Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem irigyelitek a gazdag...

Ti nem irigyelitek a gazdag szülőket?

Figyelt kérdés
Látom a játszótéren is a sok csinos anyukát, a gyerekeik is csinosak, mindenből szép és jó, én meg mint egy csöves úgy érzem magam mellettük. Hogy küzdjem ezt le?
2019. nov. 28. 10:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%

Én nagyon adok a kinézetre, rengeteget segít, első benyomás mindenkinek pozitív rólunk(visszafogott, nem márkajelzések, de egymáshoz passzoló ruhák, előnyös frizura, ápoltság, minőségi anyag(pamut, bőr).


Összebarátkoztunk egy elhanyagoltabbnak de aranyosnak tűnő anyukával, aki arról panaszkodott, hogy a lányának még fehér pólót is vennie kell egy alkalom miatt, és ez milyen drága a h&mben. Valami elképesztő új palotaszerű házban laknak, úgy éreztem mit keresek én itt...


Hitelre vették, most költöztek, nem mertem áthívni hozzánk, ahol a vezetékek régiek, nem akartuk kicserélni, ezért a tapétára festettünk, ami itt ott felpúposodott és nagyon olcsó/rendezetlen hatást kelt, mindenhol ezeréves parketta, ami itt ott hézagos, 20 éves padlólap..


Másik ismerős kb hajléktalannak néz ki, 10 centi lenőtt haj, durva elhízás, pepcoból és használtruhából ízléstelenül öltözik a gyereke, kb mélyszegénynek gondolnád őket(utcára rottyos melegítő, kopott kínai cipő)de 30 millás házat építenek nulla hitellel


Megint másik anyuka meséli mikor melyik országba utaznak, szép a megjelenésük, panel albiznak, a panelben régi laminált parketta és 20 éves bútorok.


Sokan sokfélék vagyunk, mind szégyellünk valamit. Én mindent megadok a gyereknek, ezalatt pedig nem egy nagy házat értek, hanem rendes ruhákat, tiszta, esztétikus környezetet. Ha választanom kell, én nem a falat újítom fel, hanem abból élményt szerzek neki, ruhákat.. Más is mindent megad, ők a házat tartják fontosnak, megint más meg a biozöldséget, vagy a környezetének védelmét, mint hosszútávú értéket.


Irigyelni azért nem szoktam, mert akinek több van, az le is mond valamiről, ami nekem megvan. A házzal lemondanak a ruhákról, gazdag apukával az együtttöltött időről, arról nem is beszélve, hogy sokaknak pocsék a házassága.


Ismerőst csalta a pasi, most is kifelé flörtöl apuka, káromkodnak és verekednek, de apuka 900at visz haza havonta, játékot épít a gyereknek az udvarra, heti 7 nap 10 órát dolgozik és helyes pasi, tanult. Nem kellene az életük.


Gondolj a valamit valamiért elvre, rá fogsz jönni a tiéd miben jobb, ők azt feladták. Te feladnád a szeretetteljes légkört, a minőségi időt, az akármit a pénzért vagy az alakért?

2019. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%
Hát jó lenne ha a mi játszónkra Chanel cipős anyukák járnának. Ide szuper bioanyuk járnak, akik mindenbe belekotyognak és ha nem szoptatod a gyereket 2 éves koráig, nem hurcikendőzöd, nem posipelusozol, nem komposztálsz a 4. emeleten, nem csak fa játékokat veszel, ne adja Isten nem csak sheavajjal kened a gyereket, akkor te vagy a caranya és úristen mi lesz a gyerekből.
2019. nov. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%
Irigyelni nem,, de kellemetlenül bizony tudom magam érezni. kisfiam legjobb barátja az oviban, gazdag. Cuki ügyvéd anyukával, önkormányzati képviselő apukával. Hát nem örülök ennek. Nekünk is megvan mindenünk, de a fontossági sorrend másabb, mint máshoz. Itt is bejön a havi 700 , mégis 16 éves autóval járok, régi parasztházban lakunk. Teljesen más kategória, mint a kis barát szülei. Lidl-ben vett faremrjaim vannak, Téli kabátom még nincs is. Igényesek vagyunk, tiszták, ápoltak (kivéve a kocsi beljese , mert az szégyen :) ) 3 gyerek van. De nem hívnám át hozzánk őket. Megtudnám venni a kaviárt, isteni francia pezsgővel (csak egy példa), de nagyon egyszerűen, szerényesen élünk, ezt viszont lehet rosszul élném meg :(
2019. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%

