Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlen gondola...

Szerintetek felelőtlen gondolat a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves harmadéves egyetemista vagyok, májusban fogok végezni. Van egy párom 5 éve, ő 23 éves és szintén egyetemista. Folyamatban van a közös otthon vásárlása, van félretett pénzünk is mindkettőnknek. Amióta együtt vagyunk kb folyamatosan együtt élünk. Még nem volt eljegyzés meg hasonlók, de tervben van az esküvő is. A kérdésem arra vonatkozna, hogy ilyen feltételek mellett szerintetek felelőtlenség még gyereket vállalni?

Köszi előre is!


2019. nov. 9. 13:46
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem szülj egyszerre kettőt!Úgyis ez a választ várod.Egyébként diplomásokról csak annyit,h.sokan vagytok, de a többség gyárban végzik,nehogy így járj te is...meg a pasid is.
2019. nov. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
75%
Egyidősek vagyunk. Nekünk már ház is van, de egyáltalán nincs tervben gyerek. Szerintem éljétek még ki magatokat. Plusz dolgozzatok legalább 2-3 évet egy munkahelyen, hogy neked is legyen munkatapasztalatod, mert fogják kérni.
2019. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
67%

Túl sok mindent akartok egyszerre! Szerintem előbb csöppenjetek bele a való életbe, mert amit egyetem közben megéltek az nem teljesen az. Minimum 1-2 évet dolgozzatok le , mielőtt babát vállaltok. Mi vállalkozóként dolgozunk mindketten több , mint 10 éve , megvan a ház , teljeskörű anyagi biztonság , autók , minden ami kell és most mertük bevállalni , mert egy gyerek hatalmas felelősség.( Nyilván annak nem aki felelősségteljesen akar gyereket nevelni ) Nem olyan könnyű elhelyezkedni a munkaerő piacon , mint ahogy kecsegtetnek és sokszor az ígért fizetés sem az. Az egy dolog, hogy van félretett pénzetek , de ha elfogy és nincs fix állásod ahonnan elmehetsz szülni , akkor bizony lehet nézelődni. Szerintem felelőtlenség a jelenlegi helyzetben gyereket vállalnotok , de úgyis azt szeretnéd hallani , hogy hajrá csináljátok :)


30/N

2019. nov. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
53 as vagyok , szoval (annak nem aki nem felelősségteljesen akar... )
2019. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
34%

Jelentettelek a lekezelő provokatív stílusod miatt.


Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.

2019. nov. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 Coffelia ***** válasza:
21%

Persze, miért ne szülhetnél? Én 31 évesen szültem, és az első évben szinte semmivel nem költöttünk többre, mint alapból. Az anyatej ingyen van, a vizsgálatok kötelezőek és ingyenesek, egyedül a rota-vírus elleniért fizettünk. A kisruhákból lehet zarát venni csak nem érdemes, a fontos az volt, hogy tiszta legyen, rendes, mosott és vasalt, nem bolyhos, nem foltos. Volt egy csomó új ruhájabis, meg egy csomó örökölt gyönyörűség az unokatesóktól, ahogy gyerekkoromban nekem is. Az első évben egyszer volt beteg, annyit költöttünk gyógyszerre, a gyógyszertári fürdetőt imádtuk, elmagyarázták, hogy lehet könnyen és sokáig használni. Olyan jól passzolt a gyerek bőréhez, hogy krémezni se kellett. Autónk nincs, mert szükségtelen, a belvárosban lakunk, a férjem itt dolgozik.

A lakást béreljük, ez havi 135ezret vesz ki a zsebünkből, nektek még ezzel is több lesz, mert nem kell albit fizetni.

Köszönjük, mindenünk megvan, jó kaja, használható ruha, ésszel élünk, nem pazarlunk.

2019. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a volt osztálytársaid gyerekvállalására talán azért nem érkezett annyi negatív reakció, mert írod is, hogy nem tanultak tovább, tehát gondolom DOLGOZTAK.

Nem tudom, miért nem akarod megérteni, hogy miért fontos gyerekvállalás előtt a munkahely, de megpróbálom elmagyarázni.

A párodnak és neked is: mert nem vállalunk úgy gyereket - ha felelősségteljes, felnőtt emberek vagyunk -, hogy egyik szülőnek sincs fix bevétele, és nem, az ösztöndíj nem az. Félévente ott a lehetőségetek rá, hogy elveszítsétek, vagy csökkenjen az összege. Ha pedig végeztek az egyetemmel, egyikőtök sem kapja tovább. Ez nem olyan bevétel, amire gyerekvállalást lehet alapozni. Ráadásul ha egyikőtöknek sincs munkaviszonya, bevételektől is elestek ezáltal, pl. adókedvezmény, táppénz, fizetett szabadság.

Neked személy szerint: mert sokkal de sokkal egyszerűbb egy meglévő munkahelyre visszamenni dolgozni a babázás végeztével, mint egy 1-2-3 éves mellett új munkahelyet keresni. Gondolj csak arra, hogy amikor egy kisgyerek közösségbe kerül, eleinte rohadt sokat beteg. Ha te éppen akkor kezdesz egy új munkahelyen, még ha jófejek is a munkaadók, próbaidőn leszel, talán az első táppénznél még nem szólnak, de amikor 2 hónap alatt 4 hetet vagy otthon, akkor már valószínűleg megválnak tőled. Amúgy is 22-es csapdája ez a szitu sokaknak, mert amíg nincs munkahely, addig nem veszik be a gyereket a bölcsibe, de amíg nem bölcsis, nem tud az anya elkezdeni dolgozni.

A másik, hogy a diplomás gyed tudtommal még mindig csak 1 évig jár. Az nem túl sok idő. Nem mintha én a megszállottja lennék annak, hogy minimum két évet otthon kell lenni a babával, de azért a többség ennél hamarabb nem szeretne elkezdeni dolgozni. Persze ha a párodnak addigra lesz munkája, ő is elmehet gyed-re, így akár meg is lehet a két év, ha ő vált téged, miután a tiéd lejárt, csak kérdés, hogy az ő fizetésének a 70%-a, plusz a te kezdő béred mennyire lesz elég a megélhetéshez.


Egyébként, csak hogy tiszta legyen, nem, nem a korotok a probléma, hanem az, hogy tényleg egyikőtök sem dolgozik főállásban, és te a fejedbe vetted, hogy ez nem számít. Amúgy én 20 évesen szültem az elsőt, szóval már csak ezért sem gondolom, hogy probléma lenne önmagában az, ha fiatal a pár. Csak mondjuk nekem volt két év munkaviszony a hátam mögött akkor már, munkahelyről mentem szülni.


De amit a kérdésben megfogalmaztál: "A kérdésem arra vonatkozna, hogy ilyen feltételek mellett szerintetek felelőtlenség még gyereket vállalni?" arra a válaszom az, hogy igen, így felelőtlenség. Ha bírtok még várni pár évet, és közben elkezdtek dolgozni, akkor is még fiatalok lesztek, de már nem a létező legnagyobb bizonytalanságba érkezik a baba.

2019. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!