Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem vállal gyereket,...

Aki nem vállal gyereket, annak tényleg céltalan, sivár, unalmas, semmit nem érő élete lesz?

Figyelt kérdés

2019. nov. 18. 21:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

Mondom ezt úgy,hogy 2 saját és 2 nevelt gyermekem van.

De nem ők töltötték meg tartalommal,céllal az életemet. Pontosabban nemcsak ők. Általuk egy pluszt kapott az amúgy is tartalmas,korántsem unalmas életem. Èletünk során különböző szerepeink vannak. Először vagyunk gyerekek,aztán nők,férfiak,feleségek,testvérek,barátok,barátnők. Később,ha úgy szeretnénk,anyák,apák. Aztán sorolhatnám még a szerepeket,de szerintem mindenki tudja,mire gondolok.

A lényeg,ha egyik-másik szerep kimarad (jelen esetben az anya-apa),attól még nem lesz kevésbé teljes,boldog élete valakinek.

Szóval nem,nem a gyerek,nemcsak a gyerek teszi az életet teljessé.

2019. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
94%
Aki a gyerektől várja, hogy az élete teljes legyen, és az élete célja is a gyereke és semmi más, az akkora tehertétel egy gyereken, hogy 100%, hogy valamilyen módon rá fogja nyomni a bélyegét a szülő-gyermek kapcsolatra és a gyermek pszichéjére is. Szóval én bízom benne, hogy nem a gyerektől lesz valakinek tartalmas élete, hanem saját magának alakítja úgy, és a gyermekvállalás nem hátráltatja, hanem támogatja ebben.
2019. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
És amikor a gyerek kirepül és akár elköltözik a világ másik végére, akkor öngyilkos lesz az ilyen ember vagy mi?
2019. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
31%

Nem. De én hiszem, érzem, hogy a gyereked hatására válhatsz sokkal jobb emberré, olyan emberré, akit gyerekként magad körül szerettél volna tudni, látni.

Gyerekek előtt nagyon boldog voltam, sikeres, iszonyat jól kerestem, utazgattam, jó, érdekes, építő párkapcsolataim voltak, aztán megismerkedtem a férjemmel, és mindez még szebb, teljesebb lett.

Majd gyerekeket vállaltunk. Mióta Ők megvannak, azt érzem, előttük nem is szerettem igazán, nem tudtam, mi az igazi szeretet, gondoskodás, amikor tényleg tűzbe mennél valakiért (pedig imádom a férjem, de Ő nincs rám utalva, felnőtt szuverén személyiség).

Aki megengedi magának (és persze nyitott minderre), annak a gyerekvállás hihetetlen önismeretet jelent, elindulhatsz egy nagyon hosszú, baromi nehéz úton, amelyre magadtól, önmagadért nem biztos, hogy ráléptél volna. De azért a kisemberért megteszed, mert hirtelen élesen kezded látni a hiányosságaidat, amelyek addig rejtve maradtak előtted, mert azt hitted, tiéd a világ, meghódítod a legmagasabb csúcsokat. Azokat meghódíthatod kellő elhivatottsággal, energiával, pénzzel, de egy kisembert felelősséggel csak akkor tudsz nevelni, ha Te magad is jobbá válsz.

A gyermek jobbá tesz, ha engeded (és milyen szomorú, hogy sokan ezt nem veszik észre). A legnagyobb ajándék az, ha szülővé válsz, mert ezzel a legfelelősségteljesebb feladatba kezdesz, ami csak létezik: egy kisembert keltesz életre.

Emellett imádom a munkám, ami nem gyerekekkel kapcsolatos, de gyerekek nelkül határozottan üres, sivár lenne az életem.

2019. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
98%

Nem, szerintem ez maximum csak azokra lehet igaz, akik amúgy vágytak volna gyerekre, de egyéb okokból nem vállaltak (nem lett párkapcsolatuk, meddőség, kifutotttak az időből stb stb) ÉS számukra a szülőség lett volna a kiteljesedés.

Azon emberek, akik tudatosan nem vállalnak és/vagy olyan életük van, amiben megtalálták a számításaikat gyerek nélkül is, nem lesz sivár, céltalan vagy unalmas.

És nagyon sok olyan szülőt ismerek, akinek így is semmit érő az élete és mindenki azzal járt volna jobban, ha nem szaporodik.

2019. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Céltalan, sivár, unalmas semmit érő élete lehet gyerek mellett is az embernek....
2019. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 1Léna ***** válasza:
17%

Az életed napjait sok mindennel eltöltheted, kínálat van bőségesen. Ha ügyesen válogatsz nem lesz sivár, vagy unalmas, csak kimarad belőle egy, kettő vagy több csoda.

Mert számomra már az is csoda, hogy hogyan talál rá a hímivarsejt a petesejtre? Miért pont az a hímivarsejt, lesz a nyerő? És ebből a két sejtből hogyan lesz egy egyedi, megismételhetetlen gyermek, aki annyi örömöt és sok új csodát hoz nap mint nap az ember életébe. Egy gyermek felnevelése, sok új dologra tanít bennünket, tehát a személyiségünk tovább fejlődik, általuk. Saját tapasztalatból mondom, tanulhatunk a gyermekeinktől új dolgokat, mert ők más személyiségek, és másképpen reagálnak az élethelyzetekre. Szóval, ne hagyd ki ezt a kalandot!

Még valami. Amíg fiatal, vagy fiatalos vagy addig nem jelent gondot hogy nincs gyereked. El tudsz menni, ki tudsz mozdulni, vagy tudsz vendégeket fogadni. Vedd azonban figyelembe, hogy a tudomány fejlődése miatt az életkor kitolódott, és az ember a nehézségeiben leginkább a rokonaira tud támaszkodni. A korosztályán belüli társak változó sorrendben elfogynak, így a következő generáció az akikre támaszkodhatunk.

2019. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%
Aki ilyen indokkal vállal gyereket, annak mókuskerék lesz a család is. Nem szabad a magunk boldogságát a gyerek nyakába varrni, mert mi lesz, ha mégsem leszünk boldogok? A gyerek érezni fogja a ki nem mondott elégedetlenséget.
2019. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
11%

Aki vállal gyereket, az a gyerekvállalás előtt élhet olyan életet, mint aki nem vállal, és részben utána is.


Aki nem vállal gyereket az viszont soha nem tudja megtapasztalni milyen érzés ha van(nak) gyerek(ek)- Szórakozás az nem tud lenni a gyerekvállalás helyettesítője, viszont gyerekkel (vagy többel is) lehet szórakozni, EGYÜTT is.


Tök más: az ember ebből a szempontból ugyanúgy van megcsinálva mint az állatok, hogy a reprodukció az élete értelme.

2019. nov. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
100%
A 19-es kommentelonek: tudod vannak, akik nem is akarjak megtapasztalni, milyen az elet gyerekkel, mert pontosan tudjak, hogy nekik az nem lenne jo, nem vagynak ra, egyaltalan nem akarjak es nem is valo nekik. Es nem azert, mert 0-24 szorakoznak (ahogy en sem teszem 33 evesen, pedig jo lenne :D ). Azt meg, hogy szerinted az egyetlen celja az embereknek a szaporodas, maximum a sajat nevedben mondd, mert halistennek rengeteg embernek NEM ez az elete celja. Pontosan ettol a hozzaallastol es lenezestol szenvednek rengetegen a gyerekmentesek kozott es erzik magukat kellemetlenul, ha a tema szobajon egy tarsasagban. Tobb toleranciat es kevesebb itelkezest ;)
2019. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!