Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves nem eszik húst, a...

3 éves nem eszik húst, a tejen kívül tejterméket sem és a főzelékeket is elutasítja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A húst születése (vagyis a hozzátáplálás megkezdése) óta nem fogadja el, de a többit szép lassan egy éve kezdte elutasítani, mikor bölcsibe ment. Pár hónap után kivettük a bölcsiből, mert nagyon nem szerette, de az étvágya azóta sem javult, pedig eltelt egy év és ovis már. Az ovit úgy veszem észre, hogy szereti, bár még csak 1 hónapja jár.

Nem fogad el semmilyen főzeléket, se semmilyen szószokat pl. paradicsomszósz makarónihoz vagy sajtszósz. Nem eszi meg a sajtot, se a tejfölt. A tésztát magában megeszi, de ha bármit teszek rá, máris löki arrébb. A kenyérrel ugyanez a helyzet. Üresen megy, de ha vaj vagy szalámi kerül rá, már rá se néz. Zöldséget egyenesen lehetetlen így etetni vele, se nyersen, se főve, sehogy nem tudom rávenni, h megkóstolja.

Ami megy a tésztán, péksütin kívül az a tej. Magában, kakaóként, mézzel, bárhogy. Az csúszik egyedül a tejtermékekből.

És imádja a gyümölcsöket. Szinte mindet. Van, hogy reggelire és vacsorára is 2 almát eszik, semmi mást nem fogad el.

A tojást sem eszi meg pl rántottaként vagy főve.

Amit eddig elértem nála, hogy a toastot 5-ből négyszer megeszi (kenyér, bele szalámi, sajt és ez összenyomva, megsütve), illetve a tojást pl bundáskenyérként.

A zöldségekre egyszerűen nem találok alternatívát. Mert ha levest főzök, csak a levét eszi, se répa, se zöldség, se tészta nem kell neki belőle. A rakottakat nem eszi meg, ha kirántom a zöldségeket, az sem kell. A sült krumplit elfogadja, de azt meg ritkán csinálok. Egészségtelen.

Így nagyrészt péksütin, gyümölcsökön, tejen, toaston, bundáson és a levesek levén él, ami szerintem kevés.

Persze a gabonapehely és a csoki menne folyton, ha hagynám, de nem teszem, szóval az étvágyával nincs gond.

Igyekszem tolni bele a vitaminokat (most éppen NuSkin Lifepakot halolajjal - a kakaójába töröm, nyomom bele), de azért az mégsem ugyanaz.


Normális ez? Mit tehetnék? A zöldségeket hogy próbáljam még meg?



2019. szept. 23. 23:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam a külön tányért, de csak azt eszi meg akkor is, ami a fogára való, a többi ott marad. :)
2019. szept. 24. 08:58
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Óvodában 3 évig vittem végig egy gazdag családból származó gyermeket,aki szinte csak kenyéren és vízen élt! Azért írom, hogy szinte,mert végül volt fejlődés, még ha nem is sok. Kb.arra a szinte jutott el,mint a Te gyermeked! De Ő gyümölcsöt sem evett max.egy-két falatot nagycsoport vége felé! Úgyhogy valóban nem olyan rossz a helyzetetek!

Legyél türelmes,mindig csak kóstoltasd. Nekem alapszabály volt, hogy nem baj,ha nem eszi meg,mert nem ízlik,de tessék megkóstolni, különben nem tudja, hogy finom-e! Semlegesen kezeld ha nem kéri és ovációval,ha végül valamit megeszik,amit addig nem. Idővel változni fog az ízlése is és több mindent elfogad. Néha nem is tudhatod, hogy éppen mi lesz majd az,amit megkedvel. Ezért Te is nyugodtan főzz változatosan és idővel javulni fog a helyzet kellő türelemmel ha bevezetitek ezt a kóstolás módot (óvodában is,mert akkor onnan is jöhet infó, hogy mit eszik már meg). Sok sikert és nyugi!!

2019. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Krémlevesek? Abban el tudod dugni a zöldséget. :)
2019. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, nem adom fel. Kóstoltatok. :) Nem szoktam leszidni, ha nem kér valamit, de ujjongok, ha valamit elfogad, úh akkor talán ez jól megy. :D


Krémlevessel is próbálkozom. Néha elfogadja, néha meg az a válasza, hogy ez nem sárga leves, így nem kell. A sárga leves ugye az az nála, ha csak simán főzök egy zöldség vagy húslevest és nem kap se rántást, se habarást, nem kerül bele tejföl, tejszín se semmi és akkor sárga a lé színe és átlátszó. A sárga leves jöhet. Ha már nem átlátszó és sárga, akkor nem mindig. Próbáltam levesgyönggyel érdekesebbé tenni... van, h bejön, van hogy nem. :) Nem egyszerű.


