Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt, aki két gyerek mellett...

Volt, aki két gyerek mellett inkább otthon maradt, és nem ment vissza dolgozni? Hogy alakult később, amikor már nagyobbak, önállóbbak voltak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék az eredeti szakmámban elhelyezkedni, ezért úgy gondoltam, hogyha a pici is elkezdi a bölcsit jövőre, akkor elkezdenék egy másik egyetemet, szereznék még egy diplomát. Viszont a férjem felvetette, hogy esetleg maradjak itthon, és amíg nem nagyobbak a gyerekek, ne menjek vissza dolgozni egyáltalán. Abban igaza van, hogyha én nem leszek elérhető délutánonként, fel kell vennünk állandóra egy bébiszittert, aki hozza-viszi a gyerekeket, itthon van velük délutánonként, elviszi őket sportra, különórára, stb. Ráadásul pályakezdőként én nem keresnék sokat, szóval ha úgy vesszük, az én fizetésem elmenne a bébiszitterre, és mellé még alig látnám a gyerekeimet, férjemet.


Szeretném én is ezt a felállást, csak közben félek, hogy majd 17-18 év múlva ott leszek, hogy a gyerekek kirepültek (6 hós a kicsi, 2 és fél a nagy) és akkor mihez kezdek... Tudom, ez még nagyon sok idő, és addig bármi lehet, de jó előre gondolkodni azért.


Anyukák, akik htb-ként éltek, nem volt emiatt nehéz időszakotok?


2019. szept. 19. 20:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Hu utolsó, te nagyon buta vagy.

Diplomával, nyelvvizsgával vagyok kitartott, hogy a férjem jó sokat tudjon nyugodtan dolgozni, mert 10x annyit keres, mint én tudnék és akkor fizethetnénk a béremből egy bébiszitternek vagy ügyeletből- ügyeletbe mehetne a gyerek.

Így viszont nem gond a több hónapnyi szünet a suliban, van időm tanulni és játszani a gyerekkek. Sütni, főzni és meg tudok bármit csinálni, nem a házimunkára megy el a hétvége. Alsós a gyerek, nyilván ha egyetemista lesz, akkor már nem kell rá vigyázni, mehetek hobbiból dolgozni a közgazdász diplomámmal.

Bocsi addig se unatkozni, se rettegni nem fogok. De jöhet a karantén, nekünk az se gond, nem kell agyalni, hogy hová tegyem a gyereket.

Csak, hogy ne kelljen ezen se gondolkoznod, nincs nagyszülői segítség. És nem, a szomszédok meg más idegenek se tudnak segíteni.

2022. jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Mi az a kitartott végzettség? Azokra is irigy vagy amúgy, akik megcsinálták a szerencséjüket és kevés munkával vagy otthonról dolgoznak és nagyon jó életszínvonalon élnek? Vagy akik hazudták a diplomát és úgy keresnek havonta milliókat? Az is idegesít?
2022. jan. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!