Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt, aki két gyerek mellett...

Volt, aki két gyerek mellett inkább otthon maradt, és nem ment vissza dolgozni? Hogy alakult később, amikor már nagyobbak, önállóbbak voltak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék az eredeti szakmámban elhelyezkedni, ezért úgy gondoltam, hogyha a pici is elkezdi a bölcsit jövőre, akkor elkezdenék egy másik egyetemet, szereznék még egy diplomát. Viszont a férjem felvetette, hogy esetleg maradjak itthon, és amíg nem nagyobbak a gyerekek, ne menjek vissza dolgozni egyáltalán. Abban igaza van, hogyha én nem leszek elérhető délutánonként, fel kell vennünk állandóra egy bébiszittert, aki hozza-viszi a gyerekeket, itthon van velük délutánonként, elviszi őket sportra, különórára, stb. Ráadásul pályakezdőként én nem keresnék sokat, szóval ha úgy vesszük, az én fizetésem elmenne a bébiszitterre, és mellé még alig látnám a gyerekeimet, férjemet.


Szeretném én is ezt a felállást, csak közben félek, hogy majd 17-18 év múlva ott leszek, hogy a gyerekek kirepültek (6 hós a kicsi, 2 és fél a nagy) és akkor mihez kezdek... Tudom, ez még nagyon sok idő, és addig bármi lehet, de jó előre gondolkodni azért.


Anyukák, akik htb-ként éltek, nem volt emiatt nehéz időszakotok?


2019. szept. 19. 20:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerkocom 4 éves,és én is itthon vagyok nem dolgozok.Közös megegyezéssel maradtam itthon.A férjem reggel fel 7 től este 5-6 ig dolgozik.Ő se tudja/szokta vinni a gyereket isibe oviba.Orvosnál sem volt még velük egyedül sosem.Jól keres,valtozo,400-500 ezer között.nem szokott a pénzen vita lenni,vagy hogy honap végén osztani szorozni kell.Megtakaritàsunk is van.Tavaly ahogy oviba ment a fiam elmentem dolgozni 8 órában,havi 80 ezerért.Kész vicc,fizikai munka volt ràadasul.Ezt a férjem megkeresi egy hétvége alatt.Szaladt a hàz mindig,mire ossszeszedtem a gyerekeket,még vásároltam,föztem gyors,tanultunk.Volt olyan hogy ült a fiam a kanapén letérdepeltem oda hajtottam a fejem,beszélgettünk es elaldutam.Úgy térdepelve.Megmondom oszinten nagyon faradt voltam mindig és minden tiszteletem a tobbi nőé,anyàé akik munka mellett mindent megtudnak csinàlni.Es akkor a férjemnek itthon kelett maradni néha,sokkal több pénztől estünk el az én munkám miatt.Most mindennap főzök,programozunk a gyerekekkel,ellàtom itthon a háztáji állatokat,redben tartom a kertet.Nem mondom hogy neha nem rossz,de en szeretnék viszamenni dolgozni,amint a kisebb is kicsit megnő.Hozzàtratozik az is hogy a férjem elég fura nevelést kapott,mindent anyosom csinált amit a gyerekkel kapcsolatos./tanulas,orvoshoz menés,szülői,furdetes/Aposom a pénzt kereste.Sajnos ezt hozta a férjem is mintànak.Nem sokat segít be,így en meg nem birom/birtam/birnàm a munkát...MÉG!
2019. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó ne magyarázkodj egy vadidegennek, aki a nagy empatia mellett is érezhetően irígy, mint a kutya és emellett lekezelő is pedig nagyon próbálkozik, hogy megértse.

Azt hiszem a mai politikai helyzetben nincs garancia, hogy a 40 év gürizés után lesz nyugdíj vagy sem. Lehet annyi lesz, hogy épp éhen hal belőle, de lehet addig el is patkol az ember, el se éri a nyugdíjkorhatárt.

Én is itthon vagyok htb, ugyanezek miatt nem is megyek dolgozni, míg egyedül nem tud járni majd a suliba és még csak kettőt se vállaltunk be, mert segítség nélkül épp elég egy gyerek is.

Pont így van megtakarítás is, ha valami történne akkor évekig meg lennénk és nyilván ha muszáj lenne még mosogatni is elmennék, de mivel van egy diplomám úgy gondolom munkát is találnék normálisat, így no para és örülünk, hogy a gyerek nem reggel -este ügyeletben van és a leckét is én nézem át vele, nem bébiszitter és hétvégén egymásra is jut idő a mosás,takarítás,főzés helyett. Hát, így.. én élvezem az itthon létet, imádok sütni, főzni, már gondolatban az ünnepekre készülök, mindenre jut időm- szóval sose lesz ennél jobb, így megbecsülöm..csak az irígy parasztok miatt rossz egy kicst.

