Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vita van/lesz belőle hogy...

Vita van/lesz belőle hogy szülés alatt a nagyobbik gyerkőc hol legyen, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nemrég töltötte a 2. évet a gyermekem annak ellenére anyósomék, akik 5 percre laknak egy estét se vigyáztak még a fiamra még ellenben anyukám mindig. (Én nem könyörgöm hogy jöjjön át pl megnézni ha nem érdekli) A negatív véleményemnek sok oka van a lényeg hogy anyósom traumaként élte meg hogy jött a gyerek, majd utólag feldolgozta. 🤣🤣 És már szereti. Nincs is a szeretettel gond. Csak ő nagyon máshogy nevelné, amit ki is nyilvánít felém, már az elejétől. Igaz a gyerekem okos ügyes szófogadó tényleg arany falat, mindenki dicséri. De tény, hogy ők lakóhely szempontjából közelebb vannak, mint anyuék, akik a város másik felén élnek 15 percre tőlünk.

35 hetes terhes vagyok és szóba került hogy mi lesz a fiammal, míg a kórházban leszek. A férjem sajnos napközben dolgozik nem tudna a lakásban maradni a gyerekkel, szabi nem nagyon megoldható (max 1 nap) így anyósom kapná meg. Persze minden nap jönnek be a kórházba, de akkor is lenne idő, míg a gyerekre anyósom vigyázna. Akiről annyit kell tudni, hogy otthon van, de minden nap megy valamerre boltba fodrász kozmetikus műkörmös vagy bankba.. Így az hogy a gyerek napirendjét betartsa (ami szerinte amúgy is felesleges), előre látom hogy nem fogja. Nekem szokta csak előadni, hogy ha ő vigyázna a fiamra 1 pillanatra se csinálna mást. (bocsi nem akarok szemét lenni de tudom hogy ez nem így lenne)

Édességel tömik a kicsit a hátam mögött, mindent szabad neki amit én nem engedek stb. Ez a háttér helyzet.

Én szeretném ha anyuméknál lenne napközben, délután meg amikor már jönnek hozzám a kórházba elviszik haza de a párom szerint ebből családi balhé lenne.

Már most izgulok mert a fiam a mindenem és tudom hogy nem lennék nyugodt ha anyósommal lenne egész nap.

Most próbálkoztunk nyáron a szobatisztasaggal is, képes lenne erővel rábirni arra h ne pelus a kakiljon hiszen ő már 1 évesen szobatiszta volt.

Mit tehetnék? Hisz én nem leszek ott, a férjem meg szerintem nem akar konfliktust a szüleivel. Hogyan értessem meg a családdal mit szeretnék? Sértő egy ilyen kérés?

Köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 15. 23:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy. Szerencsére mi távol lakunk, a férjem meg itthonról melózik, elég rugalmasan (bár a napi programot legtöbb esetben mindig tartja). Szóval azzal nem lesz baj, de anyukám mindenképp jönni fog, legalább annyira, hogy rendbetegye a lakást, míg érkezünk januárban a kicsivel. Nem tudom még hogy lesz, viszont én nagyon határozott voltam a fiammal, így mindenki hamar megtanulta a dolgokat. Persze volt amit azért mégis megpróbáltak, de egy nagy hasfájás és egész éjjel sírás után azt mondták, többet kérdés nélkül ilyent nem csinálnak. A 4 naptól nem lesz sokkal rosszabb, majd visszaallitod a rendszert, de ha tényleg ennyire nehéz esetek, sértődés ide vagy oda, úgy döntenék, ahogy a legjobb a családomnak. A párom most jött rá nemrég, hogy ha úgy csinálja, hogy ne sérüljön a szülei lelke, akkor az bennem tesz tüskéket. Így igyekszik mostmár engem nézni, mert velem, velünk éli a mindennapokat
2019. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 8-nak. Nem anyóssal van a gond,hanem a férjeddel és, hogy ugrál nekik. Ti vagytok a családja már nem az anyja meg az apja meg a testvére. Függetlenítse magát tőlük, főleg munka terén és akkor nincs ilyen probléma. Egyébként én egy udvarban lakok anyósommal,de nem bízom rá,mert nem ért a gyerekekhez. Ezt a férjem teljesen megérti és elfogadja,mert tudja ,hogy milyen az anyja.Anyukámnál jobb helyen van, hiába laknak fél órára,mindig oda visszük,ha valamit el akarunk intézni gyerek nélkül.

Állj ki magáért.

2019. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mielőtt mindenki nekem esik nem a csokival meg ezekkel van bajom, hanem azzal, hogy a gyerekneveles téren engem hülyének néznek"


Ha tényleg ez a gondod, akkor ideje lenne ezt a sértetzséget meg hisztit félretenni, mert most nem ennek van itt az ideje.


A 8asnak meg igazad van, a férjed egy barom.

2019. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a kerdes?

Hogy a 15perc ut a te szuleidhez tul sok e?!

Hat nem sok, ha oda akarod vinni, vidd oda, nem egy nagy tav!

2019. szept. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az anya, te dontesz es pont! Ha tudod hogy a te szuleidel jobb korulmenyek kozott lesz a gyereketek akkor vele lesz. ezt nyugodtan mond meg a ferjednek, hogy az anyjanak lett volna 2 eve hogy beljojjon es elfgadja a ti rendszereteket es ugy torodjon a kicsivel. Erre eddig sem volt hajlando igy ne egy amugy is erzekeny idoszakban, amikor jon a kisteso kezdjen kiserletezni az unokaval.

Megegyszer mondom, allj a sarkadra es amit te mondasz az legyen! Elvegre a ferjednek mi a fontosabb az hogy a gyereketek a megszokott kozegben legyen es torodve is legyen vele ahogy megszokta vagy az hogy a draga anyukaja nehogy megsertodjon?

2019. szept. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem erdekelt, hogy anyosomnak rosszul esik e vagy sem, vagy a ferjemnek tetszik e vagy sem, a gyerekem az elso es az o biztonsaga. En anyukammal ereztem biztonsagban igy vele volt amig en a masodikat szultem. Es itt a ferjed a leghibasabb szerintem, mert annyira befolyasolja a csaladja es hagyja magat, es nem veszi figyelembe, hogy te mit gondolsz. Amugy nekunk ugy volt, hogy addig a 4napig anyukam "ide koltozott", o volt szabadsagon, anyosom munka utan eljott mindennap.
2019. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!