Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadnátok így anyatejet?

Piroska és a farkas kérdése:

Elfogadnátok így anyatejet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hónapos, és nincs elég tejem. ( ő már a 3. baba, előzőeknél több volt ). Fejem, mikor a kicsik mellett tudom,minden etetés szoptatással kezdődik, de bőven szükség van tápszerre is. Ezzel igazából rendben vagyok, inkább így, minth éhes maradjon, de most megtudtam, h egy - általam nem ismert - helyi anyukának van felesleges teje, de nem megy el semmilyen vizsgálatra, nem ismerem az étkezési, életviteli szokásait, csak annyit tudok, h van vki helyben, aki adna tejet. Azt hiszem, én a nem felé hajlok a választ illetően, de szeretném tudni, hogy más anyukák a helyemben mit tennének. Saját tej és tápszer, vagy saját tej és idegen tej, csak, h ne kelljen tápszer? 2 hónapos a kisfiam, a súlya több, mint jó... a fejések alapján szerintem egy 250-300 ml anyatejet biztos, h kap tőlem.
2019. szept. 19. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem, mert a gyereknek a saját anyja teje van csak úgy beprogramozva, hogy hasznos legyen. Akkor inkább tápszer (az sem rossz egyáltalán, de a legjobb a saját anya teje)
2019. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van tejed, és ilyen körülmények mellett nem fogadnám el az ismeretlen nő tejét.
2019. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját tej+tápszer.

Nekem is ajánlott a védőnő, igaz bevizsgáltat, mikor fogyott a tejem, de nem éltem vele.

2019. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Èn nagyon ellene vagyok az anyatej más gyerek számára adására.


Az egy dolog, hogy megvizsgálják egyszer az anyát, de mi van a több napokon?

Mi van, ha anyuka úgy gondolja, hogy napi 1-2 pohár alkohol nem számít. Mi van ha apuka félre lép és megfertözi anyukát. Mi van ha anyuka simán elkap egy betegséget és tovább adja a te gyerekednek?

2019. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt.
2019. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4es.pont ezért van az hogy az anyatej gyűjtő állomások pasztőrözik az anyatej et. És ha a kérdező kap valakitől, neki otthon pasztőröznie kell a kapott tejet. És erre mondta nekem a gyerekorvosom hogy így már majdnem hogy ugyanaz mintha tápszert kapna.

Sajnos nekem nem volt választásom ugyanis 3 hónapos babám szopi sztrájkba kezdett, a lefejt tejem egyre kevesebb lett, a tápszert viszont nem akarta elfogadni, kihányta stb. Már sírtam kétségbe esésembe hogy mi lesz így. A falunkban szerencsémre pont volt egy kismama(nem ismertem) aki tudott adni. Mondjuk ő be volt vizsgálva. Azt elfogadta babám. Közben elapadt a tejem és mivel meghatározott mennyiséget kaptam napi szinten ami nem volt elég, próbálgattuk a megfelelő tápszert is megtalálni. A védőnő hónapokkal késöbb szólt hogy a kapott tejet pasztőröznöm kellene, de mivel addigra barátság alakult ki az adományozóval és láttam hogy tiszta, jó helyről kapjuk a tejet, én nem pasztőröztem. A lényeg hogy télen megfázott a csajszi és mondta hogy párja tömi bele a házi pálinkát hogy minél előbb meggyógyuljon. Nem mondtam semmit de többet egy csepp tejet sem hoztam tőle. Addigra megtaláltuk a megfelelő tápszert és a hozzátáplálást is elkezdtük. Szóval ha nem muszáj én nem hoznék tejet mástól.

2019. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Én elfogadnám miután tájékozódtam felőle.



Nem hiszem hogy bárki ellenszolgáltatás nélkül felajánlana a tejét, és szenvedne a fejéssel, ha nem segítőszándék vezérelné, és tudná, milyen fontos az anyatej/ női tej. Az ilyen nők extrán oda szoktak figyelni.


A saját anyja teje a legjobb a babának, de más nő teje lehet nem olyan jó, de a tápszernél jobb.



Persze ezt mondenkinek magának kell eldöbtenie.



Van aki doborspermával sem vállallna gyereket, van aki igen

2019. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7- es, nem ingyen adnà.
2019. szept. 19. 13:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Így biztos nem, és nem is szabályos, hogy a bevizsgálatlan tejéért pénzt kér. Ha anyatejet akár adni, járja ki a hivatalos utat, ki lehet bírni azt a pár vizsgálatot. Én így biztos nem adnám a babámnak. Az egy dolog, hogy milyenek a szokásai annak az anyukának, vagy a higiénés körülményei, miket eszik iszik, stb, erre talán odafigyel (vagy nem), de simán lehet olyan betegsége, amiről ő maga sem tud.

Én voltam tejleadó, azt leszámítva, hogy mindig piszok korán jöttek a tejért, egyáltalán nem éltem meg macerának, szerettem fejni, amikor szopi után kidőlt a fiam, én meg elbambultam kicsit valami nyomi sorozaton, és közben fejtem egy kört :) A tejgyűjtő állomásról meg kijöttek kétnaponta, és elvitték, nekem meg se kellett mozdulni miatta. Tőlük meg megkapták azok a babák, akiknek receptre felírták, pl kis súlyú, vagy beteg csecsemők, akiknek tényleg nagyon kellett. Ráadásul nekik ez ingyen volt, nekem még volt belőle havi 10-15 ezer forintom.

Ez így szerintem minden fél számára korrekt. De ez, amit te írsz, nagyon nem az, és nem is biztonságos. Úgyhogy szerintem hagyd. Kap a te babád is anyatejet, annyira nem is keveset. Az, hogy kell egy kis pótlás, nem tragédia, és még mindig jobb, mint ismeretlen, ellenőrizetlen donortejet adni neki.

2019. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem. saját tej + tápszer az biztonságosabb.
2019. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!