Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Lia névről?

Mit gondoltok a Lia névről?

Figyelt kérdés

Hamarosan kislányunk lesz. :-) A páromnak és nekem is tetszik a Lia név, nem mások véleménye alapján szeretnénk a gyermekünknek nevet adni, ám azt gondolom, ebben az előítéletes világban szükséges megfontolni a nevet, nem szeretném azt, hogy a gyerekemet a neve miatt csúfolják. Tisztában vagyok azzal, hogy ez már 20 éve is szokás volt, előfordult, hogy engem és a párom is csúfoltak (Diána, Ferenc), pedig hétköznapi nevünk van, azonban mostanság ez is sokkal durvább, bántóbb, ami nyomot hagyhat egy gyermekben. A Lia név 3 betű, nem szeretném, hogy emiatt piszkálják majd. Biztosan túlaggódom, de én mindig rühelltem viccből is a csúfolódást!

A páromnak a Lilla név is tetszik, nekem nem, ha választani kellene, akkor inkább a Lili. Illetve a Liliána nevet nézte a párom. Én legjobban mégis a Lia felé hajlok. A vezetéknevünk egyébként 6 betű, illik hozzá a Lia név, jól cseng és nem hangzik rövidnek kimondva a név (szerintem kiejtve a Lia sem tűnik rövidnek).

Érdekel ki mit gondol erről a névről, kiben milyen érzést kelt. Köszi a válaszokat! :-)



2019. szept. 25. 21:49
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
17%

Először is, ne légy ilyen paraanya. Ha Csúfolni kell, Csúfolni fogják, ha akarod, ha nem, ebben nem a név dönt, a név csúfolása csak egy eszköz...

A Lia egyébként nagyon szép, csak nálunk nem talál a nevünkkel

2019. szept. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

A másik név, amin erősen gondolkoztunk (Lillán, Lilin nincs egyetértés 🤭), az Dorina. Viszont abban megegyezünk, hogy a Lia Dorina vagy Dorina Lia sem hangzik jól.

A Lia mindkettőnknek tetszik, és mindkettőnknek ez az egy aggálya volt vele, hogy remélhetőleg fiatalként nem kap emiatt bántást, nem piszkálják, nem becézgezik másnak és nem csúfolják majd a társai (felnőttként ez már úgysem "divat"), ezért írtam ki a kérdést, kíváncsi voltam, hány emberben kelt olyan érzést, hogy elsőnek az tűnik fel: "de rossz, ez túl rövid". Szerencsére ilyeneket nem igazán tapasztaltam. :-) És mivel a Liából egyikünk sem szeretne engedni, így a Dorinát valószínű elhagyjuk és marad egyszerűen Lia. :-)

2019. szept. 26. 07:53
 23/52 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a Lia becenév.

Lívia, Lídia, esetleg Tília nem tetszene?

2019. szept. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

#21, Ez egy remek ötlet, muszáj lenne elhagynom a parákat, hisz hajlamos vagyoo túlaggódni dolgokat. :-)


#23, Sajnos nem. :-( Rengeteg női név van, ami tetszik (köztük a Lívia is), de nem tudnám a saját gyerekemnek elképzelni. :-(

2019. szept. 26. 08:01
 25/52 anonim ***** válasza:
76%

Minek kéred más vélemènyét,ha nem tartod tiszteletben?Nem minket kell megtéríteni,hogy hű de szupi nèv a Lia..Ahogy írsz róla..😂 kicsit (nagyon)túl tolod.

Amúgy az én vèleményem is az,hogy inkább becenèv.

Liána,Lianna ezerszer dallamosabb,szebb.

2019. szept. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
#25, Nem tartom tiszteletben? 😀 Melyik hozzászólás az, ahol nem tartom tiszteletben az illető véleményet? Valahogy nekem ilyen nem jön le, a tucatneves hozzászóláson kívül az összes véleményt elfogadom, mivel én kértem. A tucatnevessel van csak problémám, hogy szimplán nem fedi a valóságot.
2019. szept. 26. 08:31
 27/52 A kérdező kommentje:

Azt, hogy túltolom, nem gondolom. Normálisan leírják az emberek a véleményület, amit megköszönök, ahogy a te véleményed is, de ha megosztják a tapasztalataikat, miért ne írhatnám le én is vagy mondhatnám el, miért választanám ezt a nevet...?

Bocsi, hogy nem vagyok olyan bunkó, aki visszabök annyit azoknak, akik megosztják értelmesen, nem 2 szóval a véleményüket, hogy "kösz"!

2019. szept. 26. 08:40
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgyis eldöntöttétek, hogy ezt a nevet adjátok, akkor mit számít a véleményünk? Személy szerint nekem ez becenév, ilyen alakban nem adnám, de becenévnek tetszik (sok -lia végződésű női név van a "listámon"). De ha így akarjátok adni, úgysincs beleszólásunk, ma már a nevek nagy része becenév igazából (nemcsak a Lili és társai, de pl. a Dorina is a Dorottya becézett alakjából van).
2019. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

#28, Kérlek, értelmezd, amit írtam!

Igen, eldöntöttük, mert a mi gyermekünk lesz, DE nem is úgy írtam ki a kérdést, hogy bárki is eldöntse helyettünk, mi lesz a gyermekünk neve!

Engem csupán érdekelt, hogy kinek mi a véleménye róla, és amint írtam, félelmünk volt, hogy túl rövid, emiatt esetleg jó páran megszólják, na azt se akarjuk! Még ha így is lenne, sokan leszólnák ezt a nevet és végül nem adnánk, akkor is mi döntenénk el, hogy hogyan hívnák. Ezt a kérdést kíváncsiságból írtuk ki, hogy amitől mi tartottunk, az hány ember fejében fordul meg, ha meghallja ezt a nevet. Én azon a véleményem vagyok, hogy hiába a mi lányunk és hiába "ne foglalkozz mások véleményével", de ebben az előítéletes világban nem akarom, hogy esetlegesen a neve miatt bántsák. Így kíváncsi voltam, ki mit gondol erről a névről.

2019. szept. 26. 10:05
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Kb egyöntetűen azt gondoljuk, hogy ez egy becenév, mert rövid. Ennél rövidebb már nem igen lehetne. De biztos nem fogják csúfolni, azért mert rövid. Lesz mellette elég sok Zoé meg Mia.
2019. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!