Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Inkább kisebb (1-3 év) vagy...

Inkább kisebb (1-3 év) vagy nagyobb (4-6 év) korkülönbséggel vállalnátok testvért?

Figyelt kérdés

Arra is kiváncsi vagyok akinek már több gyereke van, de arra is aki még csak tervezi de tudja hogy hogy szeretné majd, ha összejön.

Annyi véleményt hallok, persze tudom mindenki ahhoz alkalmazkodik, amit az élet hoz, de mégis. Egyre több ismerősön van 2-3 pici gyerekkel, akik megbánták a kis korkülönbséget és nem ajánlják. Annak idején anyukámnak hárman születtünk 5,5 éven belül, de van “durvább” is. ‘Régen’ és most. Vagy szerintetek ez inkább a szülőn múlik? Mennyi a türelme, vagy milyen habitusu az első baba?

Nekünk 1,5 éves a kisfiunk, korábban úgy terveztem, hogy ennyi idős korában akár már gondolkozhatnank a testvéren, de most úgy érzem abszolút nem állunk rá készen, és tualjdonképpen még vele se mindig bírunk el😅

Az egyik félállásomba már visszamentem dolgozni pár hónapja (igaz nem az a klasszikus minden nap dolgozunk egy heten munka) de úgy érzem ha teljesen visszamegyek a másik helyre is, akkor már annyira magával ragad majd a munka (szellemi és alkotó jellegű) hogy nem akarok majd újra eljönni, legfeljebb jópár év múlva.

Most vagyok 31 éves. Nekem úgy 36 éves koromig férne bele a szülés, mert később félnék a baba egészsege és a komplikációk miatt is.


2019. nov. 15. 11:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kislányom, és most újra lombikozunk. Nem vagyunk már fiatalok; úgyhogy ez alapján kellett döntenünk, a többit meg majd megoldjuk.
2019. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!