Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek meg fogok örülni?...

Mit tegyek meg fogok örülni? Teljesen kész vagyok, már nem bírom sokáig. Mit tegyek hogy több türelmem legyen? Vehetek be valamilyen nyugtatót? Nincs már hozzá türelmem.

Figyelt kérdés
4és fél hós a babám és teljesen kikészít,éjjel nappal folyamatosan üvölt nyekereg. Az égvilágon semmi nem jó neki. Evett ivott tisztába van játszom vele,egy perc nyugtom nincs tőle,most is egyfolytában nyomja,de könny nem jön a szeméből. Orvos is látta már nem fáj semmije,ilyen a természete. Mióta megszületett azóta ilyen sírós,teljesen egyedül vagyok vele és be fogok dilizni. Nem tudok senkitől segítséget kérni,a párom sem valami segítőkész a fáradságtól már nem látok.
2010. júl. 19. 13:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Akkor lehet,hogy valami szülési trauma féle,ha esetleg nehezen született.


És arra is gondolni kell,hogy a kicsik még látnak ,érzékelnek olyasmit,amit a felnőttek nem.Lehet,hogy olyasmitől fél,amit te nem láthatsz.Ez esetben mindennél fontosabb,hogy minél jobban idegesít,annál türelmesebb legyél,mert akkor csak ezzel segíthetsz.

2010. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A tehéntej allergiáját is nézték,semmi. Én több mint egy hónapig diétán voltam. Születési trauma az lehet!!! Több mint 18 órát vajúdtam vele,elég nagy súllyal született. Az orvosok megmagyarázták hogy meg tudom szülni mert az alkatom meg van hozzá,de közben alig tágultam. Ennyi időnek kellett eltelnie mire eldöntötték hogy megcsászároznak,közben nagyon erős fájásaim voltak. A végén már alig voltam magamnál.
2010. júl. 19. 13:55
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves "miaju" sajnos nem vagyok pesti,de nagyon rendes vagy jólesik hogy felajánlottad.!
2010. júl. 19. 13:57
 14/20 anonim ***** válasza:
kitartást,az én fiam is ilyen volt.lassan 8 hónapos és most jutunk odáig,hogy elvan egyedül egy rövid időre és nem vinnyog annyit,mint az elején.légy türelemmel!tényleg rábízhatnád anyudra,vagy anyósra,vagy valakire,míg egyet sétálsz,vagy kialszod magad.
2010. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mást írni, minthogy megértelek, kitartást, mert egyszer jobb lesz. Tudom, milyen. A kisfiam is egyfolytában üvöltött nagyon-nagyon sokáig. Tényleg majdnem csak akkor hallgatott el, amikor aludt. Szerencsére 2 hónapos korától végig aludt éjjel, így azért ki tudtam pihenni magam. És egyrészt éppen ez a folyamatos hosszú alvása zárta ki nála, hogy valami baja legyen. Őt is megvizsgálták, már kipróbáltunk mindent, de ő is ilyen volt. Egy idő után már nem csináltam mást, csak hurcolásztam, hogy legalább csend legyen. Ilyenkor jön jól egy kenguru vagy hordozókendő... Akkor pihennek az idegeid és a hallószerved:)

Emlékszem, hogy kb. 8 hónapos volt és még akkor is képes volt egész nap sírdogálni. Viszont ahogy nőtt, ahogy egyre inkább ki tudta fejezni magát, javult a helyzet. Amikor megtanult járni, megint kicsit jobb lett. Most kétéves, ha leszámítjuk a dackorszaki hisztiket, akkor azt mondhatom, hogy nagyon kedves, nyugodt, okos, szeretnivaló kisfiú lett belőle! Tarts ki, és próbálj keresni valakit, aki (akár pénzért) segít egy kicsit. Egy óra alatt képes az ember regenerálódni, hidd el. Nálunk (Szeged) 500-600 Ft-ért találni szakképzett babysittert is.

2010. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha Miskolci vagy, esetleg környéke, én is szívesen besegítek néha, ha pedig nem, akkor ajánlom az Otthon Segítünk Alapítványt, nézd meg, hogy van-e a lakóhelyed közelében szolgálatuk, hátha tudnak neked segíteni.
2010. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Még egy utolsót beleokoskodhatok...


Próbáltad hordozókendőbe tenni? Nálunk a nagy üvöltős időszakokban csak az vált be. Állítólag attól nyugszik meg, hogy érzi az anya testét, meg a kendő valahogy olyan érzést kelt benne, mintha az anyaméhbe lenne. (Nagyon szorosan tapad, meg kb. olyan testhelyzetbe is van benne a baba.) Egyik barátnőm 6 hetes babája hasfájós, náluk is csak ez jön be.

2010. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld hordozni, nálunk nagyon bevált, mikor állandóan sírt a babám. 2-3 alkalom kellett ahhoz is, hogy megszokja, de utána nagyon megszerette ő is, én is.


Ő is sokat sírt, ha nem volt ölben. Ha felvettem, meg vigyorgott, mint a vadalma. De ha megközelítettem a kiságyat, már üvöltött.


Úgyhogy vettem egy Mei-Tait, és napjában többször felkötöttem a hasamra a babát. Először kicsit nyújtózkodott, nyüszített benne, szokatlan volt neki, ilyenkor billegtem, énekeltem, dúdorásztam neki.


Aztán 2-3 alkalom után már nem tiltakozott, szépen rámsimult, gyakran el is aludt, én meg tudtam közben teregetni, porszívózni, pakolászni.

Most már 8 hónapos, egy ideje a hátamon hordozom. Persze most már mászik ezer felé, és nagyon élvezi aszabadságot. De most meg épp olyankor rakom a hátamra, ha olyasmit csinálok, amitől nem tudok a nyomában lenni.


Szerintem próbáld ki, megnyugodnátok mindketten!

2010. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kitartás, sajnos az én kisfiam is ilyen volt. Mindenféle kivizsgáláson voltunk, hogy kiderítsük, hogy mi lehet az oka, hogy szinte mindig sír, nyűgös, és aludni is nehezen aludt, nagyon sokszor ébredt. De egyszer vége lett, úgy kb. 8 hónapos korára. Most 3 éves és nagyon nyugodt gyerek, bár néha rátör egy kis hisztiroham, de ezt már el lehet viselni.
2010. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Utolsó,nálunk is ugyan ez van az én lányom is alig alszik. Éjjel is borzasztó sokat fenn van. A kialvatlanság miatt vagyok ennyire idegbeteg,néha az ájulás határán járok. Nálatok sem állapítottak meg semmit? Remélem hamar kinövi,mert úgy érzem elfogy az erőm.
2010. júl. 20. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!