Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apává válás hogyan befolyás...

Az apává válás hogyan befolyásolja a férfi életét?

Figyelt kérdés

Mi változik? Vagy minden a régi marad?


Ilyenekre gondolok, mint szexigény, hobbi tevékenység igény, stb.


2019. okt. 19. 19:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%

Azért jó olvasni ezt az "akarta-e a gyereket" hozzászólásokat:D

Azt gondolná az ember,hogy ez alap.

Milyen nő az,aki úgy szül gyereket,hogy a párja nem is akarta?Belekényszeríteni valakit olyanba,amire nem vágyik elég gáz.


Kérdező a médiából mindenhonnan az árad,hogy nem változik semmit az életed,minden happy.

Általában ezekről gazdag emberek nyilatkoznak,akikhez bejárónő jár,vagy babysitter vagy mindkettő.


Egy átlagos anyagi helyzetű párnál ez egyenlő a szabadidő drasztikus lecsökkenésével.

Hobbi?Azt elfelejtheted.

Szex?-Sokaknál idővel.....mással:D

Apuka felölti az "apa testet",anyuka meg az anya testet,és mindig fájni fog a feje.Ha lesz is hozzá kedve nem lesz olyan nagy élmény,mint korábban:D

2019. okt. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

"a nő elbabázgat"?? Mi van? A közös gyereket neveli, amúgy ki lehet próbálni, milyen könnyű így elbabázgatni.



Az, hogy mekkora változás áll be az nagyon sok tényezőn múlik. Kapásból a baba temperamentumán, ami született adottság. Nagyon nem mindegy mennyire tudja kipihenni magát az ember, ami már önmagában befolyásolja a szexigényt. Mondjuk így nem pontos... Emlékszem hányszor de hányszor feküdtem le este úgy a férjem mellé az egész napos üvöltés után, hogy közben az járt az eszemben, hogy de jó lenne most együtt lenni... És ennyiben ki is merült, igényem az lett volna rá, fizikális energiám nem volt rá. Szerencsére a férjem is iszonyú fáradt volt akkoriban így semmilyen konfliktust nem okozott. De ha van egy nyugodt jól alvó, nem hasfajós babád akkor ez máris máshogy tud kinézni. De ezt előre nem lehet tudni, hogy kit kapsz.

Összesegeben szerintem az első 2-3-5 év nagyon sok lemondással jár, aztán ahogy egyre önállóbb a gyerek, úgy lesz egyre több idő ismét saját magunkra. Mivel egyre több mindent értenek egyre inkább meg lehet magyarázni nekik, hogy mi miért történik és pl ha apa elmegy egy órára futni az nem azt jelenti hogy nem jön vissza.

2019. okt. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

A terhesség alatt volt egy mély pontom, amikor elhatalmasodtak rajtam a negatív gondolotak. De 1-2 hónap után minden rendeződött. Addigis jártam minden UH-ra megvizsgálatra és a feleségem is végig mellettem volt.


A szülésnél is végig bent voltam.


A szülés után vállt vállvetve láttuk el a lányunkat. Adtam és biztosítottam időt a feleségemnek, hogy elhiggye jól csinálja és hogy visszataláljon a feleség szerepbe. 2 hónap után már volt szex és nem látszott már semennyire viharvertnek.


Én pedig megalapoztam annak, hogy a munkámban kiteljesedhessek úgy, hogy más nem látja kárát. Hobbim nincs.

2019. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Én csak munkahelyet váltottam és kikészülök idegileg, pedig ez kevesebb gond, mint egy gyerek.
2019. okt. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jó látni, hogy akinek nem marad minden ugyan az, mint előtte, az "nem normális".
2019. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
Hogy maradna minden a régiben?? Gondolkozz: a gyerek idő és energia, ergo nem maradhat minden a régiben! Másfajta élet kezdődik apának, anyának, újra kell osztani az időt hogy MINDKETTEN ki tudjanak kapcsolódni, pihenni, és mindkettőjüknek foglalkozni kell a gyerekkel. Aki azt várja hogy ne változzon az élete apaként, az asszony meg babázzon, na az ne vállaljon gyereket.
2019. okt. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem egy plüss játék, amit félreteszel ha unod. Szülővé válni egy egészen más szerep, ami azzal jár hogy az első években nagyon komolyan háttérbe szorul az ego. Ha azt várod, hogy annyi változást hoz mintha befogadnál egy cicát, akkor inkább még ne légy apa.
2019. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Dani.Illes válasza:
48%
Semmi nem vész el csak átalakul. Az igények maradnak, de a lehetőségek lesznek kevesebbek. Persze, ha sikerült felnőni a feladathoz és örömként nem pedig nyűgként tekintesz rá, akkor ugyan olyan jól fogod magad érezni ebben az élethelyzetben is, mint előtte. Ez csak rajtad múlik!
2019. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!