Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekesek (min.3), hogy...

Több gyerekesek (min.3), hogy oldjátok meg a munkát, háztartást, gyereknevelést?

Figyelt kérdés
Főleg, ahol apa a munkaideje miatt nem tud részt venni egyikben sem? Kíváncsi vagyok ki hogy oldja meg, milyenek a hétköznapok?
2019. nov. 8. 11:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

3 van, a legkisebb nyáron töltötte a hármat, szeptembertől ovis, én meg azóta dolgozok.

Teljes munkaidőben tudnak csak alkalmazni. Nekem annyi segítségem van, hogy reggel apuka viszi őket oviba, suliba, de este 11-re ér haza.

Délután én szedem össze őket, amíg világos volt, játszótereztünk, de most már haza jövünk. Itthon nem sok időm van így a 3 gyerek mellett, ahogy sikerül, úgy haladok. Hétvégén szoktam főzni, hétköznap mindenki eszik ahol van, este már csak hideg vacsora, max bundás kenyér, virsli, ilyesmik.

A lakás legtöbbször szalad. Kb hetente 1x tudok mindenhol kitakarítani, nem biztos, hogy egyszerre mindent.

A környezetemben nincs 3 gyerekes aki teljes munkaidőben dolgozna. Nagyon gondolkodok, hogy igénybe veszem a gyet-et.

Kérdező, te hogy oldod meg, mit dolgozol?

2019. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk 3 gyerkőc van, már a legkisebb is iskolát kezdte.

5. éve dolgozom teljes állásba én is.

Apa nálunk is nagyon sokat dolgozik, reggel mondjuk ő viszi a gyerekeket suliba, délután meg én rohangálok velük szakkörre, hittanra, néptáncra stb. Minden napra jut valakinek valami. Este járunk bevásárolni, és amikor apa el tud menni este valamelyik gyerekért, akkor tudok főzni is, de ez kiszámíthatatlan... szóval a kaját rendeléssel oldjuk meg legtöbbször, meg valami gyorsan elkészíthetőt tudunk enni. Hétvégén több időm van főzni, illetve a gyerekekkel átnézni a sulis dolgokat, mosok, vasalok.

Nekem nagy segítség, hogy takarítónőt kerestünk, miután a 3. gyerek megszületett. Egy nyugdíjas néni jár hetente egy délelőtt és megcsinálja a nagytakarítást. Erre már nem lenne időm.

Vasárnap nagyszülőkhöz megyünk délelőtt, ebéd után vasárnap délután próbálunk valami családi életet élni, pihenni kicsit. Vasárnap délután általában apa is szabaddá teszi magát.

2019. nov. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben sem dolgoznak a 3 gyerekesek munkahelyen, főállásban.

Általában az a bevett gyakorlat, ahogy előttem is többen írták, hogy anyuka megy reggel korábban dolgozni (apa intézi a gyerekeket), így a délután anyáé, ő intézi a gyerekeket.

Ha mindenképpen dolgozni kell, úgy tudsz könnyíteni, hogy kiadod a feladatokat Pl. házimunka, kajarendelés stb.

2019. nov. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát nálunk kicsit egyedibb a helyzet. Férjem 3 hetente jár haza. Tehát minden az én dolgom, a háztartás, gyerekek, kocsijavítás bármi más javítás felújítás. Emellett ugye 3 gyerek. Nagyok délután edzésre járnak, meg különóra az egyiknek. Itt nincs jó közlekedés, tehát ha nem akarom, hogy este 8-kor biciklizzen akkor hozom viszem őket. Tehát kb az egész nap egy rohanás, a kicsi aspergeres, őt délben el kell hoznom az oviból minden egyéb ok miatt. Integrálva jár. Emellet van kertünk, állataink, hétvégente valamelyiknek verseny mindig. Ja,spec ételallergia miatt nekem főznöm kell minden nap, mert ezt a suli nem tudja rendesen biztosítani.

Igazából nálunk működik az élet.Én viszek mindent, a férjem a "pénzt termeli", majd mikor itthon van, nyugodt minőségi időt töltünk együtt. Akkor nincs rohanás.

Viszont mióta ovis a kicsi, mindenki azzal jön (inkább ismerőseim, szűk család nem, sőt a férjem kifejezetten nem szeretném mert szerinte dolgozok eleget így is itthon), hogy akkor mész vissza dolgozni ugye?? Mikor mész vissza ...és hasonló kérdések. És akarva akaratlanul bennem kezd előjönni egy haszontalan érzés, hogy biztosan az vagyok, ha nem dolgozok. Ezek az emberek hozták most ki belőlem ezt a kérdést. Előtte nem éreztem magam haszontalannak, hisz pontosan tudom rengeteg a dolog, hisz házfelújításban is vagyunk, azt is én menedzselem+dolgozok is benne, mint egy férfi. Persze ez időszakos.

(Ülni szinte sosem ülök, már kezd egy vágyam lenni, hogy egy filmet megnézzek, szóval ilyen szinten nem...)

De most elbizonytalanodtam, be tudnám -e ezt az egészet sűríteni egy olyan helyzetbe, hogy közben dolgozok én is. Meg tudnám e oldani?? Elítélendő-e , ha nem dolgozok?

2019. nov. 9. 11:27
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha a férjed 3 hetente jár haza, akkor nincs miről beszélni. Ha anyagilag nem vagytok rászorulva, akkor biztos nem mennék vissza. Így hogy egydül viszel mindent egyértlemű a helyzet. Mi a helyzet a nagyszülőkkel? Van segítség?
2019. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom neked, nekünk 1 gyerekünk van, de ha megtehetnénk én sem mennék vissza dolgozni. Nincs bajom a munkával. Soha nem is volt. De én azt mondom hogy ha egy anya megteheti akkor maradjon otthon és lássa el a családot teljes mértékben. Legyen anya.

Azért mondják neked ezeket sztem:

1 Mert nem megszokott, hogy 1 fizetés elég egy családnak és anyuka otthon lehet

2 Sokan lenézik azt aki nem megy vissza dolgozni.

2019. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez leginkább az anyagi részétől függ (mondjuk odáig, hogy tudsz-e nyugdíjra félretenni), másrészt hogy te vágysz-e arra, hogy dolgozz (valakinek a dicsőség, szakmai sikerek, "agytorna" hiányzik, másnak a felnőtt társaság). Ha te így jól érzed magad, kiteljesít az anyaság, jól kijöttök, vagy csak egyszerűen még olyan szakaszban vagytok szerinted, hogy nem tudod hová bepasszírozni a melót, akkor nem kötelező dolgozni csak mert xy is úgy csinálta. Feleúton meg vannak a hibrid megoldások, mint az otthoni vállalkozás vagy részmunkaidő.
2019. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3hetente jár haza, akkor valószinűleg kamionsofőr igaz? És keres kb 6-700ezer ftot. Amellett én nem mennék dolgozni inkább gondolkodnék egy bolt nyitásán.

Ott te osztod be az idődet. Én kfc-s vagyok, jövőre büfét szeretnénk nyitni ahhoz megy ki párom egy hónapra dolgozni.

Nálunk változó a munkaidő 7-15.30, 11-19.30, 14.00-22.30. Ki mikor megy, de rugalmasak. Viszont azért akarunk büfét, hogy saját magunk főnökei legyünk. Tehát, ha sok pénzt keres termelj magadnak pénzt, ne másnak.

2019. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!