Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Lia névről?

Mit gondoltok a Lia névről?

Figyelt kérdés

Hamarosan kislányunk lesz. :-) A páromnak és nekem is tetszik a Lia név, nem mások véleménye alapján szeretnénk a gyermekünknek nevet adni, ám azt gondolom, ebben az előítéletes világban szükséges megfontolni a nevet, nem szeretném azt, hogy a gyerekemet a neve miatt csúfolják. Tisztában vagyok azzal, hogy ez már 20 éve is szokás volt, előfordult, hogy engem és a párom is csúfoltak (Diána, Ferenc), pedig hétköznapi nevünk van, azonban mostanság ez is sokkal durvább, bántóbb, ami nyomot hagyhat egy gyermekben. A Lia név 3 betű, nem szeretném, hogy emiatt piszkálják majd. Biztosan túlaggódom, de én mindig rühelltem viccből is a csúfolódást!

A páromnak a Lilla név is tetszik, nekem nem, ha választani kellene, akkor inkább a Lili. Illetve a Liliána nevet nézte a párom. Én legjobban mégis a Lia felé hajlok. A vezetéknevünk egyébként 6 betű, illik hozzá a Lia név, jól cseng és nem hangzik rövidnek kimondva a név (szerintem kiejtve a Lia sem tűnik rövidnek).

Érdekel ki mit gondol erről a névről, kiben milyen érzést kelt. Köszi a válaszokat! :-)



2019. szept. 25. 21:49
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mostanság adott nevek többségénél sokkal jobb. Igen, becenévnek tűnik, de ez legalább úgy hangzik, mint egy emberi név! Egyébként nekem személy szerint a Lilla jobban tetszik, a Lili pedig számomra mindig kutyanév marad :) Ha mindkettőtöknek tetszik és a vezetéknevetekkel is jól cseng, akkor hajrá. Csak egy kérdés: azt miért zártátok ki, hogy valami hosszabb, "teljesebb" neve legyen, amit Liának becézhetnétek? Pl. Kornélia, Amália, Rozália.. Egyik sem tetszik?
2019. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim válasza:
77%
Nekem nagyon tetszik a Lia név. Egyik kedvenc :)
2019. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
44%
Kislányom neve Lia. Nekünk ez a legszebb név. Szerintem jól hangzik és nem lesz gagyi később sem, nagyon hosszú vezetéknevünk van. Nekem Pokorny Lia színésznő miatt tetszett meg, a többi hasonló, Lili, Liána, stb., nekem nem tetszik.
2019. szept. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
56%

Szép, egyszerű, nőies. Nem kell túlragozni.

Az én kislányom is Lia. A Lili,Lea,Júlia nevek mellett volt a top 4ben(a Júliát Liának becéztük volna), de végülis maradt a legegyszerűbb. Nekünk hosszú a vezetéknevünk és rövidet szerettünk volna mellé keresztnévnek. A másik kislányunk egyébként Zea.

2019. szept. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
53%
Nekem egyáltalán nem tetszik. Utálom az ilyen tucat beceneveket. Ezerszer inkább Lillát adnám.
2019. szept. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem tetszik, számomra is komolytalan, befejezetlen, beceneves. Akkor inkább Kornélia, Júlia, és becézzétek Liának. Kislánynak még cuki, de komoly, felnőtt nőhöz nem illik. Bár a Lili sem, akkor inkább a Lilla, az szép név.
2019. szept. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nincsen a névvel bajom, mert jól hangzik. Ezerszer jobb, minthogy ő legyen a milliomodik Lili. Viszont lehet, hogy tényleg valami olyan nevet kéne választani aminek ez a becézése, mert így túl rövid lesz.
2019. szept. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
78%
Külföldön elek, a férjem nagynénje Lia. Szép névnek tartom.
2019. szept. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
68%

16!


A férjem 73 éves nagynénje Lia. Elegáns, okos, aktív, szobrász, festomuvész.

2019. szept. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Először is: köszönöm mindenkinek, hogy kifejtette a pro és kontra érvét is, hogy miért igen/nem! :-)


Másodsorban szeretnék 1-2 hozzászólásra válaszolni.


#10 Pl a Kata, Kati, Niki név is ilyen, becenevek, de mégis anyakönyveztethető nevek közé tartoznak, de egyértelmű, hogy milyen neveknek a becézése, míg a Lia több nevet magába foglal, nekem ez tetszik benne. :-)


#11, A Kornélia tetszik, mint név, de nem a saját lányomnak. :-( Júliától kiráz a hideg (bocsi, Júliák 😀).


#12, Megy egy nagy pacsi, abszolút nekem is az egyik kedvenc! ♡


#15, Na ez az a hozzászólás, amin jót nevettem! 😂 TUCATnév!? Én személy szerint egyetlen Liát ismerek személyesen, de még a celebek körében is egy kezemen meg tudnám számolni, hogy mennyit ismerek! 🤭 El vagy tájolódva, ha ez szerinted tucat. Tekints el attól, amit már írtunk is előtted, hogy mennyi névnek lehet ez a beceneve! Így mennyi Liát ismersz, akinek ez nem beceneve? 🤭


#16, Sajnos nekem is meg kell cáfolnom téged. Akit én személyesen ismerek, az egy 25 éves bomba nő. Közgazdaságot tanult, megteremtett magának egy olyan utat, hogy ilyen stabil lábakon áll anyagilag, külsőre pedig még női szemmel is dögös. Nekem nincs benne kislányos. Egyébként akkor már nekem inkább a Lili hangzása lenne kislányos, mint a Lia. :-)


#18, Nekem pont azért is tetszik, mert amúgy van egy kis külföldies csengése ennek a névnek... :-)


#19, Wooow 😍


Mégegyszer köszi mindenkinek az eddigi véleményeket! ♡

2019. szept. 26. 07:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!