Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két egyedül álló anyuka a...

Két egyedül álló anyuka a gyerekeikkel egy albérletben új éltet tud kezdeni szerintetek?

Figyelt kérdés
Egyedül egyikük sem tudna albérletet fenntartani. Így anyagilag könnyebb lenne. Egyiküknél 2 és másikuknál 4 éves a gyerek. Olyanoktól is szívesen várnék véleményt, akik voltak már hasonló helyzetben.

2019. okt. 12. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

És mi lesz, ha az egyiknek lesz kapcsolata? Ott hagyja a másikat az albiban, hogy mostmar fizesse egyedül?

Ráadásul az együtt lakás nagyon gázos önmagában is, sosem jó megoldás.

Én inkább keresnék egy megfizetheto albérletet vidéken. Inkább utaznék naponta többet, de legyen privát szféràm és ne kelljen osztozkodni.

2019. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Átmenetileg elképzelhető.
2019. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ugye nyugaton ahol nincsenek kollégiumok ott a fiatalok lakó közösségekben laknak. DE ott általában 1 ember egy szoba. A közös helyiségeket együtt takarítják, és mindenki azt eszi amilye van.

A ti esetetekben ugye ott van 2 gyerek aki persze mindig azt akarja enni amit a másik. Pl egyik gyerek eszik tejszeletet akkor a másik is akar. Aztán ki föz, mennyit adsz bele egy töltött paprikába?

A gyerek fogat mos, koszos marad a fürdö, te nem látod és elmentek dolgozni, a másik haza ér a koszos fürdöre és mérgelödik...

Egy rakat dolog amit habár te nem is akarattal teszel, de a másikat idegesítené.


Talán úgy müködne, hogy az egyik fél a bérlö a másik pedig a társ lakó.

2019. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Ez nem jó megoldás. Két no nagyon nehezen alkalmazkodik egymashoz, plusz ott lesz az én gyerekem te gyereked probléma, meg a te gyereket miatt lett az enyem beteg es a tobbi okossag
2019. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Na erről tudnék mesélni! De leírom itt,mint privátban hátha más is idetéved.

25 éves barátságról beszelünk. Ő egyedül maradt a 2 évesével aztán hazaköltözött a szüleihez. Majd később sajnos nekem alakult úgy,hogy 9 hetes terhesen maradtam egyedül. Nekem ment volna egy olcsóbb albi ismerősöm által. A baba születése előtt beköltöztem, majd elkezdett panaszkodni milyen rossz neki már ott. Mondom oké gyere hozzánk,elférünk.Segítünk legalább egymáson.

Hamar megbántam,mert imádtam a kisfiammal kettesben lenni,de ez nem sokszor jött össze. A lánya állandóan beteg lett az oviban.Persze ez előfordul nem is ritkán,de aztán dolgozni kezdett és maradt rám a lánya,mert mi úgyis otthon vagyunk. Kicsit sok lett,mikor ő elment egyik este,a kisfiam nyűgös volt,a lányának nagy szája volt,szinte rámförmedt miért nem olvasok neki,mert anya szokott.

Nehezen de megmondtam neki,hogy menniük kell.

Azóta sem vagyunk már olyan jóban pedig nem gyerekek vagyunk.Szóval nem ajánlom ha barátnő ha nem

2019. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon szerintem sem működne, max átmenetileg.
2019. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Nézd meg, ezen az oldalon mi van a sok nő, "anya" között... A saját igazuk bizonyításáért simán neked is mennének.


18-19 évesen még buli lehet az együttlakás (bár én már akkor is az ablakon ugrottam volna ki csak a gondolattól is). De felnőttként, anyaként, kisgyerek mellett nem jó ötlet. És mi lesz akkor, ha mondjuk az egyiknek lesz kapcsolata? Vagy leszboszik lesznek?

2019. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Én csak anno főiskolásként megőrültem a közös fürdőszobától, takarítási kérdésektől meg az állandó mi a közös a kajából kérdéskörtől (főleg, hogy anyagilag sem állt fényesen sosem egyikünk sem és nagy érvágás volt mínusz egy zsemle is akkoriban). Volt lakótársam, akivel könnyebb volt, talán pont azért, mert nem érdekeltük egymást és hasonlóan csendesek voltunk. És volt, akivel nagyon nehéz, pedig mint barátot, szeretem most is, de folyton azon kaptam magam, hogy valahogy alkalmazkodom az ötleteihez, sőt bioritmusához, mert nem akarom megbántani, de már totál lefáradtam bele. És hát volt olyan, aki folyton fiúkat hozott... Persze ha rászorulnék vagy egy jó barátomat be kellene fogadnom gyerekestül, akkor "ez van", de erősen reménykednék, hogy nem marad így örökre.
2019. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igen. Én el tudnám magam képzelni egy ilyen szituban, és nem is idegenkednék tőle. Hozzáteszem abban az esetben működne a dolog, mint ami egy párkapcsolatnál is működőképessé teszi az együttélést, az egyforma értékrend, hasonló személyiség, tolerancia...
2019. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég necces helyzet lenne szerintem. Ismeretlennel, vagy távolabbi ismerőssel szerintem hosszabb távon egyáltalán nem működne, abból nagyon hamar konfliktus lenne, fentebb írtak is több okot, hogy miért. Két felnőtt embernek még gyerek nélkül is rengeteg eltérés lehet a szokásaiban, igényeiben. Pl. ami nekem még egy otthonos kis rendetlenség, az neked lehet, hogy már kibírhatatlan kupi. Ami neked normál alapzaj, az nekem lehet, hogy szörnyű hangzavar. Az egyik hangosabban szeret tévét nézni, a másikat idegesíti. Az egyik rögtön elmosogat evés után, mert zavarja, ha tányér van a mosogatóban, a másik csak reggel/este mosogatná a napi adagot.

Ezek magukban nem nagy dolgok, de együtt élve egy idő után annyira frusztrálóak tudnak lenni, hogy valaki egyszer csak robban. Ha meg gyerekek is vannak, akkor pláne. Az egyik olyat is ad enni a gyerekének, amit a másik nem (vagy nem telik neki rá), de persze a másiknak is szeretne olyat enni a gyereke, az egyik enged neki ezt vagy azt nézni a tévében, a másik nem, egyik gyerek jobb alvó, a másik nem, és így tovább, rengeteg dolog lehet.


Ez akkor lenne működőképes, ha elég nagy tér lenne mindenkinek, és tudnának úgy élni, mintha kvázi szomszédok lennének. De ahhoz már egy baromi nagy ház/lakás kellene, akkor meg már szó sincs arról, hogy jobban jönnek ki anyagilag, mintha külön külön bérelnének.


És még ha ez mind klappol is, vagy esetleg jó barátnőkről van szó, akik egyeznek is sok mindenben, meg még meg is tudják ezeket beszélni egymással, akkor is ott van az, hogy nyilván előbb-utóbb lesz új kapcsolat, viszont nem valószínű, hogy egyszerre következik ez be mindkét nőnél. Az egyiknél már komoly a dolog, összeköltözne az új párjával (vagy adabszurdum kibékül a volt párjával, ilyen is van), és menne, a másiknak meg esetleg még a kanyarban sincs senki, olyankor mi van? Ott marad egyedül egy albérletben, amit egyedül nem tud fizetni? Egyrészt egy lehetetlen helyzetbe kerül, másrészt, ha eddig jóban is voltak, na majd ekkor fognak rohadtul összeveszni.

2019. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!