Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem irigyelitek a gazdag...

Ti nem irigyelitek a gazdag szülőket?

Figyelt kérdés
Látom a játszótéren is a sok csinos anyukát, a gyerekeik is csinosak, mindenből szép és jó, én meg mint egy csöves úgy érzem magam mellettük. Hogy küzdjem ezt le?
2019. nov. 28. 10:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
84%

Mi jól élünk,meg tudom venni mindenből a drágábbat de nem gondolom, hogy csövesnek kell lenni azért mert te nem. Az egyik legcsinosabban öltözött kolléganőm minden ruhája a hádából van.És nem egyszer tettem fel a kérdést hogy :"hú de jó ez a ruha, honnan van"



A másik:

"De ilyenkor arra gondolok, hogy a kőgazdag karrierista szülők gyerekeit bébiszitterek és a nagymama neveli fel, és azok a gyerekek nem boldogok"


Ez szimpla ítélkezés és önigazolás. Mert te ismersz 1 !!! ilyen családot.

Mondjuk ha neked ettől könnyebb...

2019. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit másfele ment a dolig, mint amit én gondolok.


Tehát az alapkérdésre a válaszom , de, igen.


Mert igaz a gyerek csinos, én is normálisan öltözöm.

Van hitelmentes ház, autó.

Jól élünk, de mindent 6-szor meggondolok, hogy megvegyem-e.. hogy nem dága ez a ruha? Vagy melyik sajtot vegyem( nyilván nem csak az ár a mérvadó-azért szemetet nem veszek!)


Vagy meg kell gondolni, h. a nem kötelező oltások mind beleférnek-e . / bexsero 110-120e a 3 /

Tehát nincsenek anyagi problémáink, de nem vagyunk gazdagok, sőt...

Viszont ilyen játszóteres önbizalomhiányom sosem lesz.

Egyrészt,- gyerekem általában oda abba megy, amit nem sajnálok,ha kiszakít, lekoptat.

Másrészt a látszatra nem adok

2019. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
87%

En meg azokat irigylem akik boldogok,meg akkor is ha szegenyebbek.

Mi jol elunk, ferjem sikeres vallalkozo,markas holmikba jarunk van egy gyerekunk is o is,nyaralas,luxu autok..de, nagyon nem vagyok boldog,szegeny csaladban nottem fel,es en akkor boldogabb voltam, mint most vagyok.

Sokan gondolhatjak/jak ,hogy nekem/unk milyen jo lehet,pedig

nem igy van.Minek a penz ha az ember boldogtalan??

Nem dicsekedni jottem,csak elmondani az en peldamat is, hogy a latszat csal.

2019. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%

Mindig azt mondják, hogy a gazdagok nézik le a szegényeket, meg a gazdagok nem barátkoznak a szegényekkel.


Ahhoz képest ezekből a válaszokból az jön le, hogy a magát szegénynek gondoló anyukák nem akarnak barátkozni azokkal az anyukákkal, akiket gazdagnak hisznek.


Annak, aki nem örül, hogy a kisfia az önkormányzati képviselő gyerekével barátkozik:

Egy, a gyereked jól érzi vele magát. Kettő, benned van frusztráció, és az a család pont le fogja tojni, hogy neked nincs kacsalábon forgó palotád! Egyszerűen legyél jófej, és rájössz, hogy semmi gond nincs.


Mi gazdagnak számítunk, de egyáltalán nem azok a barátaink, akik hasonló szinten vannak hozzánk. Sőt... Nem szeretem a felszínes embereket, nekem az számít, hogy jókat tudjunk beszélgetni.


Üdv,

Egy Chanel cipős anyuka

2019. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
44%

Nem leküzdeni kell, hanem tenni azért, hogy "ne lógj ki a sorból".


Ma könnyebb legálisan jólétre szert tenni / meggazdagodni, mint a világtörténelem során bármikor.


Mi vagy ki az, ami vagy aki megakadályoz benne?

2019. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé fel van fújva. A gazdagok is csak emberek. Örülnek, bánkódnak, sírnak, nevetnek mint bárki más.


Mi átlagos szintén élünk egy pici kis lakásban, ez hitelmentes. Az autóra vettünk fel hitelt, de nyilván nem 15 milliós autót vettünk. Csak 5 milliósat. Viszont az én életem valahogy úgy alakult hogy elég sok gazdag embert ismerek annak ellenére hogy mi átlagos szintén élünk. Vezérigazgatók, saját céggel rendelkezők stb.

És kicsit sem zavar ha ők jönnek át, a mi kis lakásunkba ahova nem jár takarítónő, sőt engem a tökéletes rend sem érdekel. És tudod mit látok? Őket sem érdekli. Hozzám/hozzánk jönnek meg a gyerekhez. Mind szeret nyáron egy melegítőben szalonnát sütni. Pedig többeknek vitorlása van a Balatonon vagy nyaralója külföldön.


Nagyon szeretem a társaságukat mert okos világlátott emberek, elkepesztő jó beszélgető társak, sokkal jobban látják a globális összefüggéseket nálam és én szeretem hogy tanulhatok tőlük. Mindeközben emberek mint mi. Pedig én csak egy eü dolgozó vagyok, a férjem meg rendőr.

2019. dec. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Néz irigylem őket, de nem bánnám, ha több pénzem volna a sok gyerekem mellé.

De így nagyságrenddel jobb életük van, még ne nekem volt, fiatalkorában.

És ez csak a pénz oldala.

Apám antiszoc viselkedéséből tanulva egész normális apjuk lettem, sok-sok játék, mese, mászkálás.

Már a legkisebb is kamasz, és értékeli ám.

Szóval lehetett volna talán pénzügyileg ügyesebben, de ez a kisebbik rossz

2019. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
0%

# 5


napi egymilliárdot...


hülye vagy te, nem gazdag

2019. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
21%

#23


"Minek a penz ha az ember boldogtalan??"


Hogy ne dögölj éhen.

2019. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!