Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját felelősségre bármikor...

Saját felelősségre bármikor hazamehet egy terhes nő a kórházból? Vagy ez várandós nőkre nem vonatkozik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval ha kórházban akarnak tartani valakit, akinek mondjuk otthon van már egy gyereke és most várandós, az orvos úgy ítéli meg, hogy kórházban kell legyen, az saját felelősségre hazamehet, vagy mivel terhes, ezt nem teheti meg?
2019. nov. 22. 21:48
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Bocs, de ezt a rosszindulatot nem értem. Mint mondtam, ha bárki úgy ítéli meg, hogy gond van vagy lehet, akkor eszem ágában sincs elmenni. És volt olyan orvos, aki azt mondta, hogy ezzel otthon is lehetnék.


Egyébként nem vizsgálnak, néha egy vérnyomás, meg hetente 1 NST.


És nekem senki ne mondja, hogy nem sírna, ha a 6 éves kisfia azon zokogna, hogy sosem lát újra :(

2019. nov. 23. 07:59
 22/28 A kérdező kommentje:

Az meg megint más téma, hogy nem ítélkezést kértem, csak nem voltam tisztában, hogy mit hogy lehet.


Nem otthonszülés parti orvosellenes ember vagyok, csak 34 hetes terhes és komolyan aggódó anya.

3 hét múlva egyébként kiengednek, a 37. héten. Csak én jövő héten szeretnék elmenni, amennyiben ez nem okoz problémát.


Nem hiszem, hogy ezzel olyan borzalmas dolgot mondtam.

2019. nov. 23. 08:08
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

En nem foglak győzködni, hogy maradj, de azt se fogom mondani, hogy menj. Ezer dologtól függhet ez is. Van pl olyan magzati pozíció, ami önmagában is kórházi megfigyelést igényel az utolsó hetekben.

Amit írtam hellp példa. Amikor bent feküdt, akkor még nem volt vizeletben fehérje, akkor csak vizesedett a kismama és próbálták beállítani a vérnyomását. Hellp másfél nap alatt simán kialakul, de te mindent mindenkinél jobban tudsz.


Azt még megteheted esetleg,hogy onnan saját felelősségre távozol és a kiszemelt kórházban pedig jelentkezel, és ott eldöntik, hogy bent kell-e maradnod.

A gyerkőc előtt pedig légy erős, ne érezze rajtad a feszültséget. Én egy 4,5 évest hagytam itthon hónapokra, de nem volt sírás stb. Jöttek minden nap, akkor órákat játszottunk bent, tudta, hogy jó helyen vagyok. Amikor aggódott értünk, akkor beszélhetett a doktor bácsival, hogy megnyugtassa minden rendben van. A gyerek érdekben fontos lenne, hogy te tartsd magad, sokkal könnyebben megbirkózna a helyzettel, ha te nem a saját önsajnálatoddal lennél elfoglalva. Ha egy mosolygós, vidám anyukát látogathatna, akkor ő sem sírna annyit. 6 éves, már sok mindent megért.

2019. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Itt nem nagyon szabad gyerekeknek tartózkodni, ami érthető is. Néha megengedik, de nem sűrűn.


A gyerek előtt sosem mutatom, ő zokog és attól fél miatta van ez, fogalmam sincs ezt honnan szedte :(


Hazudni nem fogok senkinek, ha elmegyek megmondom hogy másik kórházba megyek.

Megkeresem azt az orvost, aki már korábban el akart engedni. Azt hiszem ez lesz a legjobb megoldás.

2019. nov. 23. 08:54
 25/28 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem beszélitek meg a hatévessel, hogy mi történik? Már majdnem iskolás. Nem patyolgatni kell, mert jajj sír, meg miatta veszélyeztetni a kicsit. Hanem a saját szintjén elmagyarázni neki mindent. Az apa pedig ugyanolyan teljes értékű szülő, mint az anya.
2019. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem a 35. héten fogtak bent más miatt, 2 hétig ijesztgettek, hogy mindjárt megszülesztenek, mert életveszély, életveszély... (én meg persze folyton bőgtem, hogy milyen selejtes vagyok), majd egyik hétvégén meglepetésemre az orrom alá dugtak egy papírt, hogy hétvégére inkább menjek haza saját felelősségre, de jöjjek be esténként NST-re (ami szintén folyton elromlott:)) Emlékszem, ott álltam és vagy 30-szor elrebegtem, hogy "de biztos, jó ötlet?" "Persze-persze, úgyse csinálunk itt semmit magával hétvégén." Hazamentem, aludtam végre egy jót, aztán újra befeküdtem még egy hétre, aztán kikapták császárral, hogy "már nem tartogatnak tovább, ugye nem baj". (Aztán kiderült, hogy gyógyszert is kaphattam voltam a sima megfigyelés helyett, a műtét után meg visszakerültem másfajta szövődménnyel. A második gyerekkel másik orvost és kórházat választottam.)
2019. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek hazaengedtek :)
2019. nov. 23. 10:22
 28/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Hátha van még itt valaki.

Lassan 3hete bekerültem enyhe Göcsel a kórházba a méhnyak értékem C2000. Minden hétvége fele megigerik H haza engednek.

Na most is úgy volt. Kertek labort,vizelet mintát és vizsgálat is volt. A méhnyak nem változott és minden értékem negatív volt. Hozzá teszem már a második naptól fogva semmi fájdalmam nincs. Csak gyógyszert szedek és fexem.

Persze most is megígérték hogy haza megértek,de mily meglepő megint azt mondták H megfigyelnek. Ez megy 3hete.

2021. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!