Olyan, mintha a bölcsi-ovi miatti ellenérzését akarná így közvetíteni. Azt nem tudja befolyásolni, hát ezen tud. De mivel egész nyáron itthon volt és nem javult a helyzet, így ebben is elbizonytalanodtam.


Mivel a családban senki sem volt ilyen, én is jó evő voltam, a tesóim is, a férjem, a tesója, mindenki... így még a mamák se tudnak tanácsot adni. Tesóm fiai is bármit magukba tömnek, ami étel, így nincs, aki segítsen ebben.

Néha még olyan apró megjegyzéseket is kapok, h biztos én rontottam el valamit, de nem tudom, h hol.

Nem erőltetem az evést, nem főzök neki külön, elvileg jól is főzök, a férjem szereti. :) Mégis ide jutottunk.


Mindenképp kóstoltatok és próbálkozom, aztán csak javul a helyzet.

2019. szept. 24. 11:10
 15/17 anonim ***** válasza:
54%

Az én gyerekem is ilyen volt, már 5 éves, csak ő gyümölcsöt sem evett, csak almát héj nélkül, meg banánt, de csak egèszben, amin nem volt folt.


Ne éheztesd, a gyerekem egy egész nap koplaltattam az egyik idióta gyógyped tanácsára, horror volt mindkettőnknek, nem evett semmit, de déltől üvöltés ment szünet nélkül, mert éhes volt, a végén hányingere is volt, annyi gyomorsava lett, csak vizet ivott.


Az új gyógyped a kajában turkálást javasolta, ami bevált, actimel ivójughort lecsúszott, de más nem.


Aztán mikor egyszer beteg volt, lefogtam és belényomtam a levest(nekem azt sem ette meg), mint a gyógyszert. Az első 2 kanál erőszakkal ment, utána a többit kérte.


Nem hozott változást, hiába ette meg a levest, utána megint le kellett fogni.


Aztán már magától kért.


Csak a húslevessel csináltam ezt, hasmenéses betegségnél kellett a folyadék, sók..


Aztán szépen javult magától a dolog, teljesen magától egyszer beleharapott a sárgapaprikába, majd a borsót nyersen magától..


Erőltettem még pár ételt, pl lekvár, de azt sem hajlandó, hiába édes, pár másik, mint a málne, betalált nagyon.


Már egész sokmindent eszik, mindig jön be valami új, de mindig ugyanolyan formában kell lennie a kajának. Pl paprikaszelet nem, paprika egészben igen.


Már majdnem mindent megkóstol, de ha látja, honnan jön(terem a kertben, leszedheti a fáról, bokorról, látja, ahogy reszelem a sajtot, vágom a kenyeret) akkor majdnem biztos, hogy megeszi.


Szerintem ott rontottam el, hogy annakidején sokszor csempésztem vízbe pl acct, és más lett az íze, vagy mondjuk kapott egy kanál almapürét, majd egy kanál vitamint.


Mindezt babaként, szerintem megmaradt neki az átvert érzés, bizalmatlan lett

2019. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk az a szabály, hogy mindenből enni kell egy kicsit. Levesből 5 kanállal, főtt ételből 3 kanál. Akkor is ha nem szereti, tiszteljük meg ennyivel azt aki főzött neki. Hiszti, ellökés nincs, akkor mehet innen és kaját ne merjen kérni a következő étkezésig. Eddig mindegyik gyereknél bevált.
2019. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az emésztését kéne megvizsgáltatni, de nem ilyen háziorvos jellegű orvossal, aki legyint egyet, hogy semmi baja. Van magánvérvétel, van egy csomó emésztési rendellenesség, betegség, amiről átlagemberek semmit sem tudunk. Amíg aztán egyszer csak belebotlasz és rájössz, hogy ez a bajod.

Ezt pedig azért (is ) merem mondani ilyen esetben, mert a gyerek jobban "kívánós" mint egy felnőtt, szóval jobban válogat is, vagy eszi (ha teheti) amit megkíván. Azt szoktuk megkívánni, és szívesen enni, amire szüksége van a szervezetnek.

Nála egyszer a szénhidrát, másszor pedig a gyümölcsök, itt nem tudom szintén a gyümölcscukor miatt?

Amúgy a vérképe rendben van a gyereknek?

Olvasgatnod kéne, meg magánorvosi irányban elmenni. Nincs-e a gyereknek valami hiánybetegsége, vagy emésztési rendellenessége, amit így pótol.

2020. jan. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!