Én azóta nem irigykedem senkire mióta a sógornőm, akinek látszólag tökéletes élete volt (csinos volt, szép gyerekek, jó munkahely, szép ház, jóképű férj, rengeteg barát) 40 évesen minden előzmény nélkül öngyilkos lett.

Akkor rájöttem, hogy senki élete nem olyan, amilyennek a külvilág felé mutatjuk.

2019. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem, te azert vagy lepontozva mert előadod a szegényt :D Nyilván vannak nálatok sokkal jobban élők, de azért ne játszd az agyad pls...
2019. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
46%
Szépen és divatosan öltözünk, igényes a megjelenése az egész családnak mert figyelünk erre. A gyereknek mindenből a legszebbet legmárkásabbat vesszük. Csinos vagyok mert 3 naponta megmosom a hajamat és sminkes lévén 10 perc alatt magazinsminket dobok fel, itthon géllakkozom ezért a körmeim is mindig ápoltak. A férjem pofátlanul jóképű és mindig elegáns de van kb egy hétre elég ruhája a minimalista ruhatárában amik mind jó minőségűek és nem hajlandó többet venni. Nem lépünk az utcára “csöves” kinézettel. Nem vagyunk gazdagok, teljesen átlagos fizetésekből élünk. Lehet irigykedni meg lehet tenni, rengeteg ruhát turiból is ki lehet fogni, egy minimál smink legalább a karikák eltüntetésére nem nagy kunszt. Mellesleg mi is rohadt gazdagnak tűnhetünk ha valaki nem ismer minket de a több százezres divatos babakocsink outletből van, a szintén százezres fajtának kinéző kutyánkat menhelyről fogadtuk örökbe, rengeteg ruhát veszünk leárazáson és turiba is megyünk néha napján, autónk jelenleg nincs, a számlákkal van, hogy mi is küszködünk, most fejeztünk be pont egy hiteltörlesztést, a frissen manikűrözött körmeimért nem fizetek senkinek és még sorolhatnám. Nem minden arany ami fénylik.
2019. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
73%

4-es, azért vagy lepontozva, mert havi 600 ezerre, egy gyerekkel, úgy adod elő, mintha kb szegény lennél. És nem, nem az irigység szól belőlem, nekünk is kb 600-650 a bevétel, két gyerekkel. De nonszensz, hogy ez szegénynek számítana. Kicsit nézzél körül, az átlagnál jóval magasabb színvonalon élsz. Nem azt mondom, hogy milliomosok vagyunk ennyi pénzből, mert nem, de baromi kényelmesen lehet belőle élni, még a havi ~80 ezres hitel mellett is.

A kérdező szerintem nem erre a szintre gondolt, amikor azt írta, hogy csövesnek érzi magát :(

2019. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%

Figyi, kérdező! Ezeknek a csinos anyukáknak is biztos megvan a bajuk. Lehet nagyobb is mint neked. Tudom, pénzzel sok mindent meg lehet oldani, de nem minden. Mi van ha kifogott valami félbolond palit, akivel minden baj van? Nem biztos, hogy neki jobb.

A játszótéri csinosságról meg megvan a véleményem. Aki nem a munka miatt csini a játszón, hanem oda keni ki magát, annál szerintem nincs minden rendben. Ők próbálnak kompenzálni valamit. Mondom ezt úgy, hogy szeretek sminkelni és öltözködni, de nem érzem azt, hogy a játszótér az a hely ahová ki kell pattintanom magam. 😀 és én úgy gondolom, hogy a gyereket sem kell oda kiöltöztetni. Sokat elmond valakiről, hogy egy játszós ruha alapján ítél el valakit...

