Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem vállal gyereket,...

Aki nem vállal gyereket, annak tényleg céltalan, sivár, unalmas, semmit nem érő élete lesz?

Figyelt kérdés

2019. nov. 18. 21:23
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
100%
1Lenanak pedig annyit valaszolnek (illetve korabban is volt valami hasonlo komment), hogy az onismeret koszi de tokeletesen mukodik gyerek nelkul is, max tobb idod jut ra ;) Sot, leginkabb meg a gyerekvallalas elott illene elkezdeni, sztem kevesebb szethullott es tarsas maganyos csalad lenne..
2019. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
95%

Én jól el vagyok gyerek nélkül, egyáltalán nem hiányzik.

Vannak céljaim bőven, felsorolni is hosszú lenne.

Nagyon ritkán unatkozom és egyáltalán nem érzem sivárnak a napjaimat.

Számomra a gyerek vàllalás sok lemondással járna, nem vágyok rá, szeretem az életem így.


Volt olyan rokonom (sajnos már nem él), akinek sosem volt gyereke (tudatosan).

Nagyvilági nő volt, nyugdíjasként is rengeteg barátja, barátnője volt. Nagyon sokat utazott és mindig volt valami programja, mindig hívtak ide-oda. Színház, gálák, szülninapok, esküvők stb.

Egy átlag nyugdíjas szerintem nem él már túl aktív életet, a gyerekeik jó ha havonta rájuk nyitjâk az ajtót.

Nem gyerektől függ, hogy pl milyenek lesznek az öreg éveid.

2019. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
66%

Nem, már miért lenne céltalan?


Érzékeltetem a különbséget.


Én, gyerek nélkül: évi 2 tengerpart, ősszel egy egzotikus desztináció, tavasszal kis gleccsersí. Éttermezés, szerelmeskedés, érdekes eszmecserék, wellnessel, bulik, szabadság, szerelmeskedés, továbbtanulás, karrier stb.


Gyerekkel: pelenka, szoptatás, hánytatás, szaratás, legeltetés, hugyoztatás, szobafogság vagy 3 évig, elhízás, eligénytelenedés, megkeseredés, kiesés a munakerőpiacról, unalmassá válás (csak a babucimabuci lehet téma, ami senkit amúgy nem érdekel, de momzilla ezt nem tudja feldolgozni), elmagányosodás stb.



Na, kinek sivár az élete? Hát nem nekem, az biztos. :)

2019. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon mindenkitől a panaszkodást hallom, hogy mióta gyerek van, egy robot az élete, semmire nincs ideje... KIVÉVE, ha konkrétan rákérdez az ember, akkor hawai, dizsi, napfény az élet a gyerekkel, és az élet értelme :D

Na persze..

Tudjátok, mindenki akkor érzi sivárnak, unalmasnak, értelmetlennek az életét, ha nem tudja azt csinálni, amire vágyott, amit szeretett volna.

Ha gyereket akart, de nem lett - akkor amiatt. De ha pl. vitorlással akarta megkerülni a Földet, és nem jött össze - akkor amiatt.

2019. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Viszont aki gyerek ellen érvel, mindig olyan indokokkal teszi ami kb. az első 5-6 év. Utána a gyerekek értelmesek lesznek, és ha jól neveled sok örömöt adnak. Szóval téves hogy az egész életed rola fog szólni. Néhány év igen, de ennyi.
2019. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%
Oké, akkor gyerek ellen később: szakkörre, foglalkozásra, különórákra hordani, tábor, korrepetálás - nagyobb gyerek, nagyobb igény. Aztán jön a dackorszak, a "gyűlöllek!!!", a duzzogás, az iskolai problémák - akár alkohol, drog, nem kívánt terhesség formájában. És még nem tanult tovább...
2019. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
19%
10- es vagyok. Kedves utolsó ilyen alapon semmit se csinálj életedben: munka ne, mert szar a fönök , kibeszél a kolléga, nem lesz meg az év végi prémium. Házasság ne, mert megcsal az asszony, nagyobb lakas kell, asszony szórja a pénzt stb.... Utazás ne mert szar a szálloda, a kaja, lezuhan a repülő.... Mindennek meg lehet találni a rossz oldalát. Mondjuk a lepontozást se értem, hiszen azzal kezdtem,hogy nem ( lesz sivár céltalan valaki élete gyerek nélkül).
2019. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, 5-6 év az nem 'néhány'. Mondjuk én kétlem, hogy annyi, van az jóval több is. Minnél nagyobb a gyerek, annál nagyobb a probléma, annál több pénzbe kerül, plusz később is teljesen rád van utalva, te vagy érte felelős jogilag, el kell viselned a házadban, alkalmazkodnod kell hozzá 18 évig stb... Na mindegy, szóval a lényeg az, hogy habár neked az 5 év nem tűnik soknak, másnak az rengeteg idő, és nekik a gyerek és a későbbi potenciális pozitívumok nem érnek annyit, hogy 5 évet feláldozzon az életéből, esetleg többször is egymás után. Csak egyszer élünk, az az 5 év nem jön vissza soha.
2019. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
55%

27-es:

"Kedves utolsó ilyen alapon semmit se csinálj életedben"

Munkára rá van KÉNYSZERÍTVE az ember, az nem kívánságműsor, tehát rossz példa.

A házasság már jó példa: nem sok racionális indok van rá, a kapcsolatok elsöprő többségében több a probléma, mint a haszon.

Utazás: ez is jó példa. Aki SZERET utazni, annak öröm. Ezt az illető öNMAGA érzi. De racionális indok az utazásra sincs - csak ellene szóló, így ha felmerül a téma, én ott is a negatív oldalt fogom sorolni.

Nézzünk egy más témát, pl. kertészkedés. Ott már van racionálisan, objektíven jó oldala is (zöldség-gyümölcs), így ott már egyensúlyba kerülhet a pozitív-negatív mérleg.

2019. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
0%

#20-as:

az egészséges ember általában lesz szerelmes és (szexuális) vágyai vannak, aminek -biológia- reprodukció a célja.

Hogy neked más vágyaid vannak az a te dolgod...

2019. nov. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!