Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kissé "érdekes" az unokatesó!...

Kissé "érdekes" az unokatesó! Mi lesz később?

Figyelt kérdés
11 hós a lányom,unokanővére 3 éves.Ha együtt vannak,egyszerűen elviselhetetlen a kislány.Mindent kikapkod a lánykám kezéből amit megfog,és csak azt hajtogatja,hogy ez nem a tied,ez nekem kell.stb.Babám már lépeget/persze én a nyomában állandóan/,a másik meg hol hátulról ordít a fülébe,és követi mindenhová,hol előről odaugrik hozzá,beleordít az arcába,és gimaszol,de úgy mint aki,már bocs hogy ilyet írok a saját rokongyerekre,de sokszor kétségbe vonom ,hogy "normális-e"ilyenkor?A múltkor a csúszdáról próbálta meg lelökni,aztán ő maga esett le,persze akkor ordít,vagy a forgószékről próbálta meg letaszigálni.Van egy kishúga,/3 hós/neki meg ütögeti a fejét,és nagyon durván nyomkodja,nem szabad őket kettesben hagyni.A szülők ugyan rászólnak,de semmi haszna.A nagymama mindent ráhagy.Sokszor legszívesebben én magam kevernék le neki,mikor a lányom karját rángatja.:((Sógornőm ennyit mond:-Ugyan ne vedd komolyan,csak játszik vele!!Ne féltsd túl a gyerekedet.Nem tudom mi lesz ennek a vége,de ha a kislány nem változik,akkor semmi jó.Eltiltani meg nem akarom,képtelenség is lenne,sűrűn találkozunk.Én ilyenkor már fejgörccsel indulok el itthonról,és sírás környékez mikor hazajövünk.Nekem ez nem kikapcsolódás,ha együtt vagyunk sógornőmékkel,mert minden idegszálammal a gyerekre koncentrálok.Párom is látja,de ő sem szól:((Köszönöm,hogy meghalgattatok:(Van esetleg valami tanácsotok,hogy kezeljem ezt?
2010. júl. 19. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a szülőnek kellene kezelni. A kislány valószínűleg el van hanyagolva (legalábbis így érzi) és ezzel próbálja felhívni magára a figyelmet. Amikor a te lánykád megszületett, akkor "elvette" tőle a nagyszüleit, mivel nyilván az újszülött babát tutujgatja mindenki, ő az első. Ezt csak az anyuka tudná kezelni méghozzá úgy, hogy minden nap kell időt találni, amikor csak kettesben van a nagy lányával, csak rá figyel, csak vele foglalkozik.
2010. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd olyankor hangosan a te gyerekednek, hogy "Gyere menjünk egy kicsit arrébb, amíg ... lenyugszik egy kicsit, mert most nem lehet vele rendesen játszani." Vagy "Nem is kell nekünk az a játék, hadd játszon vele ... ha ennyire irígy!" Vagy " Az oviban is ezt csinálod/ fogod csinálni?" Hátha az anyuka veszi a lapot és kicsit megneveli.

Az én lányom is 3 éves és ő is elég irígy ,de minden alkalommal rászólok, ha valamit elvesz v.kitől stb. És ő is elég durva néha a 6 hós öcsikével, de olyankor sarokba van állítva és utána bocsánatot kér. Egyébként egyre ritkább az ilyesmi.

Szóval ezek a "tulajdonságok" tényleg gyakoriak a 3 éveseknél, de egy kis nevelésel azért le lehet őket szoktatni.

2010. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is van egy 3 éves unokatesója, aki szintén nagyon írígy. Van egy 6 éves nővére is a kislánynak. Nagyon szeretik egymást a gyerekek, de a két kicsi szinte bármin képes összekapni. a fiam 1,5 éves. Amikor kicsi volt, a kislány sokszor odacsapott neki, ha elmentek egymás mellett akkor meglökte, .... stb. Igaz, hogy rászólt az anyukája erényesen, vagy rá is csapott a kezére, de hasztalan volt. Most ott tartunk, hogy az én fiam átvette ezt a dolgot, és ahányszor elmegy a kislány mellett odacsap, elvesz tőle minden játékot,... Tehát mind a kettő csinálja. Az anyuka kinevette a síró kislányt, és megmagyarázta neki, hogy ezt tőle tanulta el a fiam, és most igya meg a levét annak amit főzött. A nagylányt nem bántja, és más gyerekeket sem, mert Ők sem bántották Őt soha. Valaki mindig van velük nehogy eldurvuljon a helyzet, de hiába kisebb, megvédi magát. Volt hogy egy lökés után úgy megtépte, hogy elfehéredtek a kezei, alig tudtuk szétválasztani őket. Ezután naokig nem bántották egymást.
2010. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
MIAZ hogy nyomkodja a fejét???????????????
2010. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!