Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl kedves apuka miatt én...

Túl kedves apuka miatt én vagyok a gonosz a lányunk szemében. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam túl szigorúnak, sose bántanám még kiabálni se szoktam vele, de a nem az nálam stabilan nemet jelent. Nagyszájú, aktív kislány és azért szüksége van némi fegyelemre. Az apukája mindig is engedékenyebb volt,de mióta külön élünk ez csak még jobban fokozódott és a barátnője is ugyanilyen. Imádja őket, ahogy ők is nagyon szeretik, de olyan szinten körbe ugrálják, ami szerintem már túlzás. Ha náluk tölti a délutánt/hétvéget akkor este egyszerűen nem lehet bírni vele, nem is tudom az elmúlt félévben hányszor kaptam meg tőle, hogy az apjával szeret csak lenni. Tegnap ők hozták el az oviból, ma délben én mentem érte és elkezdett sírni, hogy az apjáékat akarja. Eddig jól bírtam, hisz tudom mennyire szeret engem is, de ez a mai jelenet nagyon sziven ütött. Próbálok jó anya lenni, sokat játszunk együtt, mai napig minden este olvasok neki mesét, amit egyébként igényel is, de emellett vannak szabályok, amik az apukánál nincsennek. Hiába próbálok vele beszélni, mindig az a válasz, hogy "a hercegnője neki a legfontosabb, ne szóljak bele hogyan viselkedik vele". A lányunk ebből csak annyit érzékel, hogy apánál mindent szabad, ő mindent megvesz neki, vele csak szórakozás együtt lenni, én meg mindenért rászólok, nem feküdhet le fürdés nélkül, minden reggel fésülködni kell, muszáj oviba menni, stb. Hogyan tudnék hatni az apjára, hogy ne legyen ennyire nem törődöm?
2019. szept. 27. 15:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Igen, úgy gondolom, hogy nemtörődöm szülő, aki csak vasárnap 4-től 7-ig van a gyerekkel egész héten, és ez neki tökéletesen megfelel. Akkor sem áll helyt, mint szülő, ha abban a 3 órában tejben-vajban füröszti a gyereket. Mert teljesen hidegen hagyja, ha a gyerek beteg, ha konfluktusai vannak az oviban, ha fejlesztésre kell hordani, ha épp nehézségei vannak bármilyen téren. Én kelek fel hozzá éjjel, ha rosszat almodik vagy bepisil, én oldom meg a munkahelyemen, ha 2 hétig otthon kell lenni vele, én csinálom vele a tsmt tornát, nekem kell megmosnom a haját, miközben sikítozik, én kenegetem az ekcémáját, én keresek másik ovit, én igyekszem oldani a gyerek mindennapi szorongásait, én igyekszem örömöt sugározni felé minden egyes rohadt nehéz és hullafárasztó nap után, és én nekem kell megértetnem vele, hogy nem tudok egész délután vele játszani, csak egy órát mondjuk, mert vacsorát kell főzni, mosni, tergetni, stb., és jöjjön segíteni, így persze duplaannyi idő minden, és duplaannyi nyafogás, de ez van, gyereket nevelni ilyen, állati sok munka, idő, energia, és ha egy szülő ebből csak annyit képes vállalni, hogy vasárnap 4 és 7 között foglalkozik a gyerekkel valamennyit, akkor az a szülő bizony nem egy törődő és gondoskodó szülő, akkor sem, ha ezerszer rosszabbak is vannak. Jó hogy nem már az lesz a minimum szint az apákkal szemben hogy örüljünk ha nem veri agyon a gyereket.

A válaszolónak pedig: az apát megváltoztatni nem tudod, ne is akard. Nincs hozzáférésed mások cselekedeteihez és gondolataihoz, csak a sajátjaidhoz. Másokat megváltoztatni nem lehet, az embernek csak a saját hozzáállása az egyetlen, amivel valamit tud kezdeni. Ez mindig, minden helyzetben igaz. Ha ez a helyzet rossz neked, akkor neked kell valamin változtatnod. Ez lehet a hozzáállásod a volt férjedhez, lehet a mindennapi rutinod a gyermekeddel, lehet a szemléleted, barmi. Remélem megtalálod a neked megfelelő megoldást.

2019. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nálam is van olyan hogy hétvégén kimarad fürdés 9 éves lányomnál,vagy hétvégén elfelejtem megfésülni a háta közepéig érő haját , nem csinálok belőle nagy problémát .te se csinálj belőle az enyém is tud nyüzsögni ha kell ,de mégsem fésülöm meg emiatt többször.

Te túl merev vagy ez ügyben .

2019. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia kérdező,

Saját példa: két fiam 3 és 6 éves volt, mikor elköltöztünk az apjuktól, aki amúgy felelősségteljes, törődő, csak nagyon következetlen. Ő is úgy volt, hogy mivel "keveset" van velük, akkor az legyen laza és szórakoztató, nála van ún. "disznónap" (nem fürdenek, nem mosnak fogat) és elég furán étkezteti őket, hogy úgy mondjam...nem divat a mindennap másik ruha (póló) sem. Akkor én se örültem, próbáltam vele beszélni, akkoriban még utálkozás ment a részéről és nem érdekelte. Az hogy egyszer rászól vmi miatt a nagyobbikra, majd ugyanazt hagyja a kicsinek, az, hogy poénkodik szintén a naggyal, hülye kifejezéseket használ, amit én felismerek és tudom, hogy a gyerek tőle tanulta, majd a fülem hallatára cseszi le őt érte "hogy beszélsz te apáddal "....mondtam neki, milyen fura módszerei vannak. Semmi.

Én következetes vagyok. Laza, vidám, de a nem az nem, észérvek vannak, ok-okozat, ha nem tetszik hát ez van. A párom is ilyen.

Eltelt 5 év, a fiúkon látom néha (és nem örülök), hogy zavarodnak össze, a nagy folyton konfliktusban van apával, kamaszodik, amit ő nagyon rosszul kezel, folyton lehordja, a kicsit meg most ajnározza, a kicsi nem érti miért, a nagy féltékeny, a kicsi fintorog hogy apánál büdi a ruhájuk, a lecke sosincs kész nála, ha este 8ra hozza őket, itthon álmosan jön rá (apa a csomagtartóban felejti a táskát hétvégére) és persze másnap suli. Ilyenek. Én direkt nem oltogatom ellene őket, de azért már ők is mérgesek amik mennek ott laza szülőnél.

Az idő neked dolgozik.

2019. szept. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!