Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhessen próba idő alatt...

Terhessen próba idő alatt most mi legyen?

Figyelt kérdés
8 hetes vagyok még 5 hónap próbaidő van hátra most mit csináljak?

2019. dec. 3. 03:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha most keresel munkát sem vesznek fel azonnal. Telik az idő.

Ha most azonnal kapnál is állást, ahol 3 hónap a próbaidő, akkor is 5 hónapos terhes leszel mire az letelik. Szerinted?

Milyen jó fényt vetne rád, hogy benyögöd, jah amúgy félidő terhes vagyok🤣

Hát szép is lenne.

Inkább itt próbálj minél több időt maradni és bebizonyítani, hogy jó munkaerő vagy, csak hát az élet...

2019. dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Így jártál. Nincs értelme újabb munkát keresni.
2019. dec. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%
törvény szerint max 3 hónap a próbaidő
2019. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

13

"A próbaidő maximális időtartama a munkaviszony kezdetétől számított 3 hónap, kollektív szerződés esetén 6 hónap."

2019. dec. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

4 db vizsgálat?

Igen 4 kötelező uh...

Mellette 3-4 labor. Ekg, fogászat. Terheléses cukor..

Ha bármi bajod van menni kell vele, pl nekem dietetikára kellett 2 hetente járni

Ja és védőnőhöz havonta.

Tehát kb olyan 2 hetente minimum mentem valahova, ha nem gyakrabban,és nem volt sok problémám, csak a cukrom volt enyhén magas.

2019. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Ja és a hányás..

Nekem a 14. héten kezdődött és kb a 25. hétig tartott, egyszer a céges ebédlőben is belehánytam a kukába mindenki előtt, nem értem volna ki a mosdóba már..

Ne etesd már a hülyeséggel 8-as, epp eleg baja van enelkul is.

2019. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Megprobalnek minel jobban dolgozni es maganrendelesekre járni... Es remenykedni hogy látják bennem a szándékot.. Minel tovább kihuzni, ha el is kuldenek, akkor csak par honapot legyek ellátás nélkül, es ha megvan egyébként a napjaim száma a Csedhez és álláskeresésihez, akkor a szules ideje elott besetalnek a munkaugyibe, kernem az allaskeresesit, majd megszakitanam 4 hettel a szüles várható idopontja elott, hogy Csedre megyek. Itt kvazi a munkaugyi lesz a foglalkoztató, allam adja a Csedet, de minimalber utan es passzív lesz. Azaz ha lesz meg egy gyereked utana, vele csak gyesre mehetsz..
2019. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek van igaza, úgy kell tenned, de elég valószínű, hogy sajnos el fognak küldeni, ha csak nagyon nem rendes a cég.

De a vizsgálatokra el kell járnod, szóval minél előbb jelezned kell, pár héten belül muszáj leszel.

És tényleg nem 4 vizsgálat.

A védőnő kb havonta 1* látni akar, ha fogadott orvosod van akkor hozzá is menni kell havi 1* a leleteiddel, 4 labor van, fogászatra el kell menni minimum egyszer, EKG vizsgálat, nekem háziorvoshoz is menni kellett mert a kiskönyvet neki is ki kellett töltenie, terheléses cukor, 12. héten a genetika (4 ultrahang), szóval valóban olyan kb hogy 10 naponta menni kell valahova. Ha nincs semmi bajod. Ha van bármilyen betegséged, akkor az azt kezelő orvoshoz is el kell járni, pl a barátnőm cukorbeteg, neki a belgyógyászatra is állandóan menni kellett kontrollra.

Szóval kénytelen leszel elmondani, mert a terhességgel összefüggő vizsgálatokra a munkáltató köteles elengedni szabadság meg minden nélkül, azt hiszem napi 4 óra időtartamra (engem egész napra elengedtek amúgy mindig) szóval már csak ezért sem érdemes titkolni. Már ha megtartanak. Volt már olyan is a történelemben biztos.

2019. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
Én csak a második hónapban hánytam, harmadik vége előtt mintha elvágták volna.
2019. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Probaido alatt estem teherbe. Megvártam mig letelt a próbaidő, 3 nappal a próbaidő letelte után kiirattam magam orvossal, nem is tervezek visszamenni, félek hogy találnak valami indokot hogy kitegyenek. Nekem igy jobban megéri anyahilag. Nem szép dolog, de ez van, örülök a terhességemnek. Ilyen az élet, nem én vagyok az első sem az utolsó akinek így jött össze. ;)
2020. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!