Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akikkel egy ágyban aludt a...

Akikkel egy ágyban aludt a baba, hogy oldotta meg a házaséletet a párjával?

Figyelt kérdés
2019. okt. 21. 15:45
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

#29

Külső szemlélőként nekem igen úgy tűnik, hogy a "De nekik úgy látszik a gyerek dísznek van, hogy elszeparalják." mondat robbantotta ki a vitát. Elég bunkó megjegyzés.

2019. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy ott durvult el (és én arra reagáltam is amúgy, illetve azért is írtam, hogy nálunk hogy volt, hogy jelezzem, hogy én se együttalvásra készültem egyáltalán), de már előtte mentek a lepontozások illetve bekérdezések.
2019. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
36%

Másrészt tudom, hogy ez magánügy, de nekem mindenem kivan már ezektől a vàlaszmkédz vs szoktatós nevelés vitáktól, és ez a sokadik ilyen élményem, hogy van egy téma, ami már alapból feltételezi, hogy az egyiket vallod, és azon belül van egy kérdés, és erre kintröl betámadnak.


Amúgy igazad van teljesen, hogy az durva és felesleges komment volt, amit idéztél. Nem is én írtam, és nekem ez az egyetlen olyan élményem, amikor a "szoktatás"-pártiakat bántják. Ezzel ellentétben viszont annyi cimkézést (ősanya, szuperanya, momzilla) a szexuális életre, az önmegvalósítás hiányára vonatkozó feltételezéseket (nem vagy senki, ezért akaszkodsz a gyerekre), normaképzést (ez a normális, a normális emberek így csinálják) olvastam és kaptam, holott nem érzem igaznak magamra őket, és azt érzem, hogy ilyenkor a másik embert totàl nem érdekli, ha reagálok, írok arról, milyen az életünk, erre jön a "kit érdekel, mit traktálsz itt".


Én ezt így nem tudom érteni, mire jó, hogy valaki keres egy olyan célcsoportot, amiről rossz a véleménye, kritizálja, minősíti őket, de semmilyen módon nem akarja megérteni a másik véleményét, èletét. Ez nekem szimplán a bullying kategória.


Ez a névtelen és arctalan kommentelés következménye is, biztos vagyok benne, hogy a való életben, szemtől szembe ez nem történne meg, másrészt más kérdésnél meg ugyanaz az ember próbál segíteni, akit itt megalázott...


Szóval tényleg minek ez? (Az elszeparàlós komment is minek).

2019. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
73%

Első körben: szólásszabadság van, pont annyira van jogom a véleménynyilvánításhoz, mint itt bárki másnak!

A másik: baromira hidegen hagy ki hol szexel meg ki hova teszi a gyerekét, én szimplán csak olvasgattam a hsz-ket, mikor megütötte a szememet a 14-es tahó megjegyzése: "De nekik úgy látszik a gyerek dísznek van, hogy elszeparalják."


Na itt volt azt a pont, ahol igen is hozzászólok a témához, még akkor is ha nem nekem szólt kifejezetten, ugyanis ez a komment viszont ledegradálja az összes szülőt, aki nem maga és a házastársa között altatja a gyereket! Ez szimplán egy végtelenül tuskó megjegyzés volt, ha ezt nem írta volna a kedves kommentelő, én ugyan nem foglalkoztam volna azzal, hogy kinek hol alszik a gyereke, ennyi.

Pontozni meg továbbra sem pontozok senkit.

2019. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, teljesen érthető, hogy hozzászóltál, az is, hogy indulatosan.

És nem arról beszèlünk, kinek mihez van joga, természetesen jogod van hozzászólni.

Csak ez ilyen csöbörvödör, hogy 1 ember aki A álláspontot képvisel, rosszul nyilatkozott a B álláspont képviselőiről, ezért Te minden A álláspontot képviselőt cimkézel.

Arról nem is beszélve, hogy amiket Te tényként írsz, azok között van olyan, ami így nem igaz pl "a babának nem igénye a szülővel aludni", erről nekem nem derül ki, hogy Te ezt a véleményednek vagy egy bizonyított ténynek tartod, mert úgy írod ezeket, mintha dogmák lennének. Holott sok bizonyíték van az ellenkezőjére.

