Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját felelősségre bármikor...

Saját felelősségre bármikor hazamehet egy terhes nő a kórházból? Vagy ez várandós nőkre nem vonatkozik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval ha kórházban akarnak tartani valakit, akinek mondjuk otthon van már egy gyereke és most várandós, az orvos úgy ítéli meg, hogy kórházban kell legyen, az saját felelősségre hazamehet, vagy mivel terhes, ezt nem teheti meg?
2019. nov. 22. 21:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%
Attól függ. Mi az oka, hogy befektettek?
2019. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

De haza


Sajnos 2 ismerősöm is megtette.


Egyikük azt gondolta csak "javaslat" a kórház


Ikrei körül ennek a tévedésnek okán az egyik 2 nap múlva meghalt, ( nem értek be a kórházba, pedig 15 perc csak)


Másik esetben pedig javasolták az indítást..de a saját dokit meg akarta várni, akkor pedig a befekvést a folyamatos monitorozáshoz ( nst)

Hazament, másnapra a köldökzsinór elzáróditt, a babára volt tekeredve)



Úgyh az orvos, főleg, ha tudja, hogy van(nak) otthon gyerekek, csak nyomos indokkal .


Nekem is 11 hónapos volt a nagy, amikor bevéreztem.


Ügyeletes mondta, hogy ha nem lenne a gyerek bennfogna, mert lehet kezdődő vetélés.

Kímeljem magam, ha folytatódik vagy rosszabb lezs, vagy csak görcsölök, akkor azonnal menjünk be.

Tehát mindenáron nem tartott benn.


/ 27 hetes a pocakban azóta/

2019. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

*nyomós indokkal fog benn..


Lemaradt

2019. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Hazamehet, nem tarthatják bent.


Én 14 hetesen éltem a lehetőséggel. Semmit nem csináltak bent, elmondták, hogy csak várunk, hogy eldőljön lesz-e vetélés vagy sem, semmi értelme nem volt a bent fekvésnek. Saját orvosom egyet értett velem, már megírta a zárómat is, de a főorvos nem akart hazaengedni, így saját felelősségre hazamentem.

Más miatt 26 hetesen be kellett feküdnöm. Mivel akkor szükséges volt az orvosom szerint is és volt értelme is, így bementem es a szülésig maradtam is pár hónapot.

Ez alatt láttam mindent. Szivárgó magzatvizzel hazamenő 30 hetes kismamát, akinek könyörögtek, hohy maradjon, aznap este vissza is került, megszült. 39 hetesen rossz nst-t produkáló kismamát, akinél meg akarták indítani a szülést. Szintén hazament. Másfél hét múlva jött legközelebb, mekoniumos magzatvize elfolyt otthon előtte nap. Sürgősségi császár, gyerek oxigénhiányt szenvedett, szepszis, agykárosodás, vesekárosodás lett a vége. Magas vérnyomással hazamenő kismamát, mert csak a kórház miatt magas neki. 2 nap múlva sürgősségi császár hellp miatt, anyuka intenzívre került.

2019. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
Akármilyen nehéz, én maradnék a kórházban. Azért mert a nagyot ellátja más, de a pocakomban még teljesen rám van szorulva az a kis élet. Fájdalmas, most készülök a szülésre a tesóval. Félek, mi lesz itthon, de tudom, hogy felelős döntés a kórházban maradnom indokolt esetben.
2019. nov. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Saját felelősségre hazamehet. Egyedül a pszichiatrian lehet akarata ellen benttartani a beteget, akkor is csak indokolt esetben, ha a beteg veszelyes saját magára vagy másra nézve. Ekkor is 24órán belul felulvizsgálja a biróság, hogy tényleg benttartható e a beteg továbbra is akarata ellenére.


Szóval, igen, ha aláóirod, hogy saját felelősségre, akkor bármikor hazamehetsz. De nyilván nem ajánlott, a lehetséges kovetkezményeket már egy anyuka felsorolta.


Az orvost pedig biztosan nem hatja meg, hogy gyereked van otthon, ha o ugy látja hogy bent kell maradni, mindenképp csak saját felelősséget aláirva enged haza. Ellenkező esetben, ha valami bajod történne - és nincs papiron hogy te dontottél úgy hogy hazamész - ha bepereled az orvost simán neki lesz problémája belole, hogy miert nem marasztalt bent. Az hogy "de hát ti megegyeztetek, hogy hazamész a másik gyerkoc miatt" már a biroságot nem fogja erdekelni, ha nincs papiron. Szóval az orvos helyében nem is tennék mást, mint hogy aláiratnám veled, hogy tájekoztatva voltál, miert kell bentmaradni es mi torténhet ha nem maradsz bent, ennek ellenére haza szeretnél menni.

2019. nov. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

35 hetesen szeretnék menni, a család költözik :(


Minden érték jó, egyedül a méhszáj lelet miatt vagyok itt. Szívhang, UH, vérnyomás minden tökéletes.

35 hetesen már nem látok akkora problémát, de nem fognak kiengedni :(

2019. nov. 23. 04:07
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

A költözés még egy nem állapotos nőt is megvisel, nemhogy egy 35 hetest. Méhszáj problémával pláne.

Vagy mégis hogyan oldanád meg a pihenést, ágynyugalmat egy költözés alatt? Minden lesz ott, csak nyugalom nem...

Én nem kockáztatnék.

2019. nov. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Addigra lezárul a költözés,szóval nem folyamatban lesz.

Itt nem tudok pihenni, kényelmetlen az ágy, megehetetlen az étel és sírógörcsöt kapok, ha az üvöltő gyerekre gondolok.


Na meg akkor már nem látok olyan sok kockázatot. Ha megindulna a kórházban a szülés ott sem állítanák már meg ennyi idősen.


Hülye nem vagyok, ameddig szükséges szedem a gyógyszert, és fekszem.

Én már eddig sem kínoztam volna magamat kórházban.


Mást ezzel a kórképpel hazaengednek. :(

2019. nov. 23. 04:51
 10/28 A kérdező kommentje:
Ráadásul én ott szeretnék szülni, ahova költözünk, nem itt.
2019. nov. 23. 04:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!