Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Lia névről?

Mit gondoltok a Lia névről?

Figyelt kérdés

Hamarosan kislányunk lesz. :-) A páromnak és nekem is tetszik a Lia név, nem mások véleménye alapján szeretnénk a gyermekünknek nevet adni, ám azt gondolom, ebben az előítéletes világban szükséges megfontolni a nevet, nem szeretném azt, hogy a gyerekemet a neve miatt csúfolják. Tisztában vagyok azzal, hogy ez már 20 éve is szokás volt, előfordult, hogy engem és a párom is csúfoltak (Diána, Ferenc), pedig hétköznapi nevünk van, azonban mostanság ez is sokkal durvább, bántóbb, ami nyomot hagyhat egy gyermekben. A Lia név 3 betű, nem szeretném, hogy emiatt piszkálják majd. Biztosan túlaggódom, de én mindig rühelltem viccből is a csúfolódást!

A páromnak a Lilla név is tetszik, nekem nem, ha választani kellene, akkor inkább a Lili. Illetve a Liliána nevet nézte a párom. Én legjobban mégis a Lia felé hajlok. A vezetéknevünk egyébként 6 betű, illik hozzá a Lia név, jól cseng és nem hangzik rövidnek kimondva a név (szerintem kiejtve a Lia sem tűnik rövidnek).

Érdekel ki mit gondol erről a névről, kiben milyen érzést kelt. Köszi a válaszokat! :-)



2019. szept. 25. 21:49
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
35%
Szegény kislány:-(
2020. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

#40, #41, elég beteg ember(ek) lehetsz/lehettek! 😊

Kíváncsi lennék neked/nektek mi a nevetek. 😊

Lehet, hogy éppenséggel nekem jut eszembe a te vagy ti nevetekről valami hatalmas nagy világi baromság. 😊

2020. aug. 6. 19:01
 43/52 anonim ***** válasza:
0%

Persze, mert akinek nem tetszik az adott név, nyilván csak beteg ember lehet. :D

Nem is tudom, hogy szociopata vagy értelmi sérült lehetek inkább, hogy megjegyeztem a komolytalan mivoltát. Ez egy tipikus tucat “becenév”-szerzemény, amiből annyi van mostanában. Arról nem is beszélve, hogy a jelentése az, hogy “vad tehén”. Értem én, hogy mindenféle karácsonyfadísz nevet rá kell aggatni a gyerekekre, merthogy a klasszikus nevek milyen unalmasak, ellenben tartom az állításom, hogy ahogy egy 7-8 évest még “cuki” nevezni, egy 15-16 évest már nem lesz.

Én őszintén szégyellném hivatalos ügyintézésnél, ha ennyi kraft lett volna a szüleimben. Persze, legalább leírni gyorsan megy...

2020. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
0%

Elég sokat elárul a személyiségedről, hogy lebetegezed, akinek ellenkezik a véleménye a tiéddel. De akkor minek tettél fel kérdést a véleményünkkel kapcsolatban, ha leírni sem lehet, mert szemellenzős véleménycenzúrában élsz, hogy mindenki beteg, akinek kicsit is nem tetszik? Mi ehhez képest egy név tetszetőssége, ha ilyen pokróc jellem vagy.

A nevünket pedig miért mondanánk meg? :DDD Ilyen óvodás Pistike szinten úgyis annyira futná, hogy “ez is van olyan béna” és nem is az a kérdés, hogy te mit szólsz egy Róberthez, vagy Katalinhoz.

Én köszönöm szépen, ellenben nem érzem magam rosszul (/betegnek, ugye) amiatt, hogy leírtam egy valós szituációt, elvégre nem olyan stílusban fejeztem ki magam, hogy “hát ez jó szr”.

2020. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Látom az értelmezéssel gond van! 😊

Azért írtam, hogy elég beteg ember lehetsz, mert van annyi eszed, hogy el is hiszed, amit írtál! Írták már előtted, ha valakinek nem tetszik, lehet kultúráltán közölni, ellenben a "Mintha valami cirkuszi majomról lett volna elnevezve szerencsétlen." Felesleges volt leírnod, ez egyértelmű sértegetés a vélemény nyilvánítás helyett, amit már előtte leírtál, hogy "förtelmes"... :) A másik a szegény kislány hozzászólásod. Hát, erre írtam! Nem is értem hogy lehet ilyet írni, hogy szegény kislány, azért, mert olyan neve lett, ami NEKED nem tetszik....

Vad tehén jelentést hol találtad (ki)? A fejedben?! 🤣

Tucatnév vagy sem, kit érdekel? 😀 Az száz éves nevek is voltak tucatnevek, mint az Erzsébet, Mária, Pál, József, de elárulom, hogy a top 10 leggyakoribb névben sincs benne, akkor milyen tucatnév? Mert benne van esetleg a top 100 leggyakoribba? Huhh akkor azokat sem szabadott volna adni, mert tucatnevek! :(

Az jó, pedig vannak gondok kifejezéssel, a cirkuszi majom és a szegény kislány kommented sem jobb, mintha azt írtad volna, hogy ez szar! 😊

2020. aug. 7. 06:38
 46/52 A kérdező kommentje:
De téged jellemez a kifejezésed, sajnálom, biztosan valami rossz élményed van a névvel, ex, félreértés, konfliktus, stb. ;)
2020. aug. 7. 06:39
 47/52 anonim ***** válasza:
0%

A “Szegény kislány! :-(“-t nem én írtam, de nyilván az anonim oldalak professzoraként ezt is kisilabizáltad.

[link]

Elég volt ennyit bepötyögnöm, hogy kiadja a jelentését. Sértésnek veszed, hogy leírtam, pedig az az igazság, hogy a név jelentésével sem vagy tisztában, amit a lányodnak adtál. Egyébként már a 2-3. oldalon is megjegyezték ezt a szemellenzősséget, de hát nyilván az is én voltam.💁‍♀️

2020. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
0%
A vitakultúrád alapján pedig (lebetegezés/“Ezt hol találtad ki? A fejedben?🤣”) kb. egy 16 éves tinimami szinten állhatsz. Kár is vitatkozni veled. Le kellett volna fogyatékosozzalak az első kommentemnél, akkor talán eljutott volna az agyadig és a stílusod sem lett volna utána idétlen.
2020. aug. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%
Nem is érdemelsz többet, csak másban van egy alapvető tartás, tudod. Vagy nem borítják el a hormonok a fejét, nem tudom.
2020. aug. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is a Lia nevet kapta. Többezer éves, ókori név, a jelentése nem tisztázott, de sokkal valószínűbb, hogy lüdeábol származó nőt jelent, mint antilopot, vadtehenet, a netes oldalakon mindkét jelentés szerepel. Az ízlésen kár vitatkozni, a Lia név pedig gyakorivá vált, így mire dolgozni kezdenek semmi meglepő nem lesz ebben a névben, számomra egyebként most se megdöbbentő név, Pokorny Lia színésznő miatt hallottam először. Akinek nem tetszik hívja nyugodtan Máriának, vagy Annának a gyereket, teljesen felesleges ezen vitatkozni. Vannak nevek, amik nem se tetszenek, de nem állok neki itt fröcsögni a gyakorin.
2020. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!