedni hagyó, nem is kevés)

2019. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!