Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Lia névről?

Mit gondoltok a Lia névről?

Figyelt kérdés

Hamarosan kislányunk lesz. :-) A páromnak és nekem is tetszik a Lia név, nem mások véleménye alapján szeretnénk a gyermekünknek nevet adni, ám azt gondolom, ebben az előítéletes világban szükséges megfontolni a nevet, nem szeretném azt, hogy a gyerekemet a neve miatt csúfolják. Tisztában vagyok azzal, hogy ez már 20 éve is szokás volt, előfordult, hogy engem és a párom is csúfoltak (Diána, Ferenc), pedig hétköznapi nevünk van, azonban mostanság ez is sokkal durvább, bántóbb, ami nyomot hagyhat egy gyermekben. A Lia név 3 betű, nem szeretném, hogy emiatt piszkálják majd. Biztosan túlaggódom, de én mindig rühelltem viccből is a csúfolódást!

A páromnak a Lilla név is tetszik, nekem nem, ha választani kellene, akkor inkább a Lili. Illetve a Liliána nevet nézte a párom. Én legjobban mégis a Lia felé hajlok. A vezetéknevünk egyébként 6 betű, illik hozzá a Lia név, jól cseng és nem hangzik rövidnek kimondva a név (szerintem kiejtve a Lia sem tűnik rövidnek).

Érdekel ki mit gondol erről a névről, kiben milyen érzést kelt. Köszi a válaszokat! :-)



2019. szept. 25. 21:49
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
75%

48,49!


Te beszélsz???? A cirkuszi majom kommented igencsak magasröptű volt.... Konkretan az felel meg 16 éves tinimami színvonalnak

2020. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
52%
A stílus maga az ember. Itt a cirkuszi majmozók, meg kukturáltan véleményt alkotni nem tudók, meg egyéni ízlésen vitatkozók csúnyán leszerepeltek. Támadáson kívül másra nem futja. Milyen élete lehet ezeknek...
2020. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!