Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamik, anyukák, egy ilyen...

Kismamik, anyukák, egy ilyen után váltanátok orvost félidő környékén?

Figyelt kérdés

Első babás kismama vagyok, nagyon félek a szüléstől. Nem, ez nem hiszti, és nem nyugtat meg, hogy még hányan csinálják végig rajtam nap, mint nap, mennyire természetes folyamat, stb. Engem már 1-1 komolyabb menstruációs görcs a padlóra tesz... Elmondtam a félelmeimet az orvosomnak, és hogy császárt szeretnék. Ő mondta, hogy szerinte legyen az, hogy vajúdok, megnézzük hogy bírom, és ha akkor ott úgy érzem, hogy nem megy, akkor megcsászároz. Ez valahol középútnak tűnt, így belementem. Viszont most szült nála egy ismerősöm (közeli barátnőm rokona), és nála is ugyanez lett volna a menetrend. Viszont mikor szólt, hogy már nem bírja, 2 perces fájásai voltak, az orvosom annyit mondott, hogy ezt ki kell bírni, és hogy már "nem sok kell". Még 9 órán át vajúdott, mondta hogy a végére inkább meghalt volna. Alul is szakadt teljesen, mondta a barátnőm hogy 3-4 gyereket terveztek, de most az első után azt mondja, hogy soha többet, és ha nem lenne annyira sz.rul, és képes lenne lábra állni, vagy akár csak felkelni, akkor már másnap eljött volna abból a kórházból. Félek, hogy velem is simán megcsinálná ezt, pedig mi miatta döntöttünk az állami kórház mellett, hogy csak az az orvos legyen mellettem, akihez korábban mindig jártam, ismer, stb. Nem akartam a terhesség elején még az orvosválogatással, kórháznézéssel is vesződni, de most nagyon elbizonytalanodtam. Nem volt soha semmi nőgyógyászati problémám, de az éves szűréseket mindig rendes volt.


Vagy szerezzek egy papírt egy másik szakorvostól, hogy csak császárral szülhetek?


2019. szept. 30. 20:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
86%

Nekem volt hasi műtétem, és azt hittem a császár meg se fog kottyanni. (nem valaszthattam a természetes szülést)

De az a fájdalom pokol volt, azt hittem meghalok. Amúgy is nulla fájdalom kuszobom van. A babámat alig tudtam ellatni. Úgyhogy nekem nem jött be, hogy arra gondolok, hogy volt már előtte úgy is műtétem.

2019. okt. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 gyerkőcöm van, mindegyiket hüvelyi úton szültem. Nem tagadom, a vajúdás minden egyes terhességgel fájdalmasabb volt, de túléltem. A férjem velem volt, arra gondoltam végig, hogy nemsoká vége lesz, nyugtattam magam, hogy mindjart láthatom a babámat. Rohadtul fájt az igaz, de szülés után 1 órával már tettem-vettem a baba körül, felálltam, próbáltam szoptatni meg ilyenek. Hidd el, jobb igy, mint császár után még hetekig lábadozni, katéter lóg ki belőled, felállni alig birsz, vagy elcseszik a műtétet stb...

Ha csak nem muszáj és életmentő, ne akarj császárt.

Minden jót!

2019. okt. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen felesleges, hogy mindenki a saját véleményét akarja a másikra erőltetni. Nekem két program császárom volt. Mindkettő abban a 3 napban fájt amíg a kórházban voltam és az egy kontrollálható fájdalom volt. Otthon már főztem, porszívóztam, egy szoros hasszorító bugyival a világon semmi gond nem volt. De mint látjuk az előző hozzászólónak másfél évig fájt. A barátnőm kettőt szült természetesen. Az egyiknél elfolyt a magzatvíz, utána 30 percen belül kint volt a gyerek. Kipottyant. A másikkal meg 48 órát küzdött és lekaparta a falat. Aztán ahogy olvastuk valakinek császár közben átvágták a hólyagját, a Pető intézet meg tele van a természetes szülés közben sérült szellemi fogyatékosokkal. Mindegyiknek van kockázata, mindenki döntse el miben hisz és válassza azt.

Amúgy van orvos aki megcsinálja a császárt kérésre. Pénz kérdése.

2019. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
35%

Nem olvastam végig a kommenteket de!

2 hónapja szültem Császárral. Hát a mai napig fáj, ég, viszket, ha jön a xar idő nyilal.de a helyedben maradnék, vagy fizetsz magánban és császároznak.

2019. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én rettegek a császártól.Az epiduráltól is.Viszont az én dokim minden további nélkül császároz ha valaki ennyire fél a szüléstől.

25hkm.

2019. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mutassatok már egy nőt, aki nem félt a szüléstől??

Pár mondatból nem lehet komplett diagnózist felálliítani, de inkább arra szavaznék, hogy a kismamika azt hiszi pi..áig fog szakadni, és most kézzel-lábbal dolgozik azon, hogy felvágják a hasát ehelyett.

Csak azt nem értem, hogy minek ennek ekkora fenekét keríteni? Vannak magánklinikák, ahol minden kérdés nélkül megcsászároznak, aztán jónapot! Nem kell sehova rohangálni, eljátszani a nagy halált.

2019. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!