Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekesek (min.3), hogy...

Több gyerekesek (min.3), hogy oldjátok meg a munkát, háztartást, gyereknevelést?

Figyelt kérdés
Főleg, ahol apa a munkaideje miatt nem tud részt venni egyikben sem? Kíváncsi vagyok ki hogy oldja meg, milyenek a hétköznapok?
2019. nov. 8. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem létezhet olyan opció, hogy apa a munkájára hivatkozva nem tud részt venni. Az lehet, hogy nem akar és kifogásokat gyárt, de azon változtatni kell.
2019. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt bízd ránk, létezik olyan munka, ahol a hétköznapokban nem hasznos részét képezi a háztartásnak az apa. Más volt a kérdés.
2019. nov. 8. 12:02
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Én nem hiszek abban, hogy apuka azért nem segít, mert a munkája nem engedi. Akkor valószínűleg annyit biztosan összerobotol, hogy fogadjak egy bejárónőt belőle.
2019. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom. Az én ismeretségi körömben a 3 vagy több gyerekes anyukák nem dolgoznak.
2019. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

4 gyermekünk van, 5, 4, 2 évesek a “nagyok” és 9 hónapos a kicsi. A férjem 6 körül indul el dolgozni, hogy délután hazaérjen időben, mi 7-kor kelünk. Öltözés, peluscsere, reggeli, aztán a nagyok biciklire ülnek, a kicsik a tesókocsiba és indulunk az oviba. Kb 20 perc séta, a legkisebb alszik, a többiekkel beszélgetünk. 9 körül érünk haza, játszunk, közben bedobok egy mosást, vagy kiteregetek, ha reggel elindítottam a mosógépet. Megetetjük a tyúkokat és a kutyusokat, ha jó idő van, kint is maradunk a kertben. 11 körül bemegyünk, kézmosás, benti játék, ha kell, öltözés, nagy homokozás esetén egy gyors zuhany. Fél 12-kor ebédelünk, aztán elindulunk az oviba. A bicikliket otthagyjuk reggel, azzal jövünk haza. Kb 1-kor elmegy mindenki aludni, én is pihenek vagy dolgozom kicsit (magam osztom be az időmet és a munkámat, van, hogy hetekig semmi, valamikor meg nagyon intenzív pár napig). 3 és 4 között kelnek, akkor uzsi, aztán játék a kertben vagy a nappaliban, együtt. 5-6 közt ér haza a férjem, onnantól apa van velük, én főzök, teregetek, hajtogatok, ha kész vagyok és kell, dolgozom kicsit. 7-kor fürdés kettesével, utána vacsi, 9-re alszik mindenki, onnantól miénk a világ. 😊


Hétvégén nagytakarítunk, pakolunk, hétközben csak szinten tartás van.

2019. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

Miért hihetetlen hogy apuka munka miatt nem segít be?

Nekünk is volt időszak, mikor reggel 6-kor elment és este 19:00-kor jött.

Pofám nem lett volna hozzá, ha neki kellett volna ebben a időszakban porszívózni, teregetni vagy mosogatni. Sőt, elé is tettem a meleg vacsorát...


A három vagy több gyerekes anyukák az én környezetemben sem dolgoznak munkahelyen.

2019. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, mekkorák a gyerekek. Nekem csak kettő van, de 3-4 gyerekesek barátnőim nagyjából ugyanúgy csinálják, akik 6-8 órában dolgoznak. Fél5 körül összeszedik a gyerekeket bölcsiből, oviból, suliból valami logikus logisztikai sorrendben, viszik őket különórára (ha nem laknak túl messze és lehetőleg mind ugyanarra jár követve a nagyobbakat (így vannak nálunk focis meg karatés klánok:)) vagy legalábbis max. 5 perc távolságra, aki már egyedül közlekedik, többféléből választhat), aztán haza, ahol már az ajtóból beindítják a mosógépet... :), a nagyok a napköziben már megírták a leckét, bepakolnak egyedül, a vacsora valami egyszerű vagy hideg vagy már hajnalban készül vagy a hétvégi maradék vagy ők eleve jó későn vacsiznak és fekszenek le... Este érdemes mindent kikészíteni másnapra... Nagyobb takarítás szombat délelőtt, de van, akinél programozott mosógép és robotporszívó meg bejárónő és bébiszitter is támogatja a munkát vagy nagymamai "hazafuvarozó szolgálat" van, mert nem ér oda 5-re se az oviba. És olyan barátnőm is van, aki csak heti 2-3 napot dolgozik, mégsem járnak délutáni különórákra, mert még másfél óra, mire hazaérnek. Ja és van, aki otthonról dolgozik és házhoz rendel mindent. Szóval mindenki úgy csinálja, ahogy sikerül :)
2019. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
4 gyerekem van, már nagyok. A legkisebb gyerek 3 éves korától dolgoztam. A férjem elég sokat dolgozott, amikor kicsik voltak, volt, hogy az esti fürdetésre sem ért haza. Persze ez nem minden nap volt így. Nekem az nagy segítség volt, hogy reggel el tudta vinni a gyerekeket óvodába, iskolába. Én tanár vagyok, mivel nem én vittem őket reggel, ezért kértem, hogy reggelre tegyenek lehetőség szerint órákat, így viszonylag korán végeztem délután, össze tudtam őket gyűjteni, majd vittem a gyerekeket zenére, edzésre, néptáncra stb. Mivel elég jól eljátszottak együtt, tudtam mellettük főzni, illetve szemmel is tudtam őket tartani, mert a konyhából láttam az udvar nagy részét és a nappalit is. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkoztam velük :), de jó volt, hogy azért haladtam a házimunkával is. A takarításba, rendrakásba pedig korán bevontam őket, nyilván a saját szintjükön.
2019. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Az én férjem is oda van reggel 7től este 9ig. 3 gyerekünk van. 7 , 9 évesek, és egy 7 hónapos. Most jutottam el arra a pontra, hogy segítséget kérek, mert a nagyobb munkákat egyedül a pici mellett nem tudom megcsinálni, pesztrám segítségem nincs.

Ma jött először hozzánk bejárónő. Hatalmasat haladtunk, 4 órát volt itt. Nagyon nagy segítség volt. 1000ft/óráért dolgozott. Nem állt meg kis időre sem, hiába kértem.

Szóval én csak ajánlani tudom. Heti 4 ezer ft. Elmegy sokkal haszontalanabb dolgokra.

2019. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Újságot hordok.

4-kor kelek, keltem a picit (2 éves) be a kocsiba, ő alszik tovább. Én megyek, felveszem az újságokat, kiteszem a ládákba, két helyen kézbesítem, és iràny haza. 6.30-ra otthon vagyunk. Kelnek a nagyok (10 és 14 éves), reggelit csinálunk, ennek suliba busszal. Délelőtt főzök valamit, mosás, pakolás, amibe lehet, bevonom a kicsit. 11-re kész. Utána mindketten bebújunk az ágyba aludni. 13-kor kelünk, utána jönnek haza sorban a tesók. Délután apa akkor jön, mikor végzett. Van, hogy 2-re, de gyakoribb az este 6. 7-kor vacsi, fürdés, fekvés.

A hétvége szabad mindenkinek. Szombaton kirándulunk, programozunk, vasárnap délelőtt az egész család takarít, pakol (apa is), ebéd után filmezünk, pihenünk, csak akkor mozdulunk, ha muszáj.

2019. nov. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!