Természetesen nem ezen múlik minden, és a szülők preferenciája, vágyai is fontosak, ezért nekem semmi bajom a különalvással, csak azt nem értem, más meg mit bírál engem, amikor ez tipikusan olyan dolog, ami nem zavarja a másik életét (mint pl ha odaszrik a kutya a kapuja elé az nyilván nem üthető el azzal, hogy "én ebben hiszek").


Pontozással az a bajom, még ha Te nem is pontoztál, hogy erre van az oldalnak egy szabályzata, ahol a pontozási szempont az, hogy a feltett kérdésre ad-e választ, informatív-e.

2019. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Nagyon eltértünk a kérdéstől, kérlek benneteket ne bántsátok egymást! Az se rossz szülő, aki maguk között altatja a gyerekét, és az se aki nem szeretne együtt aludni a babával. A kérdés az volt, ki hogy oldja meg az együttléteket, nem az, hogy ki miért nem alszik a babával/miért nem szoktatta maguk közé. A sértő kommenteket pedig kerüljük! :)
2019. okt. 22. 14:41
 37/40 anonim ***** válasza:
56%

De nekik úgy látszik a gyerek dísznek van, hogy elszeparalják.


És mi a véleményed a ma divatos énidőről, a kapcsolatot ápoló wellness-hétvégéről, stb? Vagy az belefér, hogy órákra (napokra) otthon hagyd a nagyival; de éjjel nem lehet tőled 10 méternél távolabb?


Egyébként érdekes, hogy aki együtt alszik, az sérteget, aki nem, az inkább érvelni próbál...

2019. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
51%

Egy ember válaszát általánosítod, mindenkire, aki "együtt alszik"?

Én érvelek, de egyik érvemre sem reagàlnak...

2019. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

#35: Én egy szóval nem írtam olyat, hogy a babának nem szüksége a szüleivel aludni, bár ettől függetlenül maximálisan egyetértek ezzel. A gyerek ahhoz szokik, amihez szoktatva van. Az én lányom is baromi ragaszkodó volt, illetve még most is nagyon anyás (5 éves), sokszor ébredt, iszonyat keservesen tudott sírni, jó pár éjszakát virrasztottunk vele, de akkor is ragaszkodtunk a külön szoba, külön ágyhoz és hozzá is szokott szépen lassan. Engem nem izgat, ha más maga között altatja, csak akkor fölösleges a körítés, mert ez max a szülőknek az igénye/szüksége, hisz egyszerűbb ha mellette van, nem kell folyton felkelni, kimászni az ágyból, átmenni a gyerekszobába, megvigasztalni, majd vissza és fél óra után mindent kezdeni elölről még vagy 10x. Ez tény, de ha jobban átgondolod, akkor látható, hogy a szülői ágyba szoktatni a gyereket éppenséggel a szülőknek a könnyítésére szolgál. Amivel jelzem, nekem nincs gondom, mindenki azt csinál amit akar. Engem csak az az ominózus komment idegesített fel és azért írtam kissé indulatosabban. Nem volt célom megbántani másokat.


#39 neked pedig csak annyit, hogy bár nem én írtam a 28-as kommentet, de a 12-es hszdben épp hogy azt írtad ti a fürdőben szeretitek csinálni, pedig nem alszik veletek a gyerek... Majd a következő kommentben alaposan kivesézed a szexuális életeteket. Tehát éppenséggel nem a kérdésre válaszoltál, hisz te magad írtad, hogy NEM alszik veletek a gyerek, szimplán csak valamiféle késztetést éreztél arra, hogy egy csapat idegennel megoszd, hogy te hol és hogyan dugsz a férjeddel. Ez pedig szerintem magánügy és valóban senkire sem tartozik.

2019. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
43%

"A gyerek ahhoz szokik, amihez szoktatva van". De a szoktatásnak ára van, talán maradandó ára.

Senki nem vitatja, hogy le lehet szoktatni egy babát az èlettani szükségletek jelzéséről. De ez nem bizonyítja azt, hogy nincs ilyen szükséglet.

Olvass utána az erről szóló tanulmànyoknak, mielőtt tényként állítod, hogy ez a szülők kényelmét szolgálja.

Valóban, a baba szükségletét teljesítő megoldások közül ez lehet az egyik legbírhatóbb.

De mondd már meg, honnan tudod annyira biztosan, mi a baba szükséglete, hogy kutatók, szakemberek véleménye ellenében is tényként állítod?

2019. okt. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!