2019. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem irigylem,örülök hogy egészséges vagyok,ismerösöm millionos és nem tud a pénzével mit kezdeni mert lassan felemészti a rák. Hiába,senki nem visz magával semmit. Irigykedés helyett inkább gondolj erre.
2019. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
47%

Nem adtam elő, hogy szegények vagyunk, de ez még távol áll a gazdagságtól.

Nekünk is lejön ebből kapásból a -90e hiteltörelsztő a házra.

És persze, nem élünk rosszul, de gazdagok se vagyunk, legalábbis nekem nem ez a fogalmam a gazdagságról, mert bizony van nekem is olyan hónap, mint pl a mostani, hogy számolgatom a pénzt, mert a szokásos kiadások mellé -50e levont a biztosító az éves lakásbiztosításra, -50e a szüleimnek a 30. házassági évfordulós ajándékára, és máris ott vagyok, hogy ebben a hónapban én is jobban számolgatom a pénzt, mert +100e kiadást a szokásos mellé megérzünk és fele annyit se tudtam félretenni most, mint máskor. Aki gazdag, annak egy pár ilyen alkalmi kiadás szerintem nem jelent gondot.

Ezzel arra akartam kilyukadni amit írtam, mint a 16-os, hogy az hogy van valakinek jó ruhái, meg jó babakocsija nem feltétlenül jelenti, hogy hú de gazdagok.

Persze, van akihez képest én az vagyok az ilyen ruháimmal meg azzal, hogy elmegyünk egy évben 5-6* is nyaralni/wellnesselni, mert ilyenekre össze szoktam gyűjteni (igaz mellette egyikőnk sem cigizik, nem kávézik, semmi ilyet) de kérdező, hidd el, pl én is ugyanúgy vagyok akihez képest én is csórinak érzem magam.. Mindig van feljebb, ezért kár magad hasonlítgatni máshoz.

Nekem is van olyan barátnőm, akinek a férjének hatalmas biztonságtechnikai cége van, nekünk is tök szép modern házunk van, de az övékhez képest rendesen cikinek éreztem a miénket, mikor először eljöttek. Vagy a másik barátnőm férje mezőgazdasági nagyválallkozó, kb minden nap más kocsival jár, meg annyi ruhája van hogy külön gardrób szobája van csak a ruháknak. Na pl én is csövinek érzem magam hozzájuk képest, de nem tudok mit csinálni, de amúgy nem irigylem őket, más okok miatt nem.

Szóval azért hülyeség nézni ezt kinek mi van meg irigykedni mert senkire nincs amúgy ráírva az élete de még az anyagi helyzete sem.


Ja és nem rád értem kérdező mivel nem ismerlek, de sok olyan van, aki úgy irigykedik, hogy ő is elkölti ugyanazt csak értelmetlen dologra.

Van egy kolleganőm, aki amúgy kb halálosan utál engem, oka nincs, mert kb gyakorlatilag alig ismerjük egymást, sosem szóltam neki semmi rosszat, de visszahallottam, hogy másnak panaszkodik rá, hogy biztos a férjem "tart ki" engem ennyire, hogy ennyit utazunk, mert bizony ő akármit csinál a Balatonra se jutnak el egyszer sem.. Na most ugyanaz a nő nemrég mondta nekem, hogy de jó lenne már leszokni a cigiről de sose fog sikerülni. Megkérdeztem, hogy mennyit szív: 1.5 dobozt naponta ő, 1.5 dobozt a férje. Kék multit mindketten. Igaz, nem veszek soha cigit, de anyukám dohányboltban dolgozik, tőle tudom hogy 1280 ft ennek doboza. Napi 3 doboz 1 hónapra 120 ezer ft, egy évre 1.5 millió ft.

Nekem a 3 külföldi, 3 belföldi út okosan szervezve nem kerül ennyibe egy évben,sőt! Kb 800-1 millióból simán kihozok ennyit ha a Szép kártyát nem számolom hozzá. Akkor? Kinek mi a fontos.

2019. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!