Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, hogy mindenki egyből...

Tudom, hogy mindenki egyből le fog szólni, d e komolyan soha nem veritek el a gyereketeket nevelési okokból?

Figyelt kérdés

Ja, persze, ez ma már nem divat, tudom, de szerintem van pár helyzet, amikor igenis helyre kell rakni a gyereket,mert különben kezelhetetlen lesz.

És nem arról beszélek, hogy dühből ráverni, hanem mikor többszöri elmagyarázásra és felszólításra nem úgy csinál valamit, akkor megmondani neki, hogy jó, ezért ki fogsz kapni, ha még egyszer csinálod, és ha újra megteszi, akkor ráütni a fenekére.

Minket így neveltek még a szüleink, teljesen egészségesek vagyunk, és konfliktus helyzetekben sem reagálunk agresszívan, bár sokan azt mondják ennek a nevelésnek ez a következménye.Viszont nem egy gyerekkel találkoztam, akik soha nem kaptak és kezelhetetlenek!Meg itt is egy csomószor olvasom, hogy mit csináljak 2 éves gyerekemmel, nem bírok vele, sírba visz?Egy gyerek???az durva szerintem....mi négyen voltunk eléggé picik, és anyukámék akárhova el tudtak velünk menni, olyan nem volt, hogy szana-szét rohangáltunk volna...

arról nem is beszélve, hogy ha mondjuk öcsém nem kapott volna a verekedésért, mondván, hogy visszaadom kicsit, lássa hogy nekem fáj, és akkor biztos nem csinálja, akkor anyum most nézne, és nem igazán tudná már neki visszaadni, hiszen 2szer akkora lett az öcsém mint ő...ja és persze mondhatjátok, hogy most már ha nagy akkor érett és megért hogy ne okozzon fájdalmat, de azért egy tinédzsert nem éppen a józan esze vezérli mindig....

kicsit hosszú lettem, és várom a kioktató kommenteket:)


2010. júl. 19. 10:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdező sem arra gondolt (és én sem) hogy állandóan minden kis dologért megveri a gyerekét, gyerekeit. Azt viszont nem akarom elhinni hogy egy 3-4 éves gyerek aki tényleg csak akkor kapott a fenekére, vagy a kezére amikor ténylegesen megérdemelte az elhúzná a fejét ha meg akarják simogatni. Főleg azért mert soha nem ütném meg a gyerekem fejét. Az amiről már te írsz biztos nem 1-2 kikapásból adódik.

Egyébként én mondtam az óvónőknek, hogy ha ténylegesen megérdemli rá lehet csapni a fenekére. Én megbízok az óvónőkben és az ítélő képességükben.

Itt látszik hogy nem vagyunk egyformák és milyen ronda lenne a világ ha csak egyforma emberek rohangálnának.

2010. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
nekem is van óvodai tapasztalatom, én is ott végeztem, nem rég...soha nem engedném meg, hogy az óvónő megverje a gyerekem, én sem verném meg már gyerekét.A óvodában más eszközöket kell alkalmazni szerintem.De mondom nem olyan verésről beszélek, hogy utána a gyerek összerezzen bizonyos mozdulatoktól, hanem csak olyan fenékre verésre amiből tudja hol a helye.
2010. júl. 20. 13:36
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos a verés néha, én is kapok elég gyakran, elég keményen szijjal meg pálcával, de mindíg megérdemlem, és nem vagyok lelkileg beteg.

13 éves F

2010. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!