Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját felelősségre bármikor...

Saját felelősségre bármikor hazamehet egy terhes nő a kórházból? Vagy ez várandós nőkre nem vonatkozik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval ha kórházban akarnak tartani valakit, akinek mondjuk otthon van már egy gyereke és most várandós, az orvos úgy ítéli meg, hogy kórházban kell legyen, az saját felelősségre hazamehet, vagy mivel terhes, ezt nem teheti meg?
2019. nov. 22. 21:48
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Na meg visszatérve: a rossz NST-s idióta, legalább másnap kontrollt kellett volna csinálni.


A Hellp pedig nem sima magas vérnyomás és nem egy kis magas vérnyomás. Ezt észre kellett vegyék. Sima magas vernyomassal nem indokolt kórházban feküdni.

A szivárgó magzatvizes az meg nem normális, ha így elment haza.


Nálam ilyen gondok nem állnak fenn.

2019. nov. 23. 05:03
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

Ha most azt várod, hogy azt mondjuk, nem lesz semmi bajod, sem neked, sem a babának, nem hiszem, hogy ezt bárki ki meri mondani.

De ha menni akarsz, akaratod ellenére nem tarthatnak bent. Ha kijelentés, hogy saját felelősségre hazamész, akkor haza kell engedniük. Elmondják az esetleges kockázatokat, aláírod, hogy meghallgattad, tudomásul veszed, és ha mégis történne valami, akkor azt a kórházon nem kérheted számon, hanem az a te felelősségre lesz. És ennyi.

2019. nov. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Dehogy azt várom.

Tudom hogy semmi baj nem lesz eddig sem volt. Csak én azt hittem itt tarthatnak, akaratom ellenére.

Ha tényleg baj lenne, vagy veszélyben lenne a babám maradék, de szó sincs ilyesmiről. Így ezt nem látom indokoltnak.


Viszont így már megkaptam a választ, köszönöm szépen mindenkinek!

2019. nov. 23. 06:46
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

2. Vagyok


Én nem támogatlak.

Helyedben max egy hazalátogatást engedelyeztetnék


Mennyire van a kórház onnan?


Kérheted, hogy a körzetesbe átjelentkezel



Nem tarthatnak benn, de a peldáim mutatják, hogy sosem lehet tud i.


Ezek csak utóbb iazolódtak..

39 hetesen..motog a baba, jol vagy..

Nst csak ellentmondásos, de epp egy inkopmpetensnek tűnő, nem szimpatikus orvos pattogva mondja, és nem tájékoztat

Felhívod a dokidat, aki jön haza

"Mi baj lehet 1,5 nap alatt elgo dolással."



35 hetesen nem tartanak vissza, de otthoni körülmények közt nagyon korsi indulás


Rossz méhszájértekkel valószínűleg hamarbb is tágulsz.


Én nem javaslom, mert nem szeretnem, ha az én lelkeemn száradna bármi is.

Megbeszélnem az orvossaal, esetleg 2 éjjelre hazamennék.. ha azt engedik..

2019. nov. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Az ottani kórháztól 2 percre lakom.


Eddig ilyen kórképpel mindenkit hazaengedtek 36 hetesen. Most kitalálták a 37et. Sőt van, akit így is hazaengednek.


Ez az átszállítás nem rossz ötlet, nem is tudtam, hogy ilyet kérhetek.

2019. nov. 23. 06:57
 16/28 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm neked is a választ :) főleg ezt az átszállításost, sosem hallottam erről az opcióról, de ez így működhet.
2019. nov. 23. 07:06
 17/28 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos nem. De épeszű nőnek fontos a magzata is. A már meglévő gyerekre nyilván vigyáz valaki. Őt el tudja látni más is, a benned lévő magzatert egyedül te tudsz felelősségét vállalni.

Szuper, hogy 2 percre laksz a kórháztól. 2 perc oxigénhianyosan már nem olyan szuper. De te tudod. Ha nem lényeg, hogy a magzatodért mindent meg tudjanak tenni probléma eseten, akkor menj haza nyugodtan.

2019. nov. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Miféle oxigénhiany?


Nálam semmi probléma nincs azon kívül, hogy 1 ujjnyira kinyílt 2 hónapja a méhszáj. Aminek az állapota azóta sem romlott.


Az egyik orvos azt mondta, hogy hazaenged, semmi baj nincs, a másik meg azt, hogy nem.



Ne haragudj, de ezen az elven minden terhes nőnek kórházban a helye.

2019. nov. 23. 07:21
 19/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem, nem mindbe terhes nőnek. Ha kinyílt a méhszáj, akkor kb bármikor megindulhat a szülés. Ha peched van és előreesik a köldökzsinór, akkor bizony ott lesz az a 2 perc oxigénhiány. Amúgy nyilvánvalóan csak egy példa volt. Értelmes ember ezgg fel tudta volna fogni. Mondjuk az, a ki orvosi javaslat ellenére terhesen el akarja hagyni a kórházat mert "sírógörcsöt kapok, ha az üvöltő gyerekre gondolok.", arról ezt már nem tételezem fel. Hajra. Menj haza.
2019. nov. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%
Ne viccelj, felnőtt ember vagy. Te döntesz. Akkor mész haza, amikor akarsz. Nem börtönben vagy.
2019. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!