Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamik, anyukák, egy ilyen...

Kismamik, anyukák, egy ilyen után váltanátok orvost félidő környékén?

Figyelt kérdés

Első babás kismama vagyok, nagyon félek a szüléstől. Nem, ez nem hiszti, és nem nyugtat meg, hogy még hányan csinálják végig rajtam nap, mint nap, mennyire természetes folyamat, stb. Engem már 1-1 komolyabb menstruációs görcs a padlóra tesz... Elmondtam a félelmeimet az orvosomnak, és hogy császárt szeretnék. Ő mondta, hogy szerinte legyen az, hogy vajúdok, megnézzük hogy bírom, és ha akkor ott úgy érzem, hogy nem megy, akkor megcsászároz. Ez valahol középútnak tűnt, így belementem. Viszont most szült nála egy ismerősöm (közeli barátnőm rokona), és nála is ugyanez lett volna a menetrend. Viszont mikor szólt, hogy már nem bírja, 2 perces fájásai voltak, az orvosom annyit mondott, hogy ezt ki kell bírni, és hogy már "nem sok kell". Még 9 órán át vajúdott, mondta hogy a végére inkább meghalt volna. Alul is szakadt teljesen, mondta a barátnőm hogy 3-4 gyereket terveztek, de most az első után azt mondja, hogy soha többet, és ha nem lenne annyira sz.rul, és képes lenne lábra állni, vagy akár csak felkelni, akkor már másnap eljött volna abból a kórházból. Félek, hogy velem is simán megcsinálná ezt, pedig mi miatta döntöttünk az állami kórház mellett, hogy csak az az orvos legyen mellettem, akihez korábban mindig jártam, ismer, stb. Nem akartam a terhesség elején még az orvosválogatással, kórháznézéssel is vesződni, de most nagyon elbizonytalanodtam. Nem volt soha semmi nőgyógyászati problémám, de az éves szűréseket mindig rendes volt.


Vagy szerezzek egy papírt egy másik szakorvostól, hogy csak császárral szülhetek?


2019. szept. 30. 20:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Ha a fájdalomtól félsz, akkor ne akarj császárt.
2019. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem ismerek olyan orvost, aki bemondásra császározna. Főleg fél idő után nehéz találni.
2019. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Tudom, persze, a császár is fáj. Ez tagadhatatlan. De azt a fajta fájdalmat jobban viselem, mint a bizonytalan, "ki tudja meddig tart" típust, ami folyamatosan jön, egyre erősebben. Volt már műtétem (hasi is), ott nem volt problémám. De mint írtam, a görcsöléstől a padlón vagyok, mikor megjött, első 2 nap konkrétan az ágyat nyomtam mindig.


Magánklinikán indok nélkül lehet "kérni", de írtam, hogy szakorvossal is beszélnék ezzel kapcsolatban, ha az segít (van ismerősünk, megcsinálná).

2019. szept. 30. 20:16
 4/26 anonim ***** válasza:
50%

Mások meg a két kezüket összetennék egy ilyen dokiért, aki inkább végigvárja a vajúdást.


Azt amúgy tudod, hogy a császár a műtét után legalább annyira fáj, mint a vajúdás közben a fájások?


Ezt egyszerűen nem lehet fájdalommentesen kibírni. A hüvelyi ott és akkor fáj, a császár meg utána napokig (ha nincs szerencséd, hetekig).


Szerintem tök normális a dokid hozzáállása, hogy megpróbálja természetesen, aztán majd látjátok. Én az első császár után ugyanígy állok a másodikhoz: nem ragaszkodom a természetes szüléshez se, császárhoz se. Megpróbáljuk, ha nem megy, majd kiveszik.

2019. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Akkor szülj ismerősnél.
2019. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
De írtam, hogy azt a fájdalmat én jobban viselném, ezért is beszéltük azt, hogyha nem bírom, nagyon fáj, akkor császár. Ahogy a fenti történetben szereplő kismama esetében is lett volna, de aztán az orvos közölte, hogy ezt ki kell bírni. Pedig nem kis pénzt hagytak nála a magánrendelések, vizsgálatok során... Engem ez aggaszt, hogy mi lesz, ha ezt beközli nálam is, kihez fordulok ott hirtelen.
2019. szept. 30. 20:24
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is jobban jársz hüvelyi szüléssel és érzéstelenítéssel. (Eda nem jött szóba?)

Mindenesetre, ha megrendült a bizalmad a dokiban, és szerintem itt erről van szó, keress másik lehetőséget, mert a lehetöség szerinti teljes bizalom nagyon sokat jelentene szülés során. Ha magánkrházat akkor azt.

2019. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%
Kérhetsz ám érzéstelenítést...
2019. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Itt nincsen EDA, max gáz, de úgy hallottam, az sokat nem segít.
2019. szept. 30. 20:34
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
Hogyhogy nincs EDA? O.o
2019. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!