Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Lia névről?

Mit gondoltok a Lia névről?

Figyelt kérdés

Hamarosan kislányunk lesz. :-) A páromnak és nekem is tetszik a Lia név, nem mások véleménye alapján szeretnénk a gyermekünknek nevet adni, ám azt gondolom, ebben az előítéletes világban szükséges megfontolni a nevet, nem szeretném azt, hogy a gyerekemet a neve miatt csúfolják. Tisztában vagyok azzal, hogy ez már 20 éve is szokás volt, előfordult, hogy engem és a párom is csúfoltak (Diána, Ferenc), pedig hétköznapi nevünk van, azonban mostanság ez is sokkal durvább, bántóbb, ami nyomot hagyhat egy gyermekben. A Lia név 3 betű, nem szeretném, hogy emiatt piszkálják majd. Biztosan túlaggódom, de én mindig rühelltem viccből is a csúfolódást!

A páromnak a Lilla név is tetszik, nekem nem, ha választani kellene, akkor inkább a Lili. Illetve a Liliána nevet nézte a párom. Én legjobban mégis a Lia felé hajlok. A vezetéknevünk egyébként 6 betű, illik hozzá a Lia név, jól cseng és nem hangzik rövidnek kimondva a név (szerintem kiejtve a Lia sem tűnik rövidnek).

Érdekel ki mit gondol erről a névről, kiben milyen érzést kelt. Köszi a válaszokat! :-)



2019. szept. 25. 21:49
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Egyöntetűen túlzás. 😀 És az nem is negatív dolog, ha azt gondolják, hogy ez egy becenév. :-) Zoé is szép, Mia is, mindkettő rövid, sok ember azt gondolja a rövid nevekről, hogy becenév. De ez nem gond. :-) A lényeg, hogy emiatt bántani ne bántsák. Bár nem tudom, hogy mennyi Mia vagy Zoé lesz mellette, utóbbiról azt tudom mondani, hogy egy embert ismerek, akit így hívnak, de neki csak második neve, nem használja. Miát pedig én egyetlen egyet sem ismerek, soha nem is ismertem, olyan értelemben se, hogy ez becenév lett volna (pl Máriát ismerek, de soha nem becéztették Miának magukat). Nem tudom mennyi lesz, de a most említett 3 közül egyiket sem tartom tucatnak.
2019. szept. 26. 11:07
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
A korosztályodba persze, hogy nem gyakori. De azért mennek most a rövid nevek ezerrel. Én elolvastam az oviban pár csoport névsorát, és van bőven Zoé, Mia, Lili és más két szótagú nevek.
2019. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
#32, Na ezt tök jó hallani. ☺️
2019. szept. 26. 12:37
 34/52 anonim ***** válasza:
66%
Láttál már olyat, hogy valakit azért csúfolnak, mert rövid a neve? Igazából kisiskolás korosztályban csúfolnak mindenkit, tök, mindegy, hogy milyen hosszú a neve. Add azt, ami tetszik.
2019. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
90%
Nálam listás volt a Lia és a Lianna is, de fiam lett, én szívesen adnám. Főleg, ha megy is a vezetéknévhez.
2019. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
73%
Ha nektek ez tetszik adjátok ezt, nem olyan végzetesen gáz, vannak ennél rosszabb nevek is. Én nem adnám mert szerintem egy Magyarországon született gyerek, magyar vezetéknevéhez nagyon nem passzol. De csúfolni nem fogják, rengeteg Lia születik nem fog kitűnni a nevével.
2019. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyönyörű a Lia ( az én régi kedvencem a Mia - szerintem ez sokkal csúfolhatóbb név, de nem tartok gyerekvállalásnál).

Én adnám a Liát.

2019. okt. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Csúfolni szerintem biztos, hogy nem csúfolnák, most egyébként is mennek az ilyen rövidebb becenévnek való nevek. Pl Lea, Mia, Tia stb.

A Lia egyébként szép név, de én inkább valami teljes névként adnám, ami liára végződik. Pl Amélia, Dália, Délia, Natália, Kornélia, Tália stb. Sok ilyen név van és akkor lehet Liának hívni/becézni, de hivatalosan hosszabb neve van, nem ennyire becézett alak.

De ha neked a Lia tetszik, add nyugodtan, nem fogják csúfolni érte, teljesen vállalható szép név az is.

2020. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
Végül a Lia mellett esett a választás! 😊
2020. máj. 16. 17:06
 40/52 anonim ***** válasza:
4%
Tudom, nem releváns már a válaszom, ellenben adták a családban is kislánynak ezt a förmedvényt, sajnos. Mintha valami cirkuszi majomról lett volna elnevezve szerencsétlen. Nem tartom komolyan vehetőnek, tipikusan olyan név, amit az általános iskolai beiratkozásig lehet komolyan venni.
2020. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!