Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek legfeljebb hány...

Szerintetek legfeljebb hány gyereket lehet egyszerre minőségi gondozásban és nevelésben részesíteni két szülő által?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, szóval a kérdés csak hipotetikus. Azon gondolkodtam, hol van a szülői figyelem és teljesítőképesség felső határa, ahonnan a testvérek már egymás rovására mennek és csak hiányt fognak szenvedni valamiben, mert a szülő sem tud ezer felé szakadni... Az etetés, a törődés, a játék egy dolog, de mikor mindegyiknek a saját kis lelki világa és saját útja kialakul, a saját barátaival, közösségével, azokra a problémákra is figyelni kell, meg kell hallgatni, sok dologra tanítani kell, le kell vele eleinte ülni tanulni, motiválni kell, egyedi, a testvéreitől részben független egyéniségként kezelni... Stb.


Édesanyám mindig azt mondta, hogy annyi gyerek az optimális, ahány keze van az embernek. Egyik jobb kézen, másik a balon, kettesben is elvannak, ha apuka beszáll, egy főre egy ember teljes figyelme jut... :D Persze ez nagyon leegyszerűsített helyzet, de szerintem van benne valami. Én személy szerint három gyereket mondanék maximumnak, ha a felnőttkori elindulásukat és anyagi segítésüket is figyelembe veszem. Bár én biztosan nem bírnék annyival semmilyen szempontból... :)


Viszont vannak 3-4 gyerekes, jól működő családok is, diplomás, sikeres gyerekekkel, mondjuk ott nagyobb a korkülönbség valamelyik két-három gyerek között, szóval nem tudom. :)


2019. nov. 7. 11:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

6: nekem is 2 van.:) Alapszak 18-22 éves koromban úgy, hogy csúsztam egy évet, majd mesterszak 2 év alatt.:) De van ismerősöm, aki egyenesben végzett, neki 23 évesen lett 2. Másnak 24 évesen 3 lett, mert párhuzamosan levelezőn lezavarta a harmadikat. Bár ez nem tartozik a kérdéshez.


Köszi a válaszokat egyébként!:)

2019. nov. 7. 13:01
 12/15 anonim ***** válasza:
63%
Mi 3 gyereket szerettünk volna mindig is, 12 éve vagyunk együtt a férjemmel, azóta ez töretlen álláspont volt mindkettőnk részéről. 6 hónapos az első baba...hát, még a tesó is kérdéses. Nem az anyagiak miatt, hanem pont a figyelem, minőségi idő, minőségi játék miatt. Igaz, nem egyszerű eset a lányom, egy embert folyamatosan le tud foglalni. Ráadásul most kezd mászni, kész életveszély. Emellett mondjuk egy 3-4 éves gyerekre fogalmam nincs, hogyan lenne olyan minőségű időm, mint amilyet szeretnék. És nem is csak a gyerek miatt, de magam miatt is fontos. Imádom elnézegetni a vonásait, a reakcióit, a mimikáját, imádom az esti közös békés altatást amikor már tudom, hogy nincs dolgom, csak őrá kell figyelnem. Imádom reggelenként hogy vigyorog a kiságyából, és kettesben fetrengünk még a nagyágyban egy félórát. Szóval magam miatt sem vagyok benne biztos, hogy szeretnék még egy babát. De lehet hogy később másként fogom gondolni.
2019. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

Nekem max 2. Anyukám mindig azt mondta: csak két keze van, ezért van csak két gyereke. Mostanra tökre tudok vele azonosulni. Sőt én még az egy után is elgondolkoztam, hogy kell-e második. Egyelőre nincs és tervben sincs.


Plusz én sportkutyázom, 3 kutyám van és még itt a kutyáknál is neccesnek érzem, hogy mind a háromnak minőségi időt adjak, amilyet szeretnék. És ez gyerek előtt is így volt.


De azt is el tudom képzelni, hogy nem mindenkinek ugyanaz a minőségi időtöltés és nevelés mint nekünk és abba simán belefér 4-5 gyerek is.

2019. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem is 2, legfeljebb három. Négy szerintem csak úgy, hogy 2-2 nagyobb korkülönbséggel. Ismerek olyan nagycsaládban felnőtt gyereket, akinek tudatosan csak egy gyereke lett, mert utálta, hogy elveszettnek érezte magát a "tömegben". (Kb. 4-5 testvére volt, nem emlékszem).
2019. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

"minőségi gondozás"..."saját KIS lelkivilága"..."le kell vele eleinte ülni tanulni"..."motiválni kell"..."részben független személyiségként KEZELNI"...


Litániát lehetne írni, hogy már eleve a megközelítés hibás. Mert a szülő az nem szolgáltató, hanem a család nevű társasjáték egyik résztvevője, aki történetesen alapfelelősséggel bír.


Rengeteg kárt okoz a pszichoblabla átvétele a gondolkodásban, ahelyett, hogy élnék az emberek a tevékeny és alkotó életüket a legtermészetesebb dolgokon való köldökvakarás helyett.


Testileg-lelkileg egészséges gyermekekből nincs korlát egy egészséges családban. CSALÁDBAN, nem a gyerekeket létrehozó szülők által szolgáltatott üzemben. A családhoz pedig szervesen hozzátartozik az összes rokon mindkét ágról és oldalágon is. És a gyereknek szabadság kell, hogy ezek közül az emberek közül megtalálja a leg-hozzá-illőbbet. Mert a gyerekek a legritkább esetben ütnek a szüleikre, arról a természet gondoskodik, nagyon helyesen.

2019. nov. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!