2019. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%

Ismerek olyan családot, ahol az apa jól keres, anya htb, 3 gyerek. Nyugodtak, boldogok kívülről, az anya és az apa is elégedett. Kisebb gondok mindenhol vannak. Nem kell lenézni a másikat a döntései miatt, és aki otthon marad, az se szégyellje magát, ha jól megfontolt döntést hozott. Ha életbiztosítás is van és nyugdíjszámla is, akkor mégis mit aggódjon? Örüljön, hogy megteheti! Néha én is vágyom rá, hogy csak a háztartásra legyen gondom.

Szerintem htb-ként egyetlen egy dologra kell nagyon odafigyelni, de arra tényleg nagyon: hogy ne a család legyen a kizárólagos és egyetlen öröm-, inger- és sikerforrás. Mert a gyerekek egyszer felnőnek, és akkor el kell majd őket engedni. Sőt, már kamaszkorukban is, amikor a szárnyaikat bontogatják. Nem szabad abba a hibába esni, hogy azért csimpaszkodik valaki a gyerekeibe és zsarolja őket érzelmileg, mert ha elmennek és élik a saját életüket, akkor őneki már nem lesz semmi öröme az életben. Sokan vannak, akik ilyen kis hobbivállalkozásba kezdenek például, vagy kialakítanak saját baráti kört, ilyenek. Legyen életcél a családon túl is, mert szerintem a htb helyzet egyetlen csapdája, hogy nincs a családon kívül más saját teljesítmény és cél, és az hosszú távon súlyos következményekkel jár.

De hajrá, htb anyukák! Csinájátok jól! :D

2019. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg nem kötözködésből kérdezem, hanem tényleg érdekel: a htb-ek mit fognak csinálni ha a gyerekek már kamaszok lesznek? Tehát nem kell annyi idő rájuk, nem kell hozni-vinni iskolába, stb? Sőt amikor egyetemre járnak és csak hétvégén lesznek otthon akkor az anya próbál munkát keresni 20 év otthoni lét után? Vagy akkor már marad otthon?
2019. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

Pedig egészen kötözködésnek tűnik.

Gondolom egészen az egyetemig nem kell majd hozni-vinni az iskolába, illetve betegen és az iskolai szünetekben gondoskodni itthon a gyerekről.

Attól mert itthon vagyok, mint htb nem csak a gyerekről szól az élet, sőt túl sok minden van, amit gyerekmentes időben lehet üzni, nem félek attól, hogy üres lesz az életem, ha nem igényel annyi gondoskodást. És reményeim szerint, ha önálló lesz (nem egyetemista korában), akkor majd visszaszállok a mókuskerékbe, bár nem nagy örömmel az tuti. Dolgoztam már eleget, munka mellett fősuli,okj,nyelvvizsga és itthoni munka hétvégére, volt részem benne eddig is és nem bánnám ha már egyből csak nyugdíjas lehetnék. :-D nem unatkoznék

2019. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%
Akik nem akarnak dolgozni: Ti nem vágytok arra hogy a társadalom hasznos tagjai legyetek ti is?
2019. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%

Nem, egy cseppet se.

Nagyon örülök, hogy ezzel a társadalommal csak minimálisat kell érintkeznem. Bár így maradna mindörökké.

2019. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom a htb ha megnőnek a gyerekek mihez kezdetek? Mit fogtok dolgozni? Mibol lesz a nyugdíj vagy ha a férjed ott hagy? Vagy majd a gyerekeid fognak támogatni oregsegedre a pénz gyorsan fogy bármennyit is félre tesz az ember,ráadásul ahogy oregszik egy ember egyre tobb kell orvosokra, gyogyszerekre. Míg a nyugdíj jelenleg egy állandó bevételi forrás van akinek szép a nyugdíjja mert szép hosszú karriert futott be anyaként is van akinek nyögdíj mert a férje tartotta ki évekig. Nem tudnék otthon ostobán iskolazatlanul kopott tudással otthon ulni a gyerekekkel még ha a férjem mondaná h maradjak otthon. Nem tenném. Egy tudatos önálló eros kepzett nő piacképes végzettséggel,nem marasztalható otthon.Elobb utobb arra vágyik h karriert építsen,hogy felmutasson valamit nem kitartottként tengődik 30 év múlva 20ezres nyugdíjjal majd.
2022. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó mégis elég ostoba lettél
2022. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%
Az ilyen kitartott vegzettseg, illetve proli végzettséggel, 0 munkaviszonnyal rendelkező ősanyák férfi illetve szülői segítség nélkül mit tudnának egyedül felmutatni? Ha mondjuk hirtelen minden oda veszne? Tudnának olyan életszinvonalat felmutatni, 2 3 gyereket gond nélkul eltartani? Nyílván nem. Nos az ostoba itt kezdődik. Azt hiszi h a férje illetve a családja egy életbiztosítás. Tehát mehetne 3 muszakba a gépsorra vagy 12 órazni a kereskedelembe. Míg egy diplomas több nyelvet beszélő, vagy több piacképes szakmával rendelkező feleségnek, ez nem jelentene gondot🙂
